reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Hej dziewczyny 😊 a ja mam takie pytanko. Czy macie jakieś teczki lub segregatory na badania i wszystkie ważne dokumenty związane z prowadzeniem ciąży? Ja uwielbiam takie rzeczy, w których jest wszystko poukładane i w jednym miejscu 😄 zastanawia mnie czy jest sens kupować segregator z napisem "jestem w ciąży" czy ma on jakieś dodatkowe zakładki itp? Czy lepiej kupić zwykły segregator bo może to jedno i to samo a koszt mniejszy? 😃 Jak któraś z Was ma to proszę o opinie 🥰
Hej :) ja miałam w zeszłej ciąży taki segregator od Mamy ginekolog i teraz też zamierzam kupić drugi 🥰 jest drogi, ale ostatnio go wyciągnęłam (jak dowiedziałam się o drugiej ciąży) i pokazywałam córeczce (2,5 roczku) jej zdjęcia kiedy była u mamy w brzuszku. Super pamiątka 🥰 polecam.
Jest w środku dużo zakładek
 
reklama
Aaaj i jeszcze dzisiaj robiłam gruby research w sieci za gofrownicami, bo tak chodzą za mną gofry, że czuję ich oddech za swoimi plecami 😅 A nie ma to jak porządne goferki domowe, z borówkami, malinkami, miodem i kuleczką lodów o smaku new york cheesecake 😍😍
 
Hej :) ja miałam w zeszłej ciąży taki segregator od Mamy ginekolog i teraz też zamierzam kupić drugi 🥰 jest drogi, ale ostatnio go wyciągnęłam (jak dowiedziałam się o drugiej ciąży) i pokazywałam córeczce (2,5 roczku) jej zdjęcia kiedy była u mamy w brzuszku. Super pamiątka 🥰 polecam.
Jest w środku dużo zakładek
a możesz przesłać link ?
 
A dlaczego tak bardzo zwracacie uwage na to zeby lekarz pracowal w szpitalu? Ja przy ostatnich 2 porodach mimo ze mialam lekarzy ze szpitala w ktorym.rodzilam zostalam sama sobie bo akurat w trakcie mojego.porodu poszli na urlop, teraz prowadze ciaze u lekarza ktory na stale nie pracujew zadnym szpitalu, jedynie mozna go wykupic do porodu.
U mnie istnieje spora szansa, że będę mieć planową cesarkę (ze względu na problemy kardiologiczne). Więc duża szansa, że z moim lekarzem prowadzącym przybiję 5 przy porodzie. Zobaczymy co powie kardiolog jeszcze, bo ja chciałabym SN, ale wiem jakie są realia. Czuję większy komfort psychiczny, wiedząc, że chodzę do lekarza z danego szpitala.
 
A ja z mężem rano byłam na zakupach i mówię, że mam taką ochotę na taki świeży, cieplutki chlebek z masełkiem, pomidorem i ogórkiem kiszonym. Pojechaliśmy po chleb i możecie nie uwierzyć ale nie zdążył dojechać ze mną do domu 🫣🫣🫣 tak sobie "skubałam" tą chrupiaca skórkę po drodze, że wyglądałam pewnie w tym aucie jakbym od roku nie jadła 🫣 mąż jak widział z jakim smakiem się zajadam suchym chlebem to od razu do połowy też się dopadł więc jedynie przywieźliśmy do domu dupkę 🫣😁
 
U mnie istnieje spora szansa, że będę mieć planową cesarkę (ze względu na problemy kardiologiczne). Więc duża szansa, że z moim lekarzem prowadzącym przybiję 5 przy porodzie. Zobaczymy co powie kardiolog jeszcze, bo ja chciałabym SN, ale wiem jakie są realia. Czuję większy komfort psychiczny, wiedząc, że chodzę do lekarza z danego szpitala.
Mozna zapytac co to za wskazania kardiologiczne ? Tez musze sie umowic do kardiologa ale u mnie powinien byc normalnie porod sn
 
a możesz przesłać link ?

To dokładnie ten, o którym pisały dziewczyny.
Koszulki rzeczywiście nie są jakieś duże, ale zawsze można dorzucić własne. Cena jest wysoka, 3 lata temu płaciłam 50 zł za niego, ale sama pracuje w handlu i doskonale wiem jak wszystko poszło do góry, więc jakoś ten skok ceny mnie nie dziwi.
 
A dlaczego tak bardzo zwracacie uwage na to zeby lekarz pracowal w szpitalu? Ja przy ostatnich 2 porodach mimo ze mialam lekarzy ze szpitala w ktorym.rodzilam zostalam sama sobie bo akurat w trakcie mojego.porodu poszli na urlop, teraz prowadze ciaze u lekarza ktory na stale nie pracujew zadnym szpitalu, jedynie mozna go wykupic do porodu.
Ja sobie w sumie wkręciłam, że chciałabym takiego ze szpitala.. ale wiem, że jak przychodzi do porodu to albo urlop albo wolne i nie ma to w sumie znaczenia. Bądź co bądź chciałabym takiego co siedzi w ciążach, ma dobre USG, ginekologa-położnika, a nie zwykłego:) Pierwszą prywatną wizytę, pomimo super opini i wysokiej ceny byłam zawiedziona - czułam, że pomimo uśmiechu ta Pani nie chce nas prowadzić, bo jesteśmy ryzykowni z naszą historią. Wtedy narodził się pomysł z położnikiem szpitalnym :p

 
Mozna zapytac co to za wskazania kardiologiczne ? Tez musze sie umowic do kardiologa ale u mnie powinien byc normalnie porod sn
Zespół wazowagalny typ wazodepresyjny. Czyli omdlenia nawracające, u mnie stymulowane przez układ nerwowy. Uaktywniają się w przypadku nagłych emocji, które w przypadku porodu SN mogą się niestety zdarzyć..
 
reklama
Aaaj i jeszcze dzisiaj robiłam gruby research w sieci za gofrownicami, bo tak chodzą za mną gofry, że czuję ich oddech za swoimi plecami 😅 A nie ma to jak porządne goferki domowe, z borówkami, malinkami, miodem i kuleczką lodów o smaku new york cheesecake 😍😍
Kupiłam ostatnio profesjonalną! Jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, ale wizja gofrów z owocami już w głowie była 🙈
 
Do góry