reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

laila...nie wiem chyba o co chodzi...jaki pamiętnik? zmeczona jestem wybacz....


zaglądałam na twojego bloga to miałaś widziałam duże ambicje do pamietnikowania:p

a strona 28.dni jest dla kobiet palujacych ciaże..... robi się wykresy npr a jak już się zajdzie:))) to zakładasz karte ciąży podam linka do mojej moze kogoś zainteresuje:
28dni
 
reklama
jestem tzn...byłam zalogowana na 28dni ale juz tam dawno nie zagladałam...korzystałam z Karty - to taki program na komp-nie trzeba wchodzic do netu....

a co do bloga...kiedys tak mnie naszło...od poczatku ciazy-tzn zanim jeszcze o niej wiedziałam...czyli od tego jak lekarz pozwolił nam sie starac o dziecko po ostatnim poronieiu-prowadze papierowy pamiętnik...
 
modroklejka nie rozumiem czemu straszysz nakazdym kroku, wydaje mi się ze nikomu tu nerwy nie pomogą, ja rowniez nie brałam kwasu foliowego przed bo nie planowałam ciązy. Leczyłam się z hiperprolaktynemi i zdaniem lekarzy mialam nie mieć dzieci albo po długim, długim czasie. Takze wiesz juz jak b się spodziewałam takich wieści. I jakos nie panikuje na tyle ile wiem na dziś z dzieckiem wszystko ok jutro będę wiedziała wiecej mam nadzieje
 
Ostatnia edycja:
Modroklejka,wizyta jutrzejsza juz odwolana,bo wszystko "rozgrywalo sie" w okolicach godz 18.Nie chcialam przeciagac bo na moje miejsce moze uda sie dostac komus innemu.Takze na jutro przepadlo,szkoda o tyle ze moze bym juz wiedziala czy chlopczyk czy dziewuszka.Do mojej ginki tak czy siak ide na zwykle USG 6.11 wiec jej kasa sie nie zwiekszylaby ani nie zmniejszyla w zwiazku z badaniem 3d.A i tak pojde na to USG 3D,jutro zadzwonie (ale w inne miejsce zeby nie robic siary z odwolywaniem i zamawianiem wizyt ciagle) i umowie sie miedzy 25 a 28 tyg.takze badanie organow i pod katem wad wykonam i tak.
To prawda,kwasu foliowego nie bralam,zaczelam brac okolo 5 tc,tzn tydzien po okresie ktorego nie dostalam.



Sara ja tez kwas foliowy zaczęłam brac dopiero jak sie okazało ze w ciazy jestem i to w pierwszej ciąży jak i w drugiej....Hubcio zdrowym chłopcem jest .......
a drugie jak narazie też.......nie stresuj sie niepotrzebnie..... ja kolejne USg robie w 22-23 tyg wtedy zobaczymy co bedzie :-)


poza tym kwas foliowy dostarczamy organizmowi także w codziennym jedzonku....
nie wiem po co szukac sobie problemów bedzie dobrze inaczej byc nie może.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja tez zaczelam brac kwas foliowy dopiero po pierwszej wizycie u lekarza(5tydz) i nie dla tego ze nie planowalam dziecka tylko dla tego ze nie wiedzialam ze trzeba go rowniez brac przed ciaza:-(
Zadalam wczesniej pytanie ale znow tak jak kiedys nie otrzymalam odpowiedzi.Szkoda ze nie wszystkie posty czytacie dokladnie:-(
 
witam wieczorkiem :-)
ale się rozpisałyscie w różnych watkach fajnie bo lubię sobie poczytać ;-)
ewelcia86 znalazłam twoje pytanie ale nie umiem pomóc ja tak nie mam :no:i nie mam pojęcia czemu tak masz.
Co do kwasu foliowego to podejrzewa że na 10 dziewczyn może jedna bierze przed ciążą a dzieci chore czy z wadami rodzą się dosyć rzadko nie sądzę żeby to miało aż tak ogromny wpływ bo tych chorych dzieci było by znacznie więcej,tak że nie ma co się stresować i martwić na zapas :tak:
Laila06 ja nie jestem już nigdzie zalogowana jedno forum mi wystarczy :-)
Sara27 zrobiłas jak podpowiadało ci sumienie chociaż nie ukrywam że jest to trochę dziwne jak można się bać zobaczyć własne maleństwo że niby cos ma byc nie tak ej tak nie wolno mysleć.
Zawsze mi mówiono mysl pozytywnie nie tylko w kwesti ciąży, pozytywne nastawienie to połowa sukcesu zwłaszcza teraz.
 
