reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nosidło

Olaxx1990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Lipiec 2023
Postów
569
Cześć! Mam 4 msc córeczkę i chciałabym zacząć przygodę z nosidłem. Czy możecie coś polecić? Albo odradzić? Rozważam LennyLamb, Tula albo Kavka.

PS. Na razie nie mam możliwości konsultacji z doradcą, więc chcę coś wybrać z poleceń innych mam :) i wiem, że teoretycznie dziecko powinno już siedzieć do nosidła, jednak mimo to chcemy spróbować
 
reklama
Tula i kavka. Najlepiej zamówić i przymierzyć w którym jest wam lepiej.

Nam tula free to grow służyła długo :)
 
o dobry pomysł, dziękuję! A kavka jakiś konkretny model?
wejdź na grupę chustonoszenie na fb tam jest dużo o tych nosidłach też :)


Ja o Kavka się nie wypowiem, ale zauważyłam że jest polecane właśnie przez doradców, z tym że jak każdy z nich powie że trzeba mierzyć zwłaszcza na maluchu który nie siedzi i jeszcze nie ma tej stabilności.
 
My mamy nosidło Little Frog Prime. Jest naprawdę ok, trzyma stabilnie dziecko i ma dodatkowy pas dla niesiedzących dzieci
 
My używaliśmy na początku Tula Free to grow. Później już większe rozmiary. Nosiliśmy się, jak syn już siadał, wcześniej trochę w chuście. Ważne, żeby dobrze ułożyć dziecko i dobrze podociągać nosidło. Często widać dzieci wiszące na brzuchach rodziców, a to nie o to chodzi. Przy takich małych dzieciaczkach pas biodrowy jest zdecydowanie wyżej, niż na biodrach. Ułożenie powinno być takie, żeby swobodnie można było dać buziaka w czółko. Na FB była kiedyś grupa Tuli, w której można było wrzucić zdjęcie i dziewczyny kierowały, co poprawić, żeby pozycja była odpowiednia.
 
Ja używałam kavka handy. Super nosidło nawet dla malutkich i drobnych dzieci. Dziecko układa się odpowiednio. Ma regulowany panel i krótkie pasy do wiązania jak w chuście. Miałam lnianą wersję i było cudowne, aż żal, że synek już wyrósł. Dobierałam nosidło pod okiem specjalisty chustonoszenia. Były to testy wysyłkowe i konsultacje na kamerce. Kosztowało mnie to chyba 100zł. Dostałam w paczce 5-6 nosideł i sobie testowałam chyba tydzień. Pamiętam, że byłam nastawiona na nosidła klamrowe i bardzo się rozczarowałam. Ciągle coś mnie gdzieś uciskało. Dopiero chustonosidło kavka dało mi pełny komfort noszenia 🥰 Polecam takie testy!
 
reklama
Ja miałam tula free to grow. Nosiłam dzieci, które jeszcze nie siedziały, usypiałam w ten sposób, zwłaszcza drugie dziecko - żeby mieć wolne ręce. Byłam bardzo zadowolona. Jak dzieci zaczęły się więcej ruszać, chodzić - to się denerwowały na nosidło i zrezygnowałam z niego.
 
reklama
Do góry