reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

Ja tez!

*Czy moglby mi ktos doradzic co do zoltka...to znaczy czy mam ugotowac jajo na twardo i dodac pol zoltka do zupki? A jak daje sloiczki to nie ma problemu zeby tam dodac? i czy miesko i zoltko moze bc w jednym? i to zoltko to co 2 dzien przez jak dlugo?

Na poczatek ugotuj jajo i dodaj pół żółtka:tak: mozesz dodac je do gotowej zupki z mięskiem:-)
Przy wprowadzaniu żółtka wystarczy ze będziesz je podawać, 2-3 razy w tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A co dajemy z nowosci po 7 m-cu???

Z nowości mamy: z warzyw dochodzi kalafior i por, z owoców - morele i maliny (moja gwiazdka już jadła malinki :)) oraz pół żółtka co drugi dzień.


Aha moja już je i pomidory i rybkę Gerbera od ponad m-ca. A z chrupek to kukurydziane. A te ryżowe to jakie są? Bo nigdy nie widziałam????? Ja z Hippa widziałam danie z delikatną wołowiną i zastanawiam się, czy już wszystkie czerwone mięsa można dawać?

Ja nie daję jeszcze wołowiny, bo jak któraś z doświadczonych mam pisała wcześniej, wszystko co od krowy: wołowina, serek biały, jogurt i oczywiście mleko są bardzo uczulające i ta alergia nie musi się od razu objawić. Mam zamiar wprowadzić "krowie produkty" około 11-12 miesiąca.


Ja tez!

*Czy moglby mi ktos doradzic co do zoltka...to znaczy czy mam ugotowac jajo na twardo i dodac pol zoltka do zupki? A jak daje sloiczki to nie ma problemu zeby tam dodac? i czy miesko i zoltko moze bc w jednym? i to zoltko to co 2 dzien przez jak dlugo?

ja też daję pół żółtka ugotowanego na twardo do słoiczka z obiadkiem (jak jest z mięskiem to też daję), podobno jak się gotuje samemu zupkę to można dodać surowe i trochę pogotować, ale nie wiem dokładnie, bo tak nie robię. Po ukończeniu 9 m-ca daje się całe żółtko, co drugi dzień, a po ukończeniu 11 m-ca całe jajko 3-4 razy w tygodniu.

Chrupaczki ryżowe są z nestle. Kupiłam, ale sama zjadłam bo mój synuś jeszcze nie daję sobie z nimi rady. Też nie gotuję zupek na wywarze mięsnym tylko osobno. Na razie jemy indyka, kurczaka i cielęcinę. A jak podajecie rybę? Też do zupki?

Ja podaję rybkę z warzywami ze słoiczka.

A co do chrupaczek to są też z Bobovity i z Hippa pod nazwą "wafelki ryżowe"
 
Wg mojej wiedzy nasze maluszki są jeszcze za małe na wywar z mięsa...a szczególnie z kości! ?Ja gotuję zawsze pierś..z kurczaka czy indyka..ale nic z kością!

U nas pediatra nie zabronił gotować na skrzydełku tylko nie dawać z niego mięska. Ale wczoraj w TV oglądałam program że w skrzydełkach jest duża zawartość tłuszczu zwłaszcza w skórze więc również na piersi będę gotować.
 
U nas pediatra nie zabronił gotować na skrzydełku tylko nie dawać z niego mięska. Ale wczoraj w TV oglądałam program że w skrzydełkach jest duża zawartość tłuszczu zwłaszcza w skórze więc również na piersi będę gotować.

Dziwne. wszędy piszą, że mięsko gotować, a wywaru nie dawać, a Twój pediatra na odwrót ... ciekawe....:baffled:
 
Z nowości mamy: z warzyw dochodzi kalafior i por, z owoców - morele i maliny (moja gwiazdka już jadła malinki :)) oraz pół żółtka co drugi dzień.

alergolog powiedziała mi, że można też groszek zielony, ale u nas to wszystko troszkę inaczej. Szczerze mówiąc, nie wiem od kiedy "normalnie" groszek

Ja nie daję jeszcze wołowiny, bo jak któraś z doświadczonych mam pisała wcześniej, wszystko co od krowy: wołowina, serek biały, jogurt i oczywiście mleko są bardzo uczulające i ta alergia nie musi się od razu objawić. Mam zamiar wprowadzić "krowie produkty" około 11-12 miesiąca.

i kolejne zaskoczenie... niby taka alergiczka z mojej Zosi, a alergolog mi zaczyna juz opowiadać o serkach własnej roboty z mleka.
przy okazji cielę to też krowa, tylko taka mała ;-)


Ja podaję rybkę z warzywami ze słoiczka.

A co do chrupaczek to są też z Bobovity i z Hippa pod nazwą "wafelki ryżowe"

Ja mam zakaz rybki bo bardzo uczulająca :baffled: Kurcze, co lekarz, to inne teorie.

