reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

my mamy sporo ciuszków ze smyka dla naszego smyka:p i uważam, że z wszystkich jakie kupiłam te są najprzyjemniejsze w dotyku i wyglądają jakościowo na prawdę dobrze;) a przeceny fajne można tam znaleźć:) ja kupiłam między innymi 3 body za 30 zł;)
 
reklama
Dla mnie najwazniejsze, zeby ubranka byly polskie i 100%bawełna. Wtedy sa mile w dotyku :-)
A powiedzcie mi (bo sie dzis zastanawialam), czy kupuje sie takie czapeczki bawelniane, jesli tak, to kiedy sie ich uzywa? ;-)
 
A powiedzcie mi jeszcze- kiedy z Maluszkiem mozna juz wychodzic na spacer (biorac pod uwage, ze to zima)? I ajk takiego Maluszka wtedy ubrac - jakis kombinezonik, czy kurteczka? Buciki? Nawet jak wyjdziemy ze szpitala to trzeba cos takiego miec - tylko nie wiem w jakim to ma byc stylu. Macie cos na oku? :-)
 
zaczynasz dziecko przyzwyczajac /mysle, ze zima najlepszym momentem bedzie ok miesiac po narodzinach/ przez tzw "werandowanie" czyli ubierasz jak na spacer i otwierasz okno w domu na pare minut, po paru takich "sesjach" /z tydzien, dwa/ zaczynasz np na chwile wychodzic na dwor z dzieckiem i ten czas co pewnien okres przedluzasz;-)

ze szpitala po prostu ubierz cieplo /ciuchy plus czapka plus kombinezon/, i tak tylko chwile bedzie na dworzu, bo zapewne zaraz do samochodu trafi
 
ja też myslałam o jakiś bucikach, ale takich wyglądających jak łapetki bardziej, jesli wiecie o co chodzi, ja planuje z Bartusiem po ok miesiącu wychodzić juz na spacery, żeby się hartował
 
tak ja liv piszę zimą werandowanie. Wyjść można na spacer do -10 ale to pozniej, najpierw hartowanie. No i nie może być wiatr mocny. W ogóle lekarze nie zalecają zimą spacerów jak dziecko śpi bo łapie bardziej zimne powietrze i wtedy jest dużo infekcji.

kupiłam termometr brauna do ucha. Rewelacja. Kiedys kupilam na allegro jakieś nieznanej firmy i kicha.

ja ciuszki lubiłam early daysa. Własnie z polskich nie zawsze byłam zadowolona bo szybko sie brzydkie robiły ale niektóre

polecam firmę FIXONI.
Fixoni
 
Co do spacerów to ja zobaczę, jaka będzie pogoda. Z synkiem zaczęłam chodzić na normalne spacery jak miał 10 dni. To było w październiku. Wcześniej go 2 razy wystawiłam ciepło ubranego na balkon, tak na 15-20 min, a trzeciego dnia normalnie poszliśmy na spacer, tak na 30-40min gdzieś. Ubrać najlepiej w kilka warstw - np body, ciepły pajac, skarpetki, kombinezon, czapeczka, wsadzić maluca w gondolę i przykryć kocykiem. Ja na początku to właśnie wsadzałam go w rożek i brałam kocyk i dostosowywałam mu temperaturę, tzn. jak widziałam że ma ciepłą buźkę to odkrywałam, jak miał chłodny nosek, policzki to wtedy przykrywałam. Na początku ciężko się połapać jaka temp. jest dla dziecka ok i wtedy branie właśnie jakiegoś rożka, kocyka który można zdjąć, albo nakryć nim w każdej chwili jest praktyczne. Bucików dla takiego malucha nie ma chyba sensu kupować. Lepiej chyba takie grube skarpetki kupić. Kombinezony i tak mają zawsze takie doczepiane stópki (coś w stylu materiałowych bucików) więc osobne buty nie przydadzą się za bardzo.
 
reklama
Do góry