reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Przechodziłam covida tydzień temu, jestem też po wizycie, pytałam lekarza co i jak. Najważniejsze, to żeby nie dopuścić do goraczki i zbijać paracetamolem, który działa i jest bezpieczny. Z tego, co mi lekarz powiedział, szansa na przeniknięcie do łożyska jest w I trymestrze znikoma. I najbardziej boja się go na późniejszych zaleceń. Ale na pierwszych badaniach czy wszystko jest ok zlecił poprosić robiacego badanie, czy serce, nerki i płuca sa ok. Nie martw się ❤️

Jeju, ile ja mam tutaj do nadrobienia 🙈 cieszę się ze wszystkimi dziewczynami u których jest wszystko ok i naprawdę cierpię z tymi, u których się nie udało. Serce się kraja czytajac smutne posty…

Nie było mnie tutaj chwilę, bo od momentu zachorowania na koronawirusa nie mam siły kompletnie. Nie wiem, czy to po chorobie, czy akurat zgrało się z takim etapem ciaży, ale nie mam kompletnie na nic siły. Leżałabym cały czas i mimo negatywnego testu dalej czuję się chora. Nudności i kręgosłup też daja znać o sobie coraz bardziej 🙈
Jeszcze dwa dni temu podrapał mnie dotkliwie mój kot. Znowu strach o toksoplazmozę, poproszę o badania w następny poniedziałek, bo wtedy mam pierwszy oficjalny wywiad na NHS (angielski NFZ). Założa mi w końcu kartę ciaży i zleca pierwsze prenatalne. Oby szybko zleciało.
A po tym mam plan dowiedzieć się o płci, prywatnie, między 13 a 14 tygodniem, bo tutaj już można, a mnie ciekawość zżera 🤪 chociaż najważniejsze, aby było zdrowe i to wcale nie oklepany frazes.

My już wybraliśmy, że będzie Aleksander, Aleks albo Nadia. O ile oczywiście przez tyle miesięcy się nic nie zmieni 😜
O dziękuję za dobre słowa 😊. Właśnie paracetamolu tyle się najadłam, że już mi żołądek zaczal wysiadać 🥺.


U mnie wychodzi dziewczynka i tak czuję 😄
 
Ja cały czas wyglądam tragicznie :D

Wczoraj miałam wizytę - 10+3. Pani mi powiedziała, że wstępnie wyglada na chłopaka, ale to jest z dużą dozą niepewności, więc mam się nie przywiązywać do tej informacji ;)
Jejku ale szybciutko no super 😍
Myśle, że jak już coś tam zobaczyła to chyba już nie zniknie 🤪 chyba że to nie było to ☺️
Jak chłopak to będziesz w drugim trymestrze wyglądać jak miss 😍
 
U mnie wychodzi, że niby chłopiec, ale patrząc na mój wygląd jak mnie od miesiąca wysypała i od każdego słyszę, tylko jejku co Ci się stało, normalnie trądzik dostałam cała drogę i policzki to chyba nie wiem, czy się sprawdzi ta płeć ☺️
 
reklama
Witajcie 🙂 to moja pierwsza ciąża i postanowiłam ze w końcu dołączę , wczoraj pierwsze USG , na szczęście jest już zarodek ale jeszcze za wcześnie na serduszko. Trochę się przejęłam bo według OM to 7 tydzień a według USG dopiero 5. Kolejna wizyta za 3 tygodnie dopiero i chyba oszaleje do tego czasu. Pan doktor powiedział ze ciąże można stracić przez używki i różyczkę , oprócz tego wiadomo czynniki od których nie jesteśmy zależne. Mam nadzieje ze na kolejnej wizycie będzie już słychać serduszko ale jednak stres jest … Aż zazdrosze wszystkim które już słyszały bicie serduszka maleństwa 🥰
Hej! :) u mnie podobnie- też 1 ciąża i też jeszcze czekam na wizytę 'serduszkową', jeszcze tydzień - idzie zwariować ;)
 
Do góry