Witam z ranka :-) Z tym kwasem foliowym to tez mi sie wydaje ze nie ja pierwsza i ostatnia nie bralam go przed ciaza:sorry2:A tak naprawde to wiecie jak to czasem jest a moze nawet czesto bywa z tymi badaniami,lekami,trybem zycia itp. ze alkoholiczki czy inne patologie maja wokol siebie gromadke zdrowych dzieci (leki biora wcale lub nieregularnie,o USG 3d to pewnie nawet nie slyszaly) a kobiety prowadzace zdrowy tryb zycia,dbajace o siebie miewaja po wielu miesiacach/latach staran wyczekane dziecko i to nierzadko chore,mimo ze o siebie dbaly podczas ciazy.Nie ma tu reguly,los jest okrytny i niesprawiedliwy.Oczywiscie popieram postawe nr 2 czyli swiadome i odpowiedzialne macierzynstwo,zeby uchronic dzidzie przed chorobskami,aczkolwiek i na to czasem nie ma sie wplywu.Na pewno wszystkie bedziemy mialy fajne bobasy a to ze niektore z nas (w tym ja chyba przoduje) maja troche stracha to chyba normalne,zwlaszcza przy pierwszej ciazy.Buziory laseczki!
 
ola_o no masz racje te nie ktore opowiesci sa super,tez je od czasu do czasu czytam:-)Na szczescie skonczylam sprzatac i odpoczywam,dzidzia sie kreci,wierci i nie wiem co ona tam tworzy?!:-)

Dziewczyny mam pytanie jak kladziecie sie na prawym boku to czy czujecie takie male uklucia ponizej mostka tam gdzie sie brzuszek zaczyna???
Dzis rano tak mialam ze dzidzia kopala i polozylam sie na prawym boku i wlasnie poczulam uklucia,nie wiem czy to normalne i co to oznacza:no:



prawdopodobnie dzisia jakos tak fajnie kopie...spytaj sie na wizycie u gina dlaczego tak jest....jesli to przechodzi inie jest stalym bolem to nie masz sie czym martrwic tak to juz jest w ciazy tu zaboli tu zakuje, a jak maluchu zaczna kopac w rzeberka oj....


mnie czasem zakuje w pachwinie tak porzadnie...jakis ucisk musze miec....
 
jejku...przepraszam nie chciałam nikogo nastraszyc ani tym bardziej denerwowac....po prostu wszedzie sie trąbi o tym kwasie foliowym...nawet lekarze pytaja i polecaja brac....

wiecie...ja miałam w rodzinie rozne przypadki-i wad wrodzonych i chorób genetycznych....zapewne wystepujacych rzadko a u nas jednak sie trafiły...brat mamy i jego najmłodszy syn urodzili się z tzw zabią dłonią...mieli po 4 palce u lewej reki i zrosniete błonami....mamy siostra poroniła 4 ciaze, piątą blizniacza donosiła, ale urodziło sie tylko jedno dziecko....z porazeniem mózgowym-po tym jak przebywało z martwym płodem....kuzynka ma dziecko z mukowiscydozą....inna kuzynka ma dziecko które urodziło się bez fragmentu przewdou pokarmowego i z rozszczepieniem fragmentu kregosłupa...
kilka porodów było przedwczesnych, wiekszosc to cesarki....

to wszystko pozwala mi na myslenie ze nie musi byc dobrze-ale nie dramatuzuje z tego powodu-po prostu kazde usg traktuje jako mozliwosc wykluczenia jakiejkolwiek nieprawidłowosci....dlatego wszystkie badania które sa mozliwe robie, kwas foliowy brałąm od ponad roku zanim zaszłam w ciaze...

wiem ze 90% kobiet nie łyka przed ciaza zadnych witamin, wiem, ze alkoholiczki rodza sliczne zdrowe dzieci, wiem ze rodza narkomanki, wiem ze w wiekszosci przypadków jest dobrze....ale mysl ze nie musi byc dobrze nie opuci mnie chyba az do porodu,, a potem pewnie przez dłuzszy czas zanim nie okaze sie ze tak naprawde moje dziecko jest zdrowe...

to nie znaczy ze moja ciaza jest smutna, pełna niepokoju...raczej ostrozna...i powiedziałąbym ciekawska...po prostu chce wiedziec...pytam lekarzy, robie testy...nawet maz przeszedł badania genetyczne....

no ale to pewnie przez to ze mam wokol siebie takie a nie inne przypadki-pewnie gdyby tego nie było myslałabym tak jak wy...

rozpisałąm sie....

naprawde nie chciałam nikogo nastraszyc...po prostu mam inna motywacje do robiena badan i podgladania maluszka....

ehhh...
miłego dnia...zajrze jeszcze pozniej
 
reklama
modroklejko to zrozumiałe tym bardziej ze jednak najczesciej to genetyczne uwarunkowania ..... jednak jesli w rodzinie takich przypadków nie ma nie powinnysmy sie az tak przejmowac....to tez dziala na nasza niekorzysc....

wszystkie marcówki urodzą zdrowe maluchy nie ma innej opcji :-)
 
Do góry