reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne karmienie-zrezygnować czy nie

aga555 życzę powodzenia :-) jeśli Twoje dzieciątko pije w ciągu dnia inne napoje niż woda, to podaj mu w nocy to co lubi, to nie musi być woda, jeśli dziecko jej nie chce pić. moja córcia nie lubi wody, ja daję jej wodę mineralną z dodatkiem soku.
co do smoczka, to ja chyba będę miała podobny problem, jak Ty z ze swoją córeczką, bo moja córcia go uwielbia :blink: jeszcze troszkę i już będę chciała ją oduczyć. zobaczymy jak to będzie.
 
reklama
aga555 ja mam podobna sytuację z tym, że mój Damian ma 1,5 roczku.Był czaas, że ładnie mi przesypiał nocki bez pobudek, ale odwidziało mu się i mam na nowo.Wody w nocy jeszcze nie próbowałam podawać bo obawiam się wrzasku, przytulenie w nocy konczy się podobnie i tylko pierś uspakaja malucha. O odstawianiu małego od piersi na razie tylko myślę- czekam aż mały sam zadecyduje czy mu jeszcze trzeba się tulic do cycusia maminego czy nie. Chyba, że bedzie już za duży na cycanie, albo ja bedę miała juz dosć.
 
cześć dziewczyny! I ja zaczęłam się zastanawiać nad odstawieniem synka od piersi w nocy,chciałabym już żeby spał w swoim łóżeczku a nie z nami,ale wpierw postanowiłam oduczyć go cyca w nocy, w naszym łóżku,aby w razie W szybko zareagować. Tyle, że mój Ksawery ma zaraz 6 mcy, a wasze pocieszy już dużo starsze, pediatra powiedziała mi,że to już czas,aby Mały nie jadł w nocy.Bo chcąc nie chcąc zawsze mleko poleci.
Ja wieczorem,po kąpieli podaje mu mleko z torebki zmieszane z kaszką,aby się bardziej nasycił i rzeczywiście w nocy przebudza się tylko po to,aby sobie pociumkać.,
Zaczęłam podawać mu herbatkę i wodę z glukozą,ale po wypiciu prawie całej butli (dziś w nocy), obudził się:baffled:.....a zapowiadało się pięknie.Teraz się zastanawiam czy być konsekwentną i nadal podawać tą butle z herbatką czy dać na luz i pozwolić mu na tą pierś jeszcze. To takie mamine dylematy,ale chciałabym aby spał już w swoim łóżeczku. Noce pięknie przesypia...buuu, nie wiem co robić.
Ksawery jest dzieckiem bez smoczkowym

Będę tu zaglądać po jakieś rady.
 
Witajcie mamusie,
czy któreś z Waszych dzieciaczków miało problemy z próchnicą z powodu nocnego karmienia piersią? Moja Nika ma pierwszy ząbek i mam teraz wielki dylemat czy dalej karmić ją w nocy... :confused:
 
Witam, jestem mamą 14 miesięcznego Filipka. Do niedawna miałam ten sam problem co Wy- moje dziecko od urodzenia nie przespało ani jednej nocy. Filip potrafił budzić się co godzinę a nawet częściej - zasypiał tylko kiedy dostał swojego ukochanego cycusia. U Nas pomogło całkowite odstawienie od piersi, płakał tylko pierwszą nockę-teraz mój skarbuś kładzie się spać, pięknie zasypia i przesypia calutkie noce:happy:
Zdarzy mu sie przebudzić, ale tylko po to by zmienić pozycję ;-)

Myślałam, że nie nigdy nie doczekam się spokojnie przespanych nocek;-)

Pozdrawiam
 
dziecko się budzi w nocy bo nasze mleko jest wtedy tłuściejsze. Ja mojej 5 miesięcznej córce dodaje oliwy z oliwek (łyżeczke) do papek (dwa razy dziennie) i przesypia dłużej
 
Witaj julitkakrolRadzilabym odstawic maluszka jak najszybciej i podawac konsekwentnie butelke w nocy. Ja tak nie zrobilam i synek spi jak mops ale z piersia w buzi :crazy:a tata za to zostal wyeksmitowany na podloge :baffled:. Keidys tez nie bylo problemu zasypial przy piersi i odstawialam go do lózeczka az zrobil sie cwany i teraz gdy tylko wyczuje ze mnie nie ma to juz jest raban i tak po jego zasnieciu mam jakies 30 min luzu a potem jak sie przebudzi musze sie klasc do niego i tak juz zostaje do rana:baffled:Pozdrawiam


url=http://pierwszezabki.pl]
013174980.png
[/url]
 
Ostatnia edycja:
od tygodnia udało mi sie odstawić córkę od piersi w ciągu dnia i przed snem.idzie nam dobrze problem pojawia się tylko nocą nie chce nic prócz cyca:no: a ja mam już dość karmienia nawet jak na wesele do przyjaciółki szłam to musiałam wracać do domu na "cyca" . Poradzcie mi jak wy dałyście sobie rade z nocnym mlekopijcą
 
reklama
Twoja corcia ma 11 miesiecy i napewno nie jest glodna w nocy. Jest to przyzwyczajenie.
Ja mojego odzwyczailam do jedzenia w nocy jak mial 5 mies. Jezeli corcia wstanie Ci na karmienie to niech twoj ukochany poda jej wode. Na drogi raz tez wode i tak do mometu jak zrozumie ze nici z cyca. Wazne jest to by dziecko nie czulo ciebie i twego cycusia bo bedzie jej ciezko sie odzwyczaic i niebedzie wiedzialo czemu jej nie dajesz. Polecam przeczytanie https://www.babyboom.pl/forum/karmienie-piersia-f21/przy-cycu-co1-1-5h-cala-dobe-32147/ , jest tam tez wzmianka o tym nocnym karmieniu i jak odzwyczaic.
Pozdrawiam
 
Do góry