reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nisko położone łożysko

Agnes6 ja też miałam łożysko przodujące. Zdiagnozowali mi je właśnie w okolicach 21, 22 tc. Lekarz mówił mi wtedy, że jest możliwość że to łożysko jeszcze się podniesie, ale tak się nie stało. Jak byłam w 28 tc to dostałam krwawienia z tego łożyska i mało brakowało a córeczka przyszła by wtedy na świat. W szpitalu musiałam już zostać do końca ciąży i leżeć plackiem. Urodziłam i tak wcześniej bo w 36 tc.
Zapytaj swojego ginka, ale mi się wydaje że nie powinnaś latać samolotem bo różnica ciśnień mogłaby doprowadzić właśnie do krwawienia z tego łożyska. Takie krwawienia zagrażają życiu dziecka i matki. Najlepiej prowadzić bardzo oszczędny tryb życia.
Życzę powodzenia i spokojnej ciąży do samego końca :tak:
 
reklama
Agnes6 ja też miałam łożysko przodujące. Zdiagnozowali mi je właśnie w okolicach 21, 22 tc. Lekarz mówił mi wtedy, że jest możliwość że to łożysko jeszcze się podniesie, ale tak się nie stało. Jak byłam w 28 tc to dostałam krwawienia z tego łożyska i mało brakowało a córeczka przyszła by wtedy na świat. W szpitalu musiałam już zostać do końca ciąży i leżeć plackiem. Urodziłam i tak wcześniej bo w 36 tc.
Zapytaj swojego ginka, ale mi się wydaje że nie powinnaś latać samolotem bo różnica ciśnień mogłaby doprowadzić właśnie do krwawienia z tego łożyska. Takie krwawienia zagrażają życiu dziecka i matki. Najlepiej prowadzić bardzo oszczędny tryb życia.
Życzę powodzenia i spokojnej ciąży do samego końca :tak:
Dziekuje Monik75 za odpwiedz. Rezygnuej z lotu choc jest to dla mnie ciezka decyjza bo wiaze sie z wieloma nieprzyjemnosciami w Stanach.(mieszkalam tam przez kilka lat i wrocilam w ub. roku). Nie moge jednak byc egositka i ryzykowac zyciem swoich malych dzieciatek na ktore dosc dlygo czekalam. Czy z Twoja coreczka wszystko OK pomimo tego iz urodzila sie troszke wczesniej? Mam nadzieje,ze tak. Zaczynam bardzie relaksujacy tryp zycia i mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie!
 
Agnes6 na początku mieliśmy troszkę przeżyć z córcią, bo był inkubator i różne problemy zdrowotne, jednak szybko wszystko się unormowało i wyleczyło. Ale teraz jest zdrową dziewczynką i w niczym nie odbiega od rówieśników :-)
A czy Ty jesteś w ciąży bliźniaczej, bo piszesz " swoich malych dzieciatek" ;-)
Jeśli tak, to tym bardziej powinnaś uważać i jak najwięcej prowadzić kanapowy tryb życia :tak:
 
Dobrą podjęłaś decyzję, choc rozumiem ,że nie była łatwa. Gdyby cokolwiek się stało- nigdy byś sobie tego nie wybaczyła.
Tak szczerze to bałabym się lecieć samolotem w tak długą podróż nawet w "normalnej" i przebiegającej bez komplikacji ciąży.
Oszczędzaj się i dbaj o maleństwa.
 
Witam wszystkie ;). Mam takie małe pytanko,byłam dzisiaj na USG jestem w 19 tygodniu ciaży i lekarz powiedział,że moje łozysko jest I stopnia dojrzałości umiejscowione na przedniej ścianie i dochodzi do dna co to oznacza bo gdy byłam w 12 tygodniu na badaniach prenatalnych lekarka powiedziala ze łożysko na tylniej ścianie (czy miejsce na łozysko) o ile dobrze pamiętam.. I teraz sama nie wiem czy to jest źle gdy tak jest,troche się zmartwiłam .. ?

POZDRAWIAM!
 
Łożysko na przedniej ścianie to nic złego...nie mylić z łożyskiem przodującym:) to normalne łożysko tylko umiejscowione z przodu:) w dnie oznacza,że w najwyższym punkcie macicy...tzn. na samej górze...ja tak miałam , dlatego prawdopodobnie ominęły mnie bóle krzyżowe przy porodzie:) łożysko może "wędrować". Nie masz się czym martwić:)
 
hmm a miałaś tak że odczuwałaś takie dziwne to nie są bóle tylko takie kucia wokół pepka? np przy schylaniu itp?
 
reklama
Do góry