reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

ile razy do tej pory (tak mniej więcej) odwiedziłyście pediatrę? I nie liczcie wizyt kiedy dziecko chore. Poprostu tak na kontrolę.
 
reklama
Sokoja, u nas kontrola była tylko raz (tydzień po porodzie), a tak to wizyty tylko przy okazji szczepien lub ewentualnych dolegliwości.
 
My mialysmy 4 razy, w tym dwa zaraz po porodzie. Glownie z powodu tych 3 pkt.
Potem byla kontrola w 3 miesiacu i na pol roku.
Nie licze tych spotkan u poloznej, bo te byly czesciej, ale to tylko waga, dlugosc,ciemiaczko i szczepienia.
 
dzięki dziewczyny. Pytam, bo wczoraj pani z przychodni zadzwoniła do mnie z pretensjami, że nie pokazuje się z dzieckiem :baffled:.
U mnie wygląda to tak, że byłam jak Mały miał 3 tygodnie, potem byłam kilka razy prywatnie jak miał to zapalenie krtani. Szczepić na razie nie szczepię i oni to wiedzą. Dziecko przybiera na wadze, dobrze się rozwija, nie mam żadnych problemów ze skórą, kupkami, kolkami itp to po co mam tam jeździć? Żeby załapał jakies bakterie i wirusy gdzie teraz jest sezon na choroby? Wystarczy, że łapie je od Starszaczka. Pani z przychodni zasugerowała mi wczoraj, że odeśle mi kartę Małego i mam sobie ją zawieźć do innego pediatry skoro do nich nie chcę przychodzić! Zastanawiam się czy ma takie prawo? Nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale skoro z dzieckiem jest ok to nie widzę potrzeby biegania z nim po lekarzach... Jak myślicie?
 
Sokoja, nie masz takiego obowiazku. Mozesz miec zapisane dziecko w przychodni i leczyc prywatnie. Pewnie dzwonia, zeby nie bylo, ze matka nie szczepila dziecka, nie pojawiala sie przychodni itd i ze nie bylo reakcji ze strony personelu.

A kazac to ona moze...
 
Sokoja też mi się wydaje, że chodzi im o to żeby mieli ok w papierach, że reagowali itp. A nie ma chyba nic takiego w przepisach, że musisz przychodzić ze zdrowym dzieckiem na kontrole. My byliśmy tylko po urodzeniu i na szczepieniach. No i jak Natka chora
 
ile razy do tej pory (tak mniej więcej) odwiedziłyście pediatrę? I nie liczcie wizyt kiedy dziecko chore. Poprostu tak na kontrolę.

4 tydz, 8 tydz, 3 miesiąc, 4 miesiąc, 5-6 miesiąc i ostatnio 7—8 miesiąc w tym 3x było szczepienie. kolejna kontrola 9 miesiąc a potem w 11tym szczepienia.
dodam ze to spotkania w ośrodku dla dzieci zdrowych. z chorym idę do lek rodzinnego do totalnie innej przychodni.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry