reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Jezu ja też garace kąpiele a mój narzeczony w letniej najbardziej lubi 🫣🫣🫣😰ale nie choruję w ogóle. A ja mam takie pytanie dziewczyny bo widzę że taki temat jeszcze nie był poruszony , czy któraś ma ostroofity ( nie wiem jak dokładnie to się piszę 🫣🫣) w odcinku lędźwiowym ,bo ja teraz we wrześniu miałam mieć rehabilitację ale musiałam zadzwonić i odwołać , ale chciałam się zapytać czy powinnam powiedzieć lekarzowi o tym kręgosłupie że mam małe zwyrodnienia i ogólnie jak to na ciążę wpłynie ,bo np czasami podnieść nogi nie mogę jak mnie ukuje gdzieś w nerwa 🫣a mówią że sport to zdrowie 🤣( byłam pod opieką neurologa właśnie kręgosłup i migreny)
Ja w poerwszej ciazy mowilam. Mam spore zwyrodnienie odcinka ledziowego plus dyskopatie. Gdy mi dysk przeskakuje przez kilkanascie godzin nie jestem w stanie usiasc wstac ani ruszacnogami czy sie obrocic. Lekarz ortopeda stwierdzil ze mam w dorbym stanie kregoslup i mam rodzic naturalnie. Co by bylo gdyby mi dysk wyskoczyl to nie wiem. Ponoc jakis glowny dysk mi wtedy uciska i nie mam szans sie ruszyc. Ale wypada raz na kilka lat.
 
reklama
Byłam dziś u tego lekarza. Jest zarodek z bijącym serduszkiem, plamienia nie wiadomo skąd mam dalej brać duphastonu i luteinę. Zrobił pomiary i zmierzył pęcherzyk wyszło mu 7+1 a jak zaczął mierzyć zarodek to cytuje powiedział ,,zarodek ciężko zmierzyć " ale wyszło mu że ma 6+1 nie skomentował tego a mi z OM wychodzi 6+4 dziś więc pytanie czy ten zarodek jest faktycznie taki mały czy źle zmierzył nie wiem co o tym myśleć. Następna wizyta 14.08 więc pozostaje mi cierpliwie czekać.
Tak to jest możliwe. Ja na pierwszym USG na którym było widać zarodek (5+5) byłam w bardzo dobrej klinice leczenia niepłodności. Pani doktor sama powiedziała, że to że w ogóle pokazała mi ten zarodek (CRL 1,3 mm) to zasługa bardzo dobrego sprzętu. Ale nawet na tym dobrym sprzęcie to można się pomylić o piksele. Dlatego nie powinno się na tak wczesnym etapie jeszcze tak bardzo oceniać tej wielkości 🙂 Pęcherzyk ciążowy było mu pewnie łatwiej zmierzyć, bo jest większy i tu urządzenie i oprogramowanie były bardziej precyzyjne 🙂 Na pewno wszystko jest dobrze, trzeba myśleć pozytywnie ✊🏻
 
Byłam dziś u tego lekarza. Jest zarodek z bijącym serduszkiem, plamienia nie wiadomo skąd mam dalej brać duphastonu i luteinę. Zrobił pomiary i zmierzył pęcherzyk wyszło mu 7+1 a jak zaczął mierzyć zarodek to cytuje powiedział ,,zarodek ciężko zmierzyć " ale wyszło mu że ma 6+1 nie skomentował tego a mi z OM wychodzi 6+4 dziś więc pytanie czy ten zarodek jest faktycznie taki mały czy źle zmierzył nie wiem co o tym myśleć. Następna wizyta 14.08 więc pozostaje mi cierpliwie czekać.
Spokojnie ja na pierwszej wizycie miałam tak samo zarodekbo 3 dni mniejszy niż wg om też pomiar był ma 6+1 na kolejnej wizycie już tylko był dzień różnicy niż wg om
 
Ja czasami kupię jakieś lepsze spaghetti (z samej semoliny), wrzucam na patelnię oliwę, ząbek czosnku, trochę chilli i orzeszki pinii. Jak się podsmaży to dodaję ten ugotowany makaron. A potem sypię to wszystko garściami startego Grana Padano… 🥹🥹🥹 Aż się wzruszyłam na samą myśl 🤪
No nie, mowa o takich pysznościach, aż mi moja ogórkowa już mniej smakuje 😂
 
Byłam dziś u tego lekarza. Jest zarodek z bijącym serduszkiem, plamienia nie wiadomo skąd mam dalej brać duphastonu i luteinę. Zrobił pomiary i zmierzył pęcherzyk wyszło mu 7+1 a jak zaczął mierzyć zarodek to cytuje powiedział ,,zarodek ciężko zmierzyć " ale wyszło mu że ma 6+1 nie skomentował tego a mi z OM wychodzi 6+4 dziś więc pytanie czy ten zarodek jest faktycznie taki mały czy źle zmierzył nie wiem co o tym myśleć. Następna wizyta 14.08 więc pozostaje mi cierpliwie czekać.
Nie przejmowałabym się tym zbytnio póki co, ważne że jest serduszko ❤️ W tym momencie zarodek jest tak mały, że nawet lekki ruch ręką może zmienić pomiar. 😔
 
reklama
Nie mam pojęcia z jakiego jest, nawet nie wiem czy z krowiego czy to mix...
Na liście składników albo w dalszej części etykiety powinno być napisane, czy ser jest z mleka pasteryzowanego. Jeśli nie jest lub nie napisali, to ja bym nie jadła. Można sobie wyhodować listerioze. Tak samo jedząc surowe jajko albo wędliny dlugodojrzewajace czy surowe mięso. RIP TATAR 😭😭
 
Do góry