A chrupaczki też zjadłam sama. Poczekam z nimi na górne ząbki Zosi:-)
 
Ja tam cielęciny, wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny oraz ryby na razie nie będę dawać, teraz Julka je indyka, kurczaka i królika(ze słoiczków). Ja słyszałam że jesli dziecko na skłonności do alergii to do roku powinno się podawać mięsko ugotowane osobno bez wywaru.
Moja groszek już dawno je bo kupiłam jej puree misiowy ogródek z groszkiem i marchewką a to po 4 m-cu jest.
Nabiału też jeszcze nie będę podawać bo boje się alergii. Niby na mleko jej przeszło, teraz pije bebilon ha ale skłonności ma bo np. banan ją uczulił i wczoraj dostała jagody i jakaś niewielka wysypka dziś jest:baffled:więc muszę ostrożnie;-)
 
Ja tam cielęciny, wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny oraz ryby na razie nie będę dawać, teraz Julka je indyka, kurczaka i królika(ze słoiczków). Ja słyszałam że jesli dziecko na skłonności do alergii to do roku powinno się podawać mięsko ugotowane osobno bez wywaru.
Moja groszek już dawno je bo kupiłam jej puree misiowy ogródek z groszkiem i marchewką a to po 4 m-cu jest.
Nabiału też jeszcze nie będę podawać bo boje się alergii. Niby na mleko jej przeszło, teraz pije bebilon ha ale skłonności ma bo np. banan ją uczulił i wczoraj dostała jagody i jakaś niewielka wysypka dziś jest:baffled:więc muszę ostrożnie;-)

kurcze, a mi lekarz alergolog jako pierwsze mięso zalecił królika lub jagnięcinę. zaczęłam od jagnięciny, bo królika swojskiego musiałam najwpierw zorganizować ;-) absolutny zakaz jak na razie dotyczy pozostałych rodzajów mięsa i ryb - ostatnio zezwoliła na próbę indyka.

A jaki słoiczek królikowy dajesz? bo w każdym jest jakiś "trefny" składnik np. seler.

Też kupiłam misiowy ogródek z marchewka i groszkiem, i czekam aż skończy mi się dyniowy, żeby zapodać :tak:
 
alergolog powiedziała mi, że można też groszek zielony, ale u nas to wszystko troszkę inaczej. Szczerze mówiąc, nie wiem od kiedy "normalnie" groszek

i kolejne zaskoczenie... niby taka alergiczka z mojej Zosi, a alergolog mi zaczyna juz opowiadać o serkach własnej roboty z mleka.
przy okazji cielę to też krowa, tylko taka mała ;-)

Ja mam zakaz rybki bo bardzo uczulająca :baffled: Kurcze, co lekarz, to inne teorie.

A chrupaczki też zjadłam sama. Poczekam z nimi na górne ząbki Zosi:-)

1. Groszek zielony można podawać po ukończeniu 6 m-ca, zatem spokojnie możesz zacząć podawać.
2. Produktów z małej krówki czyli cielęcinki też nie podaję :)
3. Ryby owszem są uczulające, ale nie tak znowu bardzo. Alergią pokarmową na rybie białko dotkniętych jest tylko 3-7% dzieci. Oczywiście jak pediatra Ci odradza to nie podawaj.
Ja opieram się na opinii mojej pediatry i różnych publikacji (przede wszystkim: "Żywienie niemowląt"). Jak do tej pory nie zdażyła mi się różnica w poglądach mojej pediatry i książki :)
4. Co do chrupaczek to ja daję małej takie małe skrawki do buzi, bo jak sama ugryzie to strasznie dużo i boję się żeby się nie zadławiła, też większość zjadam sama.
 
Widzę, że macie wątpliwości co można dawać 7-mio miesięcznemu maluchowi. Ja napiszę, co wg książki można podawać, a Wy zrobicie jak będziecie uważać tzn. będziecie te produkty podawać lub nie, albo co innego dawać, bo podobno każda mama wie najlepiej co najlepsze dla swojego dziecka. Może komuś się to przyda :-)
WARZYWA:
Brokuł, brukselka, burak, cukinia, dynia, fasolka szparagowa, groszek zielony, kabaczek, kalafior, kalarepa, kapusta biała, kapusta czerwona, kapusta włoska, kukurydza, marchewka, patison, pietruszka, por, seler, soczewica zielona, ziemniak.
OWOCE:
Czarne jagody, dzika róża, gruszka, jabłko, maliny, morela
PRODUKTY ZBOŻOWE:
Ryż biały, ryż brązowy, kasza ryżowa, mąka ryżowa, kasza kukurydziana, mąka kukurydziana
INNE:
Bezerukowy olej rzepakowy, mięso jagnięce, mięso z indyka, mięso z królika, mięso z kurczaka, mięso ryb, nabiał:masło, oliwa z oliwek, pół żółtka co drugi dzień.

Oczywiście plus trochę glutenu codziennie :)
 
reklama
Do góry