reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska beta, teoretycznie prawidłowy przyrost

Paulusman

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Listopad 2021
Postów
2 773
Hej! Jestem w skomplikowanej sytuacji. Teoretycznie 5t2d ciąży. Pierwsza beta 12.11. - 80 jednostek (badana dzień po spodziewanej miesiączce), następna 16.11. beta 239 jednostek. Przyrost teoretycznie jest prawidłowy natomiast poziom jest bardzo niski. Opinie lekarzy są różne. Jeden twierdzi, że poziom jest za niski i nie pozostawia mi złudzeń, drugi, że przyrost jest prawidłowy i daje nadzieję. Plamienia brazowe od 3 dni, dostałam Duphaston. Dzisiaj kolejne badanie poziomu bety, czekam na wynik. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jak to się skończyło?
 
reklama
Hej! Jestem w skomplikowanej sytuacji. Teoretycznie 5t2d ciąży. Pierwsza beta 12.11. - 80 jednostek (badana dzień po spodziewanej miesiączce), następna 16.11. beta 239 jednostek. Przyrost teoretycznie jest prawidłowy natomiast poziom jest bardzo niski. Opinie lekarzy są różne. Jeden twierdzi, że poziom jest za niski i nie pozostawia mi złudzeń, drugi, że przyrost jest prawidłowy i daje nadzieję. Plamienia brazowe od 3 dni, dostałam Duphaston. Dzisiaj kolejne badanie poziomu bety, czekam na wynik. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jak to się skończyło?
U mnie dzen przed spodziewaną miesiaczką bylo bhcg 30. Obecnie jestem w 15tc. Wszystko jest w porządku.
W poprzedniej ciąży w dzien miesiączki bhcg 70. Po dwóch dniach 230. Coreczka ma 2,5 roku.
Mi Pani dr zawsze powtarza, że liczy się przyrost a nie pojedynczy wynik
 
Hej! Jestem w skomplikowanej sytuacji. Teoretycznie 5t2d ciąży. Pierwsza beta 12.11. - 80 jednostek (badana dzień po spodziewanej miesiączce), następna 16.11. beta 239 jednostek. Przyrost teoretycznie jest prawidłowy natomiast poziom jest bardzo niski. Opinie lekarzy są różne. Jeden twierdzi, że poziom jest za niski i nie pozostawia mi złudzeń, drugi, że przyrost jest prawidłowy i daje nadzieję. Plamienia brazowe od 3 dni, dostałam Duphaston. Dzisiaj kolejne badanie poziomu bety, czekam na wynik. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jak to się skończyło?
Ja bym obstawiała ze ciaza jest młodsza niż 5t Taka bete jak ty mial w 3tygodniu ciąży
 
Niestety to mało prawdopodobne, żeby była młodsza. :( miałam monitoring owulacji. W dniu owulacji, lekarz stwierdził na podstawie wielkości pęcherzyka, że nastąpi w ciagu kilku najbliższych dni. Nastąpiła tego samego dnia, czułam ból owulacyjny. 8-10 dni później miałam różowe plamienia implantacyjne. 2 dni później jeden dzień brązowych plamień.
 
Beta na ten moment przyrasta prawidłowo, więc moim zdaniem ten pierwszy lekarz pospieszył się ze straszeniem Ciebie. Zupełnie bez sensu. Ja bym zbadała przy okazji progesteron (choć w sumie masz duphaston, więc powinien pomóc).
 
Beta na ten moment przyrasta prawidłowo, więc moim zdaniem ten pierwszy lekarz pospieszył się ze straszeniem Ciebie. Zupełnie bez sensu. Ja bym zbadała przy okazji progesteron (choć w sumie masz duphaston, więc powinien pomóc).

Progesteron według lekarza był niski (robiłam przy pierwszej becie) + te plamienia, więc przepisał Duphaston
 
reklama
Do góry