reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Na moje umiarkowane mdłości najlepiej sprawdzają się chrupki keczupowe, no w życiu bym na to nie wpadła. Ostatnio w aucie pochłonęłam całą paczkę, ale dzięki temu dojechaliśmy w spokoju do domu 😂
Mi znowu po chrupkach jest ciężko też ostatnio zjadłam po tajniacku przed bratem ale potem mnie męczyło tak tłusto mi było na żołądku🙈
 
Ja w ciąży miałam 97 i niemiałam stwierdzonej cukrzycy zrobiłam krzywa wyszla ok i na tym lekarz poprzestal

Sory, że się wetnę ale co innego jak zrobiłaś na czczo i potem krzywa już wyszła dobrze. A co innego kiedy krzywa wyszła źle. Sam wynik na czczo nie jest podstawą do stwierdzenia cukrzycy ciążowej, a wynik krzywej

Dziewczyny mam juz wyniki krzywej cukrowej. Glukoza na czczo 97, po godzinie 133, po dwóch 101. Co myślicie?

Powyżej 91 to już cukrzyca ciążowa. Najprawdopodobniej masz za długą przerwę w jedzeniu w nocy. Dostaniesz glukomter, pomiary 4 razy dziennie, zapisywanie po czym masz źle. Jak tego nie uregulujesz, dostaniesz insulinę na noc. W Twoim przypadku (tak jak i w moim) bardzo ważna jest II kolacja przed snem.
 
Mi znowu po chrupkach jest ciężko też ostatnio zjadłam po tajniacku przed bratem ale potem mnie męczyło tak tłusto mi było na żołądku🙈
To u mnie wręcz przeciwnie 😂 Za to na słodycze nie mogę patrzeć. Najlepiej z przekąsek jadłabym chrupki keczupowe, kwaśne żelki i wszystkie kwaśne owoce, a najbardziej brzoskwinie 😍 Mam nadzieję, że to zwiastuje chłopca, bo w pierwszej ciąży miałam identycznie
 
Dziewczyny zaszalałam i kupiłam 3 pizamki uniwersalne 😁mój pierwszy dzieciecy zakup ! ❤️ nie mogłam się powstrzymać i ciągle przeglądam te ciuszki. Takie cudne są 🥰
Jak mogę cos doradzić to dla takiego noworodzia lepsze są całe zapinane na guziki a najlepiej to jeszcze w obydwie nogi jeśli chodzi o pajacyki . Kopertowe body też dużo wygodniejsze na początek do zakładania,jeśli któraś nie ma obejścia z dziećmi :D później to wiadomo już jest łatwiej
 
Ja mam na czczo 83 🤷‍♀️

Wydaje mi się, że to zależy od podejścia lekarza. Slyszalam o przypadkach, że rzeczywiście już przy jednym parametrze każą pilnować diety. Na pewno jest to jakiś sygnał, że trzeba to kontrolować.
Tak podejrzewam że zależy od lekarza ja w ciąży miałam na samym początku do ok 8 tyg moja panią doktor która nam teraz potem miała wypadek i musiałam chodzić do innej oni do około 20 tyg ivta doktor między czasie ci była kazała zrobic krzywa w 10 tyg ho ta glukoza podwyższona a hak wróciła moja doktor to była zdziwiona ze robilam tak szybko ta krzywa bo wynik nie był taki zły także co lekarz to opinia
 
Jak mogę cos doradzić to dla takiego noworodzia lepsze są całe zapinane na guziki a najlepiej to jeszcze w obydwie nogi jeśli chodzi o pajacyki . Kopertowe body też dużo wygodniejsze na początek do zakładania,jeśli któraś nie ma obejścia z dziećmi :D później to wiadomo już jest łatwiej
Popieram, wszystkie ciuszki na 56 miałam kopertowe albo rozpinane na zamek bądź zatrzaski od brody aż po same stópki. Nie wyobrażam sobie jak takiemu maluchowi założyłabym body przez głowę 😂 Takie to miałam dopiero od rozmiaru 62.
 
reklama
Sory, że się wetnę ale co innego jak zrobiłaś na czczo i potem krzywa już wyszła dobrze. A co innego kiedy krzywa wyszła źle. Sam wynik na czczo nie jest podstawą do stwierdzenia cukrzycy ciążowej, a wynik krzywej
D
Dlatego piszę że zrobiłam krzywa i wyszla dobrze lekarz niestwierdzil mi cukrzycy po jednym wynikiu. Chyba każdy lekarz z tego co piszą dziewczyny na forum po wyższym wyniku glukozy robi krzywa. Dziwi mnie tylko ze niektórzy lekarze stwierdzają że jest cukrzycza po pojedynczym wyniku glukozy
 
Do góry