reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

ja mam 18 lat a termin wyznaczony przez lekarke wypada mi n a25 lutego(mojego 19 urodziny:-))..dzisiaj odebralam wyniki badan morfologi i zelaza...
no i mam obnizone erytrocyty,podwyzszone mch i podwyzszone zelazo...
nie wiem czy przy ciazy to normalne czy mohe sie obawiac...bo do lekarki ide z tymi wynikami dopiero w pon...a w necie nie moge znalezc nic co konkretnie by mi pomoglo...
no a analiza ogolna moczu wydaje mi sie ze dobrze wyszla..wszystko niby w normie tylko kolor ciemno zolty...ehh...moze wy mi cos pomozecie z tymi wynikamu morfologii..?;-)

aha noi co do wagi..to ja mam 162 i waze 46.6 chcoiaz jeszcze tydz temu wazylam 47.2..dziwne...a znajomi mi mowia ze wygladam jak chodzaca anoreksja..tez myslalam ze bede miala problemy z porodem bo taka drobna jestem ale lekarka powiedziala ze to nie prawda..tylko tak sie zastanawiam..ze skoro nie wymiotuje i jem normalnie..to czemu nie przybieram na wadze tylko chudne..a jestem w 9 tyg ciazy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Jak odczytać wynik morfologii krwi - badanie, białe ciałka krwi, erytrocyty, hematokryt, hemoglobina - Sprawdź się - poradnikzdrowie.pl
http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-badania-w-ciazy/809-morfologia-w-ciazy.html
http://www.we-dwoje.pl/morfologia;w;ciazy,artykul,6426.html

Wiesz jesteś na początku ciąży- czasem zdarzają się wahania wagi- zwłaszcza przy wymiotach. Jak pójdziesz do lekarza to powie czy jest ok. Ja dopiero teraz tak naprawdę "tyję", bo mam przyrost wagi 2,2 w ciągu miesiąca a tak to miałam po 200 - 300g na miesiąc na początku.
 
Ostatnia edycja:
Hmm a ja się nie mogę doczekać poniedziałku!
Będę miałam pierwsze USG i zobaczę maleństwo. K będzie ze mną i mam nadzieję, że będzie mu się podobać :)
Ciekawe co pokaże, czy dowiem się w końcu który to tydzień :)
 
hej dziewczyny od wczorajszego popołudnia nie maiałm neta, wałsnie wrociłam z kuchni gdzie szykowałam kurczaka na gyrosa:-D i własnie stwierdzam że wszystkie macie na niego ochote :rofl2:
evi spokojnie nie jestes najmłodsza ja w kwietniu skończyłam 18 :)
moni3ka spokojnie ja też najpierw spadłam z wagi a przybierac to zaczęłam dopiero koło 18 tyg. i to też powoli. teraz to mi sie zaczyna, w ciągu 2 tyg. kilogram :):) ale nareszcie widac brzuszek

u mnie goraco jak nie wiem co dzis znowu żniwa wiec zaraz pedze do roboty. alw w niedziel sobie odpoczne bo ide na imprezke - chrzciny siostrzenicy mojego K ;-)
mam nadzieje ze chociaz u was jest troche chłodniej :)
 
Witam! Chcialam się pożegnać na kilka dni, bo wyjezdzam do rodziny na mazury i kujawy,
3majcie się cieplutko,
patrycja- trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok, i zeby przestalo cię bolec,
i za te dziewczyny które mają przed sobą cieżką rozmowe.BUZIAKI!
a ajeszcze co do mojego ulubionego gyrosa ja robie tak :) :


  • 2 piersi z kurczaka
  • kapusta pekińska
  • 1 puszka kukurydzy
  • 2 ogórki konserwowe
  • 1cebula
  • majonez
  • keczup
  • przyprawa gyros
  • czerowna papryka
Piersi kroimy na małe kostki, dodajemy - gyros(przyprawee) i smażymy na oleju. Kapustę pekińską szatkujemy.Paprykę kroimy w cienkie paski.Ogórki i cebulę drobno kroimy.Robimy taki sos z keczupu i majonezu.(wiecej majonezu mniej keczupu) mieszamy i sie zajadamy
wink2.gif

oczywiscie doprawiamy do smaku(sol,pieprz,czerwona slodka papryka)
SMACZENGO :))
 
co do mojego przepisu na gyrosa to jest taki sam jak ady tyle że bez cebuli bo ja nie lubie i nie przywiązuje wielkiej wagi do proporcji:):) i mieso przed usmazeniem marynuje sie pare godzin w przyprawach najlepiej odstawic na noc do lodówki:-)
moni3ka hmm kalkulator wylicza od pierwszego dnia ostatniej miesiączki a lekarka prawdopodobnie podala Ci wiek dziecka czyli mniej wiecej dwa tyg różnicy tak mi sie bynajmniej wydaje
 
reklama
Do góry