reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

U nas na razie cisza, ale idę do ginekologa na kontrole w przyszłym tygodniu, poproszę o tabletki i mam nadzieję że coś podziałamy. W ogóle, od czasu kiedy wróciliśmy z mała że szpitala, mąż śpi w salonie na sofie... wiem że pracuje i chce się wysypiać, ale tak dziwnie bez niego w sypialni.. no i kiedyś będzie musiał wrócić, więc tak się zastanawiam jak w tedy pójdzie mu przyzwyczajenie się do maluszka kwekajacego, nocnefo wybudzania itd
dla mnoe tez dziwne jak meza nie ma w sypialni. Na szczescie pryz żadnym dziecku sie nie przeniósł do salonu 🙈
1. Następnego dnia po wyjściu ze szpitala byliśmy już na krótkim spacerku 15-20 min. Ale była wtedy piękna pogoda ;)
2. Mamy chłodno w sypialni. Mała jest w pajacyku, nakryta kocykiem i w rożku. A i tak czasami ma chłodne raczki i muszę jej zmienić kocyk na grubszy.

Największe kryzysy z karmieniem przechodzę w nocy… mała budzi sie czasem co godzinę. Pokarmu mam sporo, ale ona w nocy strasznie krótko je i szybko zasypia. Za dnia potrafi przespać 4 godziny, a wieczorem zaczyna się szopka…

Narzeczony bardzo by już chciał. Ja twardo czekam do wizyty u ginekologa i jego opinii. Poza tym mam duży problem ze sobą po porodzie - był dosyć traumatyczny, skończył się pilnym cc, do teraz mam problem ze swoim brzuchem - czuje się jakby to była obca część ciała, jakby nie był mój. Dotykam go tylko kiedy muszę, czyli w sumie tylko podczas mycia. W ciąży tez dużo przytyłam - 25kg. Z 48kg doszłam do 73. Obecnie udało mi się zrzucić 13 kg. Ale mam duży problem ze sobą i akceptacją tego jak wyglądam. Myśle, że powrót do współżycia będzie dla mnie ciężki, dopóki będę miała problem z akceptacją siebie.🤷🏻‍♀️
daj sobie czas na powrót do formy. Przeciez twoje cialo zmienialo sie przez 9 mcy. Wiec tyle czasu powinno wracac do stanu sprzed ciazy. Ja planuje zaczac pomalu ćwiczyć jak znajde wiecej czasu 🤪 ciekawe jak to zrobię bo przy tej mlodszej dwojce mam mnustwo pracy.

Moj Leon miewal zimne rączki kiedy dlugo spał. Ale zdarzalo sie to tylko jak mial bawelniane body. Nigdy kiedy mial wełniane.
Mój Krzyś też ma ciągle zimne, czasem lodowate ręce. Zawsze sprawdzam wtedy kark który non stop jest ciepły. Jak go przegrzeje niechcący to zaraz ma mnóstwo potowek 😕

Z tą akceptacja siebie w pełni Cię rozumiem. Bardzo chciałam rodzić naturalnie ale nie wyszło, skończyło się tzw. nagłym CC po 6 dniach wywoływania porodu ☹️ długo miałam problem z zaakceptowaniem samego faktu tego rodzaju porodu, blizny brzydzilam się dotykać dobre 5 tygodni. Brzuch bez czucia poniżej pępka, do tego wielkie rozstępy 😕 psychicznie dalej jeszcze ciężko ale staram się podejść zadaniowo do pozbycia się tego zwisu bez czucia nad blizną - robię ćwiczenia zgodnie z zaleceniami fizjoterapeutki, szczotkuje brzuch i pracuje nad blizną
ja kupilam szczotke do ciała jrszcze przed porodem i nie mam kiedy tego zrobic. Dzisiaj bralam prysznic w 5 minut. Bo jestem sama z dwojka. Maly spal w wózku, a 3 latka ogladala bajkę. Ja w sttesie mylam wlosy zakrecajac co chwile wodę by sluchac ewentualnego płaczu😱 a tak uwielbiam te momenty kiedy moge wziac cieply prysznic.