reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska beta

Cześć dziewczyny,
Beta spadła z z 792 na 233. Ciągle bardzo plamie taka wręcz czarna krwią. Zastanawiam się czy będę tak dalej plamić, czy pojawi się krwawienie jak przy miesiączce.
 
reklama
Jeśli to Twoja druga ciąża biochemiczna to możesz poprosić lekarza o skierowanie do genetyka i zrobić kariotypy na NFZ (badanie robicie oboje z partnerem i potrzebne są 2 skierowania). Polecam również badania immunologiczne. Są bardzo drogie, ale dzięki leczeniu immuno jestem właśnie w 19 tc, a 3 poprzednie ciąże straciłam. Polecam APC Łódź J. Paśnik
Jest w ogóle genetyk na NFZ ? Przepraszam, może głupie pytanie ale nigdy się tym nie interesowałam. Jeśli chodzi o immunologie to powiem szczerze, że pracuje aktualnie w przychodni, wcześniej pracowałam w transporcie medycznym. Znajomości zostały które teraz są bardzo pomocne. Do poradni immunologicznej będę rejestrowana w przyszłym tygodniu, mam nadzieję że będę mogła część badań wykonać właśnie w tej poradni i lekarz nie oleje sprawy. Mieszkam w Krakowie. W szpitalu Uniwersyteckim jest projekt gdzie mogą się zgłaszać pary mające problem z doczekaniem się potomstwa, jednak muszę zorientować się czy w ogóle się do niego kwalifikujemy.
 
Beta spadła z z 792 na 233. Ciągle bardzo plamie taka wręcz czarna krwią. Zastanawiam się czy będę tak dalej plamić, czy pojawi się krwawienie jak przy miesiączce.

Pojawi się normalne krwawienie, to dobrze ze beta tak mocno spadła.
Przy krwawieniu mogą pojawić się też skrzepy i to zupełnie normalne.
Pamiętaj żeby w trakcie poronienia nie brać leków rozkurczowych typu nospa
 
Pojawi się normalne krwawienie, to dobrze ze beta tak mocno spadła.
Przy krwawieniu mogą pojawić się też skrzepy i to zupełnie normalne.
Pamiętaj żeby w trakcie poronienia nie brać leków rozkurczowych typu nospa
Kiedy powtórzyć najlepiej badanie bety żeby upewnić się, że spadła do 0 ? Dlaczego nie można brać tego typu leków ? A zwykle przeciwbólowe jak ibuprom można ?
 
Kiedy powtórzyć najlepiej badanie bety żeby upewnić się, że spadła do 0 ? Dlaczego nie można brać tego typu leków ? A zwykle przeciwbólowe jak ibuprom można ?

Tak ibuprofen i paracetamol jak najbardziej. Leki rozkurczowe nie są wskazane bo właśnie skurcze macicy pomagają w dokładnym kej oczyszczeniu. Zbadaj bete za jakieś 2 czy 3 żeby zobaczyć czy tendencja spadkowa się utrzymuje i jeśli znów mocno spadnie to później zbadałabym za tydzień czy coś koło tego bo musisz mieć pewność, że się wyzerowala
 
Tak ibuprofen i paracetamol jak najbardziej. Leki rozkurczowe nie są wskazane bo właśnie skurcze macicy pomagają w dokładnym kej oczyszczeniu. Zbadaj bete za jakieś 2 czy 3 żeby zobaczyć czy tendencja spadkowa się utrzymuje i jeśli znów mocno spadnie to później zbadałabym za tydzień czy coś koło tego bo musisz mieć pewność, że się wyzerowala
Tak zrobię :( dziękuję ♥️
 
Tak ibuprofen i paracetamol jak najbardziej. Leki rozkurczowe nie są wskazane bo właśnie skurcze macicy pomagają w dokładnym kej oczyszczeniu. Zbadaj bete za jakieś 2 czy 3 żeby zobaczyć czy tendencja spadkowa się utrzymuje i jeśli znów mocno spadnie to później zbadałabym za tydzień czy coś koło tego bo musisz mieć pewność, że się wyzerowala
Krwawienie pojawiło się już dzisiaj, nie jest jakieś mega intensywne, ale już nie mogę tego nazwać plamieniem. Za to skurcze brzucha są ciężkie do wytrzymania (zwłaszcza że nie jestem do tego przyzwyczajona bo nie mam bolesnych miesiączek) , wzięłam leki przeciwbólowe więc mam nadzieję że będzie lepiej. Zastanawiam mnie jedynie, bo razem z krwią mam duuzo śluzu, praktycznie taki sam jak śluz płodny ? Czy to normalne ?
 
Krwawienie pojawiło się już dzisiaj, nie jest jakieś mega intensywne, ale już nie mogę tego nazwać plamieniem. Za to skurcze brzucha są ciężkie do wytrzymania (zwłaszcza że nie jestem do tego przyzwyczajona bo nie mam bolesnych miesiączek) , wzięłam leki przeciwbólowe więc mam nadzieję że będzie lepiej. Zastanawiam mnie jedynie, bo razem z krwią mam duuzo śluzu, praktycznie taki sam jak śluz płodny ? Czy to normalne ?

Tak, normalne
 
reklama
Do góry