reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Nie martw się ...chyba każda przyszła mama tak się martwi...
Mimo że to moje 3 dziecko ale po sporej przerwie i też się bardzo martwię ..
Od tyg twardnieje mi brzuch i biorę luteinę dopochwowo a przez to cukier zaczął mi szaleć i też się martwię co robić ...
Co więcej ostatnio usłyszałam od znajomych że mały masz brzuszek ...i już się martwię czy z małą wszytsko ok...czy dobrze się rozwija...zemkze faktycznie mała...zglupieje...
A Ty rozmyslasz o tym poczęstunku ? Tzn organizujcie jakieś przyjęcie po narodzinach czy mówisz o chrzcinach ??
Mój mąż jest cudzoziemcem i jest u nich zwyczaj poczęstunku dla gości przychodzących z okazji urodzenia się dziecka....mają takie specjalne standy z czekoladkami mydełkami i pamiątkami...u nas teraz to modne na baby shower...wiec zamawiam balony czekoladki krówki i inne takie....zrobię taki stolik...I tort pieluszkowy...
 
reklama
Lake Ty masz termin na 26 tak ??
I jak mała wielkościowo ile waży i jaka długa?
Teoretycznie mam 28.03 i tak mi moja prowadząca gin mówi żeby się tego trzymać.
Długości nie pamiętam teraz. Waga przez tydzien nie wiele się zmieniła była 1700 a teraz 1730g tylko tutaj sprzęt był o wiele dokładniejszy.
 
Ja nie mogę coś spać ostatnio....mam gonitwę myśli...czy wszystko się uda czy będzie mleko czy będzie bolało czy wszystko gotowe....I tak się do 3 w nocy przewalam a potem w dzień na stojąco przysypiam...wszystko juz mam gotowe i w zasadzie zaczynam sobie planować już rzeczy na po...a to liste prezentow zeby goście nie kupowali 100 kocykow bambusowych...a to poczestunek dla nich ...wianuszek na drzwi...takie tam...żeby czas zająć...pozdrawiam was ...
Oh jak dobrze to znam ... Ja to ostatni tydzień mam wrażenie że nie śpię wcale. Co 2-3 h się budzę ... Później zanim zasnę to też mija. W dzień nie mam jak odespać bo 2 małych dzieci w domu.
 
Byłam dzisiaj u położnej na poznaniu się i ogólnie tak pogadać. Położna posłuchała tętna i podotykala brzuch i wg jej opinii mała jest już w kanale rodnym. Mówiła żebym więcej leżała i odpoczywała żeby dotrwać do tego 38 TC. Ogólnie trochę się przestraszyłam i bo jak tu odpoczywać jak 2 maluchów m w domu ...
 
Ale lekarz nie widzi tego na USG czy dzidzia jest już w kanale rodnym ?
Nie przejmuj się może jej się tylko wydaje.
A w jakim wieku masz dzieciaczki ?
 
Hej jestem i ja już po USG. Mała ma się dobrze pięknie ustawiła się do zdjęć więc dzieciaczki zadowolone bo wreszcie wróciłam z fotka malutkiej😊moja też już ułożona główka w dół.
Moja waży coś jakoś ponad 1600g.
Lake to faktycznie nie wypoczniesz przy dzieciaczkach ale staraj się puścić im jakoś bajeczkę czy czymś na dłużej zająć żebyś Ty mogła poleżeć sobie.
Skoro nie dawno rodziłas to pewnie pamiętasz jak jest z pielęgnacją ? Pępowina,emolienty, kremy do pupuy...itd
 
Dzieci 3.5 i 5 lat
Na prenatalnych lekarz mówił że jest już bardzo nisko ale mamy wytrzymać do tego 38 TC 🙂
Pisałaś że Twoja mała ponad 1700 -czy masz dużo przyszykowanych ubranek na 56czy raczej na 62?
Myślałam że lekarz mi powie dziś też długość ale pow. Że nie da się określić tylko wagę szacunkowa na podst. Pomiarów organów i kończyn.Rqczej taki sredniaczek będzie więc wydaje mi się że 56 będzie potrzebne..
 
Hej jestem i ja już po USG. Mała ma się dobrze pięknie ustawiła się do zdjęć więc dzieciaczki zadowolone bo wreszcie wróciłam z fotka malutkiej😊moja też już ułożona główka w dół.
Moja waży coś jakoś ponad 1600g.
Lake to faktycznie nie wypoczniesz przy dzieciaczkach ale staraj się puścić im jakoś bajeczkę czy czymś na dłużej zająć żebyś Ty mogła poleżeć sobie.
Skoro nie dawno rodziłas to pewnie pamiętasz jak jest z pielęgnacją ? Pępowina,emolienty, kremy do pupuy...itd
Ogólnie moje maluchy pięknie bawią się sami, ale tak jak piszesz czasami bajka jest zbawieniem... Najgorzej mi wychodzi teraz ogarnianie ich do snu bo jednak muszę trochę pomóc.
Co do pielęgnacji to piętami jak było ale też wiem że trochę się pozmieniało. Ogólnie nie bardzo zaleca się emolienty do kąpieli bo jak pojawi się problem skórny to w czym dziecko kąpać? I pielęgnacja pępka jest na sucho.
Co do ubranek mam kilka opcji 56. Od takich rozmiarów zaczynałam.
 
reklama
A kremiki do pupy? Bepanthen ? Czyli do kąpieli ten olejek migdałowy ?
A pepuszek na sucho czyli octensiept odpada ?a jeszcze mam pytanko odnośnie paznokci -dalej nie wolno mieć pomalowanych ?
 
Do góry