reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki

U mnie za każdym razem wyliczali TP z miesiączki i jak na razie z Usg wychodzi taki sam o dziwo. Zapisałam się właśnie na usg3d na 3,09
już nie mogę się doczekać bo w ciąży z JUla nie byłam na 3d bo było za drogie, wtedy będę zaczynać 29tc sądzicie że to dobry czas na takie usg bo pani w rejestracji była tak pomocna że powiedziała że moge przyjść kiedy chce bo to obojętne
 
reklama
Dziewczyny wtrące się do dyskusji :-) ja np też nie mam terminu liczonego wg om... Tyle że ja zaszłam w pierwszym cyklu po poronieniu więc cykl mógł być nieregularny. Mały od początku był większy a wg tego co mówił gin najbardziej prawdopodobny termin można wyliczyć patrząc na wymiary płodu wg tego usg genetycznego ok 13tc - później każdy maluch rośnie już w swoim tempie i nie ma się co sugerować tymi pomiarami ustalając tp :-)
 
Jestem po wizycie, mam bakteriew moczu i mam brać Urosept, mała krzyżowała nóżki, ale lekarka zdążyła zaglądnąć, ze nic tam nie wisi :-D Wszystkie pomiary są ok, wstępny termin cc na 11 grudnia :-D
10643293_891455487549402_1980897828_n.jpg
 

Załączniki

  • 10643293_891455487549402_1980897828_n.jpg
    10643293_891455487549402_1980897828_n.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 49
Agrafka to wstępnie widzę planują Ci CC równo 2 tygodnie przed terminem, czemu akurat taki termin wybrali tłumaczył Ci coś lekarz. Jestem ciekawa bo ja też do CC planowanego i termin mam na 1 stycznia z kółka ale zastanawiam się czy są jakieś wytyczne czy co bo w sumie wcześnie masz ustalony termin. Mi tylko powiedział lekarz, że wcześniej ale, że typowo termin ustalimy później bo teraz za wcześnie. U mnie gdyby np. tydzień wcześniej t wypadnie pierwsze święto a wątpie żeby planowe cesarki robili w swięta. Poza tym mój lekarz będzie musiał dopasować do swojego dyżuru.
 
jopal- moja lekarka wyliczyła z kółka, że najwcześniej można zrobić cc 11 grudnia, a że około 20 jedzie do Nigerii do rodziny na przerwę świąteczną, to jak się nic nie zmieni wyznaczyła mi 11, ostatecznie 16 tego. Też dopasowała do dyżurów i innych wytycznych dotyczących planowanych operacji, coś tam szeptała pod nosem, ze do każdego wtorku musi podać jakiś raport o stanie operacji planowanych. Cc mam ponieważ 1szy poród skończył się tak z ratowaniem życia dziecka, więc jak mam teraz wybór, to wolę cc.
 
Dziewczyny,ja też nie rozumiem tych dywagacji na temat tp...to, że dziecko rośnie i np wyprzedza termin OM bo jest po prostu większe nie znaczy,że jest o te 2 tyg do przodu pod względem rozwoju. Wzrost to jedno, a stopień dojrzałości to zupełnie inny temat. U nas jest tak. Najpierw położna mi ustala z OM i tego się trzyma aż do usg w 11-13 tc. Tam ustalany jest termin na podstawie wielkości dziecka,ale tak jak Anncka pisze - tylko wówczas bierze się pod uwagę wielkość dziecka,bo potem każde dziecko rośnie swoim tempem. Dlatego tez juz później np nie mierzy się przeziernosci...Jeśli rozbieżności są duże,powyżej 2 tygodni, lub kobieta ma nieregularne cykle, wówczas bierze się też inne czynniki pod uwagę,jak np.wysokość dna macicy itp...na prawdę nie ma nic fajnego w urodzeniu dziecka,które może mieć bardzo niedojrzałe poszczególne układy. Czasem dziecko z wagą 2800 jest w pełni ukształtowane,a dziecko z wagą 4 kg nie. Nigdy nie zrozumiem lekarzy,którzy tak szastaja tymi Tp :sorry:


Agrafko super, że jednak babeczka! Zatem szalej w kolorze różu :-)

Jopal u mnie czekają z cc ile się da. W I ciąży ( rodziłam w PL) miałam cięcie 2 dni przed terminem z OM. W II ciąży 6 dni. W 3 mimo, że mocno zagrożona tylko 10 dni. Teraz pewnie ze 2 tygodnie,ale wiadomo...tu ryzyko jest już bardzo duże. Nie ma się co spieszyć. A skurcze mogą nadejść w każdej chwili po tym załóżmy 37tc,więc wtedy jest cięcie na szybko i tyle ;-)
 
reklama
Do góry