reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża

MYślę, że po prostu Werka liczy ciążę od owulacji i stąd niejasności.
Tygodnie ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (i wtedy dzień zaplodnienia to już 2/3 tydzień) :)
A skąd jesteś. Ja mam tez mam dr ginekolog-endokrynolog.
Tak, od owulacji.
Czas pokaze, nastepne badania :). Na pewno pecherzyk jest, mam dowod na usg od pani doktor :D. Z Bydgoszczy jestem
 
reklama
Czyli masz gdzies 5/ 6 tydzień.

NP: gdy jest 2 tygodnie po terminie miesiączki, to liczymy 2+4(srednia dlugosc cyklu od okresu do okresu). Wiem, na początku to dziwne, ze liczy się te dwa pierwszevtygodnie, kiedy jeszcze zaplodnienia nie bylo :)

DObrze, ze dostalas zwiekszoną dawkę. Na poczatku tsh bardzo skacze w gore, doslownie z dnia na dzien. A normy w ciazy są inne (0,02-2,3). I lepiej miec w dolnej granicy tsh niz mialoby poszybowac do ponad 2,5.
JA z Krakowa.
 
Czyli masz gdzies 5/ 6 tydzień.

NP: gdy jest 2 tygodnie po terminie miesiączki, to liczymy 2+4(srednia dlugosc cyklu od okresu do okresu). Wiem, na początku to dziwne, ze liczy się te dwa pierwszevtygodnie, kiedy jeszcze zaplodnienia nie bylo :)


DObrze, ze dostalas zwiekszoną dawkę. Na poczatku tsh bardzo skacze w gore, doslownie z dnia na dzien. A normy w ciazy są inne (0,02-2,3). I lepiej miec w dolnej granicy tsh niz mialoby poszybowac do ponad 2,5.
JA z Krakowa.
Dziękuję za odpowiedź :). Okres spoznia mi sie 8dni wiec wychodzi 5tydzien. Pani doktor troche mnie postraszyla, bo mowila ze "nieiwdomo jeszcze, moze sie nie zagniezdzic " itd
 
Mysl pozytywnie :)
Lekarz zdaje sobie sprawę, że na tym etapie to nic ci nie moze powiedziec, bo zarodka jeszcze nie widać i wszystko się dopiero tworzy. Dlatego tak ci powiedziała. Nie chciala cie straszyc, tylko byla obiektywna.

A z reguly na pierwsze usg kobiety chodzą pozniej
 
Mysl pozytywnie :)
Lekarz zdaje sobie sprawę, że na tym etapie to nic ci nie moze powiedziec, bo zarodka jeszcze nie widać i wszystko się dopiero tworzy. Dlatego tak ci powiedziała. Nie chciala cie straszyc, tylko byla obiektywna.

A z reguly na pierwsze usg kobiety chodzą pozniej
Taak, ja tez bym poszla pozniej gdyby nie niedoczynność tarczycy,ktora wolalam skonsultować :). Domyslam sie, lepiej pozytywnie potem sie zaskoczyć aniżeli sie rozczarowac po obietnicach, wiec dobrze :)
 
BArdzo dobrze ze poszlas :) tsh bardzo wazne, bo na samiutkim początku skacze. Potem spada i okolo 18tc znow skok. Dlatego w ciazy te dawki czesto się zmienia.
POwodzenia :)
 
reklama
Ja miałam osobno ginekologa i osobno endorynologa, u którego leczę się regularnie bo mam Hashimoto. Z gór napisał mi zalecenie jak mam zmienić dawkę jak zobaczę dwie kreski na teście. faktycznie lepiej mieć TSH w dolnej normie, choć samo TSH w ciąży jest niemiarodajne. Warto badać ft3 i ft4.
 
Do góry