reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Mój dzis kończy 8tyg, wczoraj ważył 5405g :) cm nie wiem, u nas nie mierzą, ale nosi 62 rozmiar więc pewnie mniej niż 60cm ma :D nie wiedziałam, że rotawirusy są na fundusz. Córka z 2019 ich nie miala (szczepienie)
 
reklama
Mój dzis kończy 8tyg, wczoraj ważył 5405g :) cm nie wiem, u nas nie mierzą, ale nosi 62 rozmiar więc pewnie mniej niż 60cm ma :D nie wiedziałam, że rotawirusy są na fundusz. Córka z 2019 ich nie miala (szczepienie)
Bo rota chyba weszły na fundusz dla dzieci urodzonych od 2021 o ile dobrze pamiętam. Moja lekarka mówiła, że w tym roku planowali wprowadzenie szczepionek skoncentrowanych na fundusz tych 6w1 żeby były refundowane ale w tym roku to nie przeszło, że możliwe, że za rok wejdzie.
 
Zasnąć na brzuchu nie da rady :D
Nie mam aż tak super dziecka. Zazwyczaj to jak ją karmię i przysnie to i tak ją biorę do odbicia i ponownie zasypia w pozycji na pionowo przy mnie i jak ją odkładam to manewrowo ręka pod brzuch i odkładam. Raz się uda raz nie uda :D
ale wiesz ze takie spiacw na brzuchu malenstwo powinno sie ciagle obserwować. Najlepsza pozyvja do spania to na plecach, glowa raz w jedną raz w druga stronę.
Ja staram się kłaść często na brzuszku bo u starszej to zaniedbałam bo stękała strasznie w tej pozycji i potem było mega opóźnienie w ruchu. Jak tylko umiała się obracać to po sekundzie na brzuchu wracała na plecy. I chodzić zaczęła na 15 miesięcy. Chociaż po konsultacji u fizjoterapeuty okazywało się że rozwój mięśniowy ma ok po prostu nie chce spróbować raczkować itd. więc to było jej lenistwo.

Teraz mała też postękuje jak leży ale nie ma histerii, ma 6 tygodni więc nie ma co wymagać że będzie zadowolona bo się będzie bawić na brzuchu, na to trzeba poczekać ale w dzień do spania jak ją położę na brzuchu to widzę potem efekt w postaci mega kupy, która daje jej dużą ulgę.
u nas nie jest to ulubiona pozycja na brzuchu, ale nie ma tragedii. Chłopcy tez nie byli super fanami. Chyba zedno moje dziecko na początku nie lubiło. Ale chlopcy szybko sie obracali i robili wszystko przed czasem wrecz. Chodzili sami jeden 10mcy drugi 11mcy ❤️ tylko córeczka ma ogrombe problemy. Najgorsze ze nie wiemy jaki powód🤷‍♀️
5 maja ide z Leo do naszej fizjo na taki "przeglad". Nasz osteopata stwierdzil, ze lekko lubi bardziej prawa strone, bo z lewej strony ma lekkie napiecie i slabszy brzuszek. Zobaczyny vo powie fizjo.
 
ale wiesz ze takie spiacw na brzuchu malenstwo powinno sie ciagle obserwować. Najlepsza pozyvja do spania to na plecach, glowa raz w jedną raz w druga stronę.
u nas nie jest to ulubiona pozycja na brzuchu, ale nie ma tragedii. Chłopcy tez nie byli super fanami. Chyba zedno moje dziecko na początku nie lubiło. Ale chlopcy szybko sie obracali i robili wszystko przed czasem wrecz. Chodzili sami jeden 10mcy drugi 11mcy ❤️ tylko córeczka ma ogrombe problemy. Najgorsze ze nie wiemy jaki powód🤷‍♀️
5 maja ide z Leo do naszej fizjo na taki "przeglad". Nasz osteopata stwierdzil, ze lekko lubi bardziej prawa strone, bo z lewej strony ma lekkie napiecie i slabszy brzuszek. Zobaczyny vo powie fizjo.
Wiadomo, że nie kładę jej tak spać na noc tylko w dzień kiedy cały czas mam ją na oku. Ale zauważyłam, że nawet jak śpi na brzuchu to sama przekłada głowę z boku na bok. Na plecach wiadomo, że najbezpieczniej i tu też już opanowała, że zmienia sobie pozycję główki, nie ma preferowanej strony, w którą ciągnie.
 
U nas w czwartek na szczepieniu wyszło 60 cm i 5320 g ☺️
Mój dzis kończy 8tyg, wczoraj ważył 5405g :) cm nie wiem, u nas nie mierzą, ale nosi 62 rozmiar więc pewnie mniej niż 60cm ma :D nie wiedziałam, że rotawirusy są na fundusz. Córka z 2019 ich nie miala (szczepienie)
to mój jest pączusiem 🙈 bo ma 9tyg i na pewno ok 6,5kg 🤪 lubi sobie pojesc mleczka.
 
to mój jest pączusiem 🙈 bo ma 9tyg i na pewno ok 6,5kg 🤪 lubi sobie pojesc mleczka.
Dobrze, że nam rosną maluchy. Gorzej jakby nie przybierały. U nas 6.5 tygodnia i czekam kiedy się poprawi sytuacja brzuszkowa bo jak na razie to raz lepiej raz gorzej, czasami pół dnia kupy nie robi, potem jak zacznie to 3 pieluchy pod rząd ale definitywnie się męczy tym brakiem wypróżnień.
 
Dobrze, że nam rosną maluchy. Gorzej jakby nie przybierały. U nas 6.5 tygodnia i czekam kiedy się poprawi sytuacja brzuszkowa bo jak na razie to raz lepiej raz gorzej, czasami pół dnia kupy nie robi, potem jak zacznie to 3 pieluchy pod rząd ale definitywnie się męczy tym brakiem wypróżnień.
u nas sie poprawiło jakies 2 tyg tenu. Ale kupek nadal robi duzo. Nigdy bie bylo problemu, ze nie robil.wrecz orzeciwbie, bardzo czesto od urodzenia. Ale mial dlugo problem z gazami. Teraz już duzo lepiej. Juz mozna sobie z nim "pogadać", kiedy leży i ma humor to sie uśmiecha i śmieje 🥰
Apropo wagi to u nas juz ubrabka 68 pomalu wchodza. Szczególnie body. Bo spodenki jeszcze 62 pasuja ale tez na styk.
 
Ja po kolejnej ciężkiej nocy z płaczem przez gazy i kupę postanowiłam spróbować z odciaganiem laktatorem początkowego mleka w którym jest sam cukier 😑 może to pomoże. Kupiłam też krople calm baby. Juz nie daje rady, od tygodnia mamy takie pogorszenie, że się funkcjonować nie da
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was walczyła może z trądzikiem niemowlęcym. Nas właśnie dopadł, początkowo myślałam ze to potowki ale wszystko jednak wskazuje na trądzik. Niby nie szkodliwy i sam przejdzie ale wyglada okropnie. Czy macie może jakieś sposoby żeby się go pozbyć?
 
Do góry