reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
To jakby co, ja mam u siebie na profilu poblokowaną swoją aktywność i nie powinno być widać co dodaję... ale ogłaszam, że tutaj staram się udzielać 🤣🤣🤣

Jeśli będziesz potrzebowała pomocy z weryfikacją, bo wyjdzie Ci mnóstwo osób do sprawdzenia, to daj znać- podzielimy się jakoś 😘
Da się sprawdzić nie z poziomu profilu ;) I tak widać posty które dodawalas
 
Hej, ja dzś 6+6 i trochę panikuję, bo praktycznie wszystkie objawy zniknęły. Do wizyty jeszcze tydzień.
Co do cukrzycy ciążowej, w pierwszej ciąży miałam stwierdzoną, przy krzywej w 9tyg ( mam obciążenia rodzinne) przekroczenie na czczo o 1. Cała ciąża pod opieką diabetologa i tylko 4-5 razy przekroczenia na czczo o 2-3.
Mój lekarz twierdzi, ze normy na czczo dla ciężarnych są zbyt rygorystyczne.
Teraz mierzę glukometrem i jest ok, chociaż wiem, że glukometr potrafi zawyżać. W pierwszej ciąży w przychodni z glukometru 87 a za chwilę z krwi 82.
 
Hej, ja dzś 6+6 i trochę panikuję, bo praktycznie wszystkie objawy zniknęły. Do wizyty jeszcze tydzień.
Co do cukrzycy ciążowej, w pierwszej ciąży miałam stwierdzoną, przy krzywej w 9tyg ( mam obciążenia rodzinne) przekroczenie na czczo o 1. Cała ciąża pod opieką diabetologa i tylko 4-5 razy przekroczenia na czczo o 2-3.
Mój lekarz twierdzi, ze normy na czczo dla ciężarnych są zbyt rygorystyczne.
Teraz mierzę glukometrem i jest ok, chociaż wiem, że glukometr potrafi zawyżać. W pierwszej ciąży w przychodni z glukometru 87 a za chwilę z krwi 82.
Hej. U mnie jest tak, że objawy pojawiają się i zniakają, mają taki falujacy przebieg. Jednego dnia mdli mnie okropnie, potem lepszy dzień, tak samo z piersiami, raz bolą a raz nie.
 
Dziewczyny orientujecie się może czy do stwierdzenia cukrzycy ciążowej wystarczy wysoki cukier na czczo? Robię właśnie krzywą cukrową i okazało się że na glukozę na czczo mam 108 😞
Teraz te normy glukozy dla ciężarnych mam wrażenie że są bardzo rygorystyczne. Na krzywej wyjdzie do ilu wzrósł cukier po wypiciu glukozy A po 2 godzinach jak twój cukier spadł. Z tymi pomiarami lekarz oceni.
 
reklama
Dziewczyny, czy Was też męczy zgaga? Nigdy w życiu jej nie miałam, a teraz od jakiś minimum 3 tygodni mam ją codziennie 😬 macie jakieś sposoby na to?
Słyszałam o piciu mleka, ale niestety jest to niezbyt dobry pomysł, bo na początku przynosi ulgę, a potem potęguje zgagę.
Z naturalnych metod to jedzenie migdałów, a jak to nie pomoże to Gaviscon w tabletkach do rozgryzania.
 
Do góry