reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

wykończy mnie nerwowo ta ciąża 🥺 jestem mega wdzięczna za nasz cud , ale każdego dnia boję się coraz bardziej… zwłaszcza że towarzyszą mi bóle i skurcze , nie wiem czy to takie normalne . To moja pierwsza ciąża gdzie zaszłam tak daleko we wcześniejszych kończyło się to na ok 6 tygodniu …
Jak się niepokoisz, to idź dla spokoju do lekarza. Te nerwy są niepotrzebne. Poczujesz ulgę jak pójdziesz! Trzymam kciuki :)
 
reklama
Hejk! U mnie dopiero 7+4 zazdroszczę wszystkim którzy mają już 10-11 tydzień :( Tak strasznie wolno mi leci. Ja dziś wróciłam do pracy po bardzo długim urlopie. Planuję być w pracy do końca września tylko, ale nie wiem kiedy im o tym powiedzieć. Szef zachował się bardzo niefajnie wobec mnie ostatnio i najchętniej powiedziałabym mu w piątek, że od poniedziałku niech sobie radzi sam :D Ale mam jednak troche kultury i ciężko mi tak zrobić..


A u mnie +2.5kg a dopiero 8 tydzień :( wolałabym w twoją stronę. masakra, a nie jem niewiadomo jak dużo. Mam ogromne problemy z zaparciami i może dlatego..
Jutro zaczynam 10+ i chyba właśnie zamówię detektor tętna :D Mi to lato błyskawicznie uleciało, bo dużo się działo, ale czuję, że te jesienno-zimowe tygodnie będą się ciągnęęęęłyyyy... :D
Na szczęście mam zepsutą wagę i się nie zamierzam ważyć w ogóle poza wizytami u lekarza. Mam okropne wzdęcia, nie odkryłam jeszcze po czym, więc i tak przez większość dnia mam brzuch jak w 5 miesiącu :p
 
Witam w klubie. Chyba zaraz znowu spróbuję uruchomić detektor może jakimś cudem coś nim znajdę 🫤
polecam mieć pełny pęcherz i zjeść coś przed . Tak, jak w pierwszy dzień znalazłam serduszko bez problemu , tak później na kolejny dzień nie mogłam bo okazało się że miałam pusty pęcherz i nie jadłam nic przez 2h przed szukaniem serduszka . Spróbuj wytrzymać nie iść do toalety ze 2h i pij dużo wody , wtedy spróbuj znaleźć serduszko bardzo nisko . Wczoraj tak zrobiłam i bez problemu znowu znalazłam ❤️.
 
polecam mieć pełny pęcherz i zjeść coś przed . Tak, jak w pierwszy dzień znalazłam serduszko bez problemu , tak później na kolejny dzień nie mogłam bo okazało się że miałam pusty pęcherz i nie jadłam nic przez 2h przed szukaniem serduszka . Spróbuj wytrzymać nie iść do toalety ze 2h i pij dużo wody , wtedy spróbuj znaleźć serduszko bardzo nisko . Wczoraj tak zrobiłam i bez problemu znowu znalazłam ❤️.
Dzięki, a który masz tydzień? Ja już rano próbowałam, teraz jeszcze mąż sprawdzał i niestety nic z tego. I jaki masz detektor?
 
Ej a odnośnie pełnego pęcherza. Czy na USG prenatalne trzeba iść z pełnym pęcherzem? Bo gdzieś mi się rzuciło takie info w necie, ale ani mój lekarz, ani panie w rejestracji nic nie wspominały.
 
Może cię trochę uspokoi ten rozdział z książki "O ciąży". 🤔
Przepraszam ze się wtącam jako lutówka, ale czy mogłabyś mi powiedzieć co to za książka? :)

Jak już się wtrącam to napisze bo widzę ze pare z was na to narzeka, na bole skurczowe podbrzusza bardzo polecam aspargin! Magnez z potasem, można w ciąży mi mega pomaga (No spa nie daje NIC kompletnie) a mam dwa szkraby wiec te bole się ładnie pokazują bo macica szybciutko rośnie :)
 
Dzięki, a który masz tydzień? Ja już rano próbowałam, teraz jeszcze mąż sprawdzał i niestety nic z tego. I jaki masz detektor?
dzisiaj 11+4. Ogólnie za pierwszym razem udało mi się najszybciej znaleźć serduszko . Teraz zajmuje mi to jakieś 10 min. Ale już mniej więcej chyba wiem gdzie szukać więc sądzę że kolejnym razem powinno pójść sprawniej . Ale stwierdzam, że chyba naprawdę nie ma co panikować jak się nie znajdzie za szybko bo sama po sobie wiem że raz znajdziesz prędko , a kolejnym razem musisz się naszukać .
 
reklama
Ej a odnośnie pełnego pęcherza. Czy na USG prenatalne trzeba iść z pełnym pęcherzem? Bo gdzieś mi się rzuciło takie info w necie, ale ani mój lekarz, ani panie w rejestracji nic nie wspominały.
Wydaje mi się że właśnie z pustym tak jak na każde usg w ciąży , bo później lekarz nic nie widzi tylko mocz .
 
Do góry