reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Ja brałam Progesteron besins zamiast duphastonu i odstawiłam na końcu 7 tygodnia. Oczywiście schodziłam stopniowo z 3 tabletek do 2, potem do 1, potem 0. W któryś dzień po odstawieniu miałam tylko lekkie brązowe plamienie, ale przeszło. W pt usg i z dzieckiem wszystko dobrze.
Właśnie boje się tego plamienia :/ a ginekologa mam za miesiąc...
Brałaś ten lek do końca opakowania? Ja mam dwie w domu i kilka w pracy wiec nie wiem dokładnie ile. Ale to chyba bez znaczenia czy koniec opakowania czy nie jak sie bierze to codziennie ?
 
Właśnie boje się tego plamienia :/ a ginekologa mam za miesiąc...
Brałaś ten lek do końca opakowania? Ja mam dwie w domu i kilka w pracy wiec nie wiem dokładnie ile. Ale to chyba bez znaczenia czy koniec opakowania czy nie jak sie bierze to codziennie ?
Może Ty nie będziesz mieć plamienia, ale jak coś Cie będzie martwić to skontaktuj się z ginem. Nie brałam do końca opakowania, zostały mi jeszcze chyba 1 całe i trochę listka z kolejnego opakowania.
 
Jedno i drugie :)
Planuje zrobić tak że wszystkie wyniki będę miała mniej więcej w tym samym czasie. Tak dla własnego lepszego samopoczucia 🥹
A pappie też nie ufam bo mam 33 lata i wiem że wynik może być bardziej stresujący niż powinien 🤷🏼‍♀️
Pewnie, rozumiem. Ja też na 90 % zrobię oba badania. Wolę nie zamartwiać się całą ciążę, choć pewnie będzie milion innych rzeczy do niepokoju :D
 
U mnie tez dramat z pogoda

ostatnio dopiero dostałam na wizycie… w czw (11.08) bylam 10+5 a wg usg 11+0 bo wyszła mi torbiel na prawym jajniku i boli mnie brzuch powiedział żeby brać żeby się wchłonęła do kolejnej wizyty na pewno a mam za 3 tyg u niego wiec to będzie prawie 14 tydzień.
W sumie nie wiem czy to nie za długo ale pewnie w przypadku torbieli/ krwiaków itd jest inaczej.
Z tego co kojarzę to jak są problemy z poziomem progesteronu to przyjmuje się do czasu kiedy łożysko zaczyna już go produkować ale w sumie tez ciałko żółte produkuje progesteron.
Kurcze nie wiem sama… może ktoras z dziewczyn ma większe doświadczenie w tym temacie i pomoże 🙈
Dziękuję za odpowiedź :)
 
Dziewczyny a powiedzcie mi proszę czy borykacie się lub miałyście infekcje intymne? Ja sama nie wiem czy coś mi się robi , ginekolog dopiero w środę a od wczoraj swędzi mnie wejście do pochwy i łechtaczka. Nic poza tym. Ani jakiegoś plamienia, ani upławów czy wydzieliny. Robię nasiadowki w rumianku i dziś a aptece mąż kupił mi Tantum Rosa niby jest dozwolone w ciąży. Choć irygacji nie zrobię bez zgody lekarza go wzięłam rozrobiłam saszetkę i się nią podmyłam. Mam nadzieję że pomoże ☺️
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie mi proszę czy borykacie się lub miałyście infekcje intymne? Ja sama nie wiem czy coś mi się robi , ginekolog dopiero w środę a od wczoraj swędzi mnie wejście do pochwy i łechtaczka. Nic poza tym. Ani jakiegoś plamienia, ani upławów czy wydzieliny. Robię nasiadowki w rumianku i dziś a aptece mąż kupił mi Tantum Rosa niby jest dozwolone w ciąży. Choć irygacji nie zrobię bez zgody lekarza go wzięłam rozrobiłam saszetkę i się nią podmyłam. Mam nadzieję że pomoże ☺️
Nie mam narazie takiego problemu, ale starając się o dziecko często miewałam infekcje, radziłam sobie właśnie tak jak Ty, bo nie chciałam przyjmować nic mocniejszego nie wiedząc czy przypadkowo nie jestem w ciąży.
Jeżeli twoje objawy się nasila, skonsultowałabym się z ginekologiem, napewno coś przypisze i odrazu poczujesz ulgę :)
 
Do góry