reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Moja dzidzia wszystko ok serduszko 173 uderzeń być morze dziewczynka 🙂
 

Załączniki

  • 20230808_140520.jpg
    20230808_140520.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 83
  • 20230808_140450.jpg
    20230808_140450.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 82
A powiedz mi czy masz jedna kartę ciąży? I który lekarz wpisuje do karty?

Ja chodzę na Medicover do lekarki bo chciałam.szybko potwierdzić ciążę ale chciałabym żeby kto inny ja prowadził bo tam chce robić i w sumie to był mój lekarz. Teraz nie wiem co zrobić
Tak, mam jedną kartę ciąży 🙂 Ostatnio byłam na wizycie w Medicover i lekarz zapytał mnie wprost czy ja chcę ciążę prowadzić u niego czy u innego lekarza prywatnie (oni się nawet znają się okazało). Trochę jakby taki poirytowany mnie o to zapytał.. No ale powiedziałam mu, że i tu i tu. To co mogę zbadać za darmo na Medicover to chcę wykorzystać w ramach mojej karty i przysługującego mi pakietu ciążowego. Potem przekazałam mu jakie dyspozycje do badań dostałam od lekarza prywatnie i kompletnie z tym nie dyskutował, tylko dał mi ode ręki wszystkie skierowania.
To co mnie uderza w Medicover, to że tam pacjentki ciążowe są rozpisane co 5 minut. Patrząc na godziny przyjęć mojego lekarza, policzyłam, że przyjdzie do niego jednego dnia ok 150 pacjentek. Trudno byłoby mi zaufać w taką opiekę na 100%… Z terminami też ciężko, gdybym dzisiaj chciała zarezerwować wizytę to 1,5 miesiąca do przodu są wolne.
 
Ja też mam jakieś czarne myśli, to że mdlości przeszły, to jedna sprawa, już raz tak było, a było ok. Ale przestało doskwierać mi podbrzusze. Wygodnie się wyspałam a wcześniej zawsze coś ciągnęło. Jutro wieczorem mam wizytę, zobaczymy co i jak ☺️
To będziemy trzymać kciuki za wizytę i daj koniecznie znać :) a w którym tygodniu jesteś? Może zbliżamy się do magicznego drugiego trymestru i objawy poprostu ustępują :)
 
Ja mialam normlanie wydruk. Opis wizyty plus 2 zdjecia. Co prawda teraz jak czytam to nie mam napisane jak szybko bilo.serduszlo, tylko ze uwidoczniono zarodek (podal wymiar) z akcja serca Fhr.nie dopytywalam myslalam.ze to jeszcze za wczesnie na pomiary. Wypisal.wszystkie badania i kazal przyjsc za miesiac. Dodatkowo zalecil.szczepienie, poinformowal o badaniach nifty itp
Pobral cytologie, dal skierowanie na prenatalne, na usg piersi i zalecil kontrole stomatologa. Tyle ze oni w tej placowce zawsze tak robili
Luxmed im.narzuca teraz swoje widzi mi sie i dlatego wszyscy dobrzy lekarze odchodza. Ide w czwaetek do placowki typowo luxmedowej. Zobaczyny. Leksrz nowy mlody, bardzo duze doswiadczenoe podobno zdobyl w tokio i we wloszech. Ma.certyfikat fmf. No dam.mu szanse sie wykazac. A ze zamierzam tez chodzic prywatnie to bede miala.porownanie
Karte ciazy po 1 wizycie polozna mi powiedziala, ze moze zalozyc od razu po, jal doktor oceno ze ciaza zywa i wszystko ok, albo przed kolejna wizyta. A ze jak wyszlam to miala pacjentke to juz nie wchodzilam do niej.
Ja właśnie chodzę też prywatnie dlatego mam porównanie tych wizyt i byłam w szoku, że tak to wygląda w Luxmed. Mam też skierowanie na dokładne USG do 10 tygodnia i jestem umówiona na czwartek, właśnie na samo USG.
 
A co jest dziwnego? Ja mialam 1 wizyte na luxmed, ale w placowce ktora dopiero co przejeli. Wcześniejsze ciaze prowadzilam w tej placowce i 1 wiZyta niczym sie nie roznila od takiej bez pakietu. Niestety najlepsi lekarze z tej placowki uciekaja (nie chca dla luxmedu robic), wiec musze sobie znalezc innego lekarza. I ide w czwartek do jednego na zwiady (z Ukrainy jakis gosciu) ale chce chociaz badania miec za darmo skoro mam ten pakiet. A niestety od wrzesnia bede musiala chodzic prywatnie, bo chce u konkretnej lekarki prowadzic ciaze (bardzo mila, pomocna i pracuje w szpitalu)
A to właśnie dziwne, że żadnych konkretnych pomiarów nie było. Tylko pokazała na monitorze, że jest zarodek i mogą czyli bije serduszko, a na dokładniejsze USG musiałam się umówić :)
Ale ogólnie miło i przyjemnie. Karta ciąży założona i zlecone wszystkie badania.
Chcę mieć badania z pakietu w Luxmed, a ciążę i tak prowadzę u mojej gin i ona też będzie robiła mi CC :)
Częściej będę widywała bOmbelka 🤩🙈
 
Każdy lekarz założy ci swoją kartę ciąży. To znaczy nie wiem, jak to teraz jest, czy oni sobie gdzieś wklepuja teraz, że kobita w ciąży jest do komputera, żeby przypadkiem po cichaczu nie usunęła, czy co. W każdym razie w pierwszej ciąży chodziłam jednocześnie chwilę na NFZ i do końca już prywatnie i miałam dwie karty ciąży.
Zastanawiam się właśnie czy mam mu pokazywać ta co mam założona. Czy tylko wszystkie badania co już zrobiłam i wytłumaczyć że chce żeby prowadził ciążę. To ordynator który już raz mnie ratował i kolega z pracy mojej koleżanki położnej . Więc czułabym się tam zaopiekowana.
 
reklama
Tak, mam jedną kartę ciąży 🙂 Ostatnio byłam na wizycie w Medicover i lekarz zapytał mnie wprost czy ja chcę ciążę prowadzić u niego czy u innego lekarza prywatnie (oni się nawet znają się okazało). Trochę jakby taki poirytowany mnie o to zapytał.. No ale powiedziałam mu, że i tu i tu. To co mogę zbadać za darmo na Medicover to chcę wykorzystać w ramach mojej karty i przysługującego mi pakietu ciążowego. Potem przekazałam mu jakie dyspozycje do badań dostałam od lekarza prywatnie i kompletnie z tym nie dyskutował, tylko dał mi ode ręki wszystkie skierowania.
To co mnie uderza w Medicover, to że tam pacjentki ciążowe są rozpisane co 5 minut. Patrząc na godziny przyjęć mojego lekarza, policzyłam, że przyjdzie do niego jednego dnia ok 150 pacjentek. Trudno byłoby mi zaufać w taką opiekę na 100%… Z terminami też ciężko, gdybym dzisiaj chciała zarezerwować wizytę to 1,5 miesiąca do przodu są wolne.
Zastanawiam się czy lekarka z Medicover będzie chętnie mi przepisywać badania jak jej tak powiem.

Z kartą pytam też dlatego że trzeba pamiętać że w przyszłości jeśli będziemy składać wnioski o to becikowe to musi być też od lekarza który prowadził ciaze.

Ja poprzednio też prowadziłam u dwóch i na koniec gdy poszliśmy do położnej po papierek to była zła że nie byłam u nich do końca i ona nie musi nic nam dawać o prowadzeniu ciąży ... Bleble
 
Do góry