reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam Was po dluuuuugiej przerwie!!!!
Oczywiscie nie jestem w stanie nadrobic tego co napisalascie przez te wszystkie miesiace. Troszeczke tylko poczytalam. Mam nadzieje, ze wszystkie Dzieciaczki sa zdrowe.
Wspolczuje tym, ktore musza czesto w nocy wstawac. Moja Malusia spi od 7 godzin wzwyz. Dzisiaj padl rekord - 10 godz!!!! Umilowanie do spania ma chyba po mnie :-) Oczywiscie w dzien za duzo spanka nie ma. Ale co tam.
Zazdroszcze tym, ktorych Dzieciaczki jedza/pija co innego niz mleko (tzn. oprocz mleka). U nas jest problem. Nawet herbatki nie chce!!!! A tu takie upaly!!! No coz. Wybredna PAnienka :-)
Pozdrawiam Was i caluje Wasze Kruszynki!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny:-)
Ja już na nogach od 6...BO\PONIEWAŻ się wyspałam:-)
Daga spała od 19do prawie 6...Kochana Córeczka mamusi:-D
Mam dzisiaj zamiar iść do zakonnicy w naszej parafialnej kancelarii...trzymajcie kciuki aby mi się nie oberwało za mocno...
Jednak ślubu kościelnego nie bierzemy na razie,za duże koszty a ja nie chcę iść w byle szmacie.Tylko ciekawe czy nie będzie problemu aby ochrzcić małą bez tego ślubu?Wiecie jakoś nie mam ciśnienia by chrzcić ją jak najszybciej.Niby jestem wierząca...ale co dziwne nie zależy mi tak bardzo.Chyba o zgrozo słabnie ta moja wiara...:szok:Tylko mąż nalega.Ja mogłabym poczekać.Zresztą nie tak łatwo znaleźć chętnych chrzestnych.Niby dziecku się nie odmawia ale w praktyce to wygląda inaczej.
 
Witam!
Mysz nie bede powtarzala za dziewczynami, ale przestan glupoty wygadywac, ze jestes zla matka!!!!Chcesz dla dziecka jak najlepiej. Szczesliwa i najedzona matka jest dla dziecka wazniejsza, niz ta ciagle na diecie...Jak chcesz przejdz na mm i sie nie zadreczaj....
Marciaa gratuluje decyzjii, ja tez jeszcze bym sie nie zdecydowala na dziecko tak szybko, wiec tym bardziej dla mnie jestes dzielna!

Dziewczyny a co Wy dajecie na gazy?Bo moj to na pewno przez nie nie moze spac od 3 nad ranem...czytalam gdzies, ze mozna cos zapodac wieczorem?
 
Witam!
MyszMarciaa gratuluje decyzjii, ja tez jeszcze bym sie nie zdecydowala na dziecko tak szybko, wiec tym bardziej dla mnie jestes dzielna!

Dziewczyny a co Wy dajecie na gazy?Bo moj to na pewno przez nie nie moze spac od 3 nad ranem...czytalam gdzies, ze mozna cos zapodac wieczorem?

HERONEK wiesz co może bym decyzję o dziekcu odłożyła gdybym miała złe wspomnienia porodu ...a im szybciej tym lepiej dla mnie przynajmniej :-)
HERONEK ja na gazy nad ranem dawałam mu 4x dziennie kropelki sab simplex po 15 kropli problem zniknął po ok 2 tyg podawania

My chrzcimy Nikosia w październiku troszke pozniej ze względu na to iż przyszła chrzestna siedzi i pracuje za granicą tak więc musimy czekać :) a ślub mamy we wrześniu 2012 :)

Mały dziś wstał o 6 usnał przed 22 i najadł sie i znowu kima ale pewnie nie za długo :)
 
Dziewczyny a co Wy dajecie na gazy?Bo moj to na pewno przez nie nie moze spac od 3 nad ranem...czytalam gdzies, ze mozna cos zapodac wieczorem?


My na gazy bierzemy esputicon 2 kropelki na noc po jedzeniu, chyba pomagaja bo wczesniej byly pobudki tak jak u Ciebie kolo 3 i krecenie, prezenie, nozki w gorze:-( Olence pomaga jeszcze masaz brzuszka i delikatne dociskanie nozkami do brzuszka, od razu sluchac jak gazy uciekaja;-)

A co do karmienia piersia to tez zastanawiam sie ile jeszcze pociagne. Ola nie ma zadnych alergii, czuje sie swietnie ale niestety ze mna jest gorzej. Chudne w oczach, wypadaja mi wlosy i mam szara cere. Czy karmiac piersia mozna po czwartym miesiacu wprowadzac jakies dorosle jedzonko? Dziewczyny ktore karmia piersia czekacie do 6 miesiaca?
 
Jezu... to sie meczysz kobieto straszliwie... Ja jzu dawno bym sie poddala, no ale ja nigdy nei bylam fanka karmienia piersia...

MoniSkaBe - ile dajesz tego kleiku ryzowego do mleka??? juz nie pamietam jak to bylo 3 latat temu... Adas pije mleka 180ml (tzn. 180 wody i 6 miarek mleka). Jednak miarka kleiku na poczatek wystarczy czy dawac wiecej?
na opakowaniu jest napisane ze na 200 ml mleka modyfikowanego daje sie 6-7 lyzek stolowych kleiku. Ale wyszla tego strasznie duza ilosc i moj Pawelek na pewno by tego nie zjadl. Ja daje 100 ml mleka i 2-3 lyzki, patrze na konsystencje zeby nie byla ani zbyt wodnista ani zbyt gesta. Bo ja podaje lyzeczka, a wy na butelke to nie wiem jak to podawac. Hmmm... w sumie to musze sprobowac dac z butli. Ale to musze inny smoczek kupic.
no ja mam pobudki teraz i problem jest taki ze mlody nie toleruje butli:no: jestem strasznie niewyspana:-(

wlasnie tak czytam ze moniska wprowadzila kleik, napisz jak go podajesz bo moze ja moglabym lyzeczka z mm i moze by zjadl...? i jak na ten kleik reaguje? bo pamietam ze twoj budzil sie na maksa czesto, jest lepiej?? zaczynam tracic cierpliwosc nawet ruszyc sie nie moge z domu bo dzis znow co godzine wolal o cyca, teraz dopiero zasnal...

no niby wprowadzilam. kilka razy dawalam w dzien i raz dalam na noc i ... niestety nic nie pomoglo.
Wczoraj tez jedlismy kleik rano i potem mleczko i efektem byly wymioty po spaniu. Tak jakby najadl sie za duzo i jak po spaniu zaczal sie ruszac to zoladek oddawal nadmiar. Co do spania to niestety nie pomoglo, nadal pobudka gora po 2,5 h.
Dzisiaj mi tak dal czadu , ze efektem tego bylo polozenie go o 6 do nas do lozka, wywalenie cyca na wierzch i spalismy do 9.


Dziewczyny od przedwczoraj mamy delikatny problem z kupa. Kolor ma niby zolty, ale fragmentami sa takie zielone gluty jakby. W pon kupy nie bylo, wtorek zielono-zolta jedna kupa na dzien, wczoraj znowu kupa zielono-zolta, a dzisiaj poczulam strasznie smierdzace baki.. Hmm...

a tak w ogole to chcialam sie zapytac czy Waszym dzieciom tez tak czesto kupa wyplywa gora pieluszki? u nas praktycznie przy kazdej kupie.. juz zaczelam sie zastanawiac dlaczego.. uzywam Huggiesow 3, ktore sa do 9 kg , a maly wazy okolo 7 kg, wiec nie sa za male...
kurde no przeciez chyba nie zakladam ich zle? no bo jak mozna zle zalozyc pampersa? zglupialam juz, ale przestaje mi sie to podobac.. brudze ciuchy.. mimo ze od razu piore kupe to nie zawsze sie dopiera :eek:
 
reklama
aa.. jeszcze mialam cos napisac odnosnie diety.
mnie tez strasznie to wkurza.. moge jesc wedline, salami, chleb, makaron, pomidorowke, pomidory, gruszki, banany, jablka no i gotowane mieso.
dieta bez jajka, bez produktow mlecznych, smazonych..bez kakao i czekolady. brr.. strasznie meczace..
a najbardziej mnie wkurza jak cos zjem i on dostaje wysypki, a ja nie wiem dlaczego. Dostaje wtedy szalu i chce mi sie plakac i pierdzielnac karmienie piersia.
 
Do góry