reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawilzanie powietrza a zdrowie dziecka-pomozcie!

czarna784

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Październik 2011
Postów
180
Miasto
Toruń
Hej,mam problem mianowicie bylam dzis z corka u lekarza bo ma od tyg suchy kaszel,zbadal i stwierdzil ze ma zapalnenie sluzowki nosa,dal syrop i zalecil nawilzanie powietrza,zwlaszcza tam gdzie mala spi i tu by sie w sumie zgadzalo,bo u nas w pokoju czasem nawet ja sie budze z "kapciem" w buzi,jeszcze nie grzejemy kaloryferami ale jak zaczniemy to pwnie powietrze bedzie jeszcze bardziej suche.Nie wiem jak to rozwiazac czy kupic nawilzacz,jesli tak,to jaki czy moze znacie jakies inne sposoby?
 
reklama
ja wieszam ręczniki mokre na kaloryferach, pozatym suszymy pranie w pokoju, kiedyś też specjalnie gotowałam chwilę wodę w garnku wieczorami.
Ale też szukam nawilżacza na zimę bo przeprowadziliśmy się do bardzo suchego mieszkania i już teraz wiem że jak zaczniemy włączać ogrzewanie to będzie sahara zwłaszcza w pokoju synka. Widziałam dawno temu w sklepach takie ładne ultradzwiękowe czy jakoś tak i o takim myślę.
 
Mój synek tez mial zapalenie śluzówki ale pani doktor zabronila kupowania nawilzaczy, bo dzieki nim w zakamarkach pokoju mogą powstawac bakterie i grzyby, które sa jeszcze gorsze niz to zapalenie. Stosowalismy euphorbuim i maśc majerankową i teraz czasem odciagamy katar i jest ok :)
 
wejdź na forum https://www.babyboom.pl/forum/tu-zapytaj-f109/nawilzacz-powietrza-wasze-opinie-21170/index4.html

Pani doktor miała rację, ale połowiczną. Tą wylęgarnie grzybów i zarazków możesz mieć w domu jeśli zbyt dużo pary wytworzysz, czyli jeśli w nawilżaczu nie ma humidistatu, lub jeśli ustawisz go na zbyt wysokie parametry. Prawidłowe to 40-50% wilgotności. Jeśli chcesz mieć pewność że dziecku i sobie nie zaszkodzisz, kup nawilzacz z funkcją humidistatu i na ciepłą mgiełkę.

Tak się napracowałam nad poszukiwaniem odpowiedniego nawilzacza, że serio..wejdź na to drugie forum i przeczytaj moje wypociny a nie pożałujesz ;)

Marta ;)
 
moja córka kaszlała bardzo w nocy od suchego powietrza. wieszam po prostu mokry ręcznik na kaloryfer, susze pranie w jej pokoju, nawilżacz mam ceramiczny na kaloryferze, kosztował 8 zł. kaszel minął błyskawicznie. co do nawilżaczy elektrycznych, nie znam się, ale wiem ze nieodpowiedni może zrobić więcej szkody niz pożytku.
 
Czytalam ze ta masc jest od roku,ale moze sa inne tez,ja tez stosuje sol sterimar dokladnie:) A dzis jak mala zasnela to polozylam miske z goraca woda na podlodze obok lozeczka i dodalam do niej troche olejku sosnowego,spala jak zabita,nawet smoczka a ni razu nie wyplula,takze chyba podzialalo:)
 
Pomysł z miską z gorącą wodą i olejkiem eterycznym dobry, ale powinno się uważać na olejki bo potrafią uczulać, podobno tez wziewnie. Polecam wieszać jedną lub dwie wilgotne pieluszki tetrowe u dzieciaczka w pokoju. Nawilżacze ceramiczne na kaloryfer też są przydatne - wystarczy poobserwować przez kilka dni jak wyparowywuje z nich woda ;-)
 
reklama
Do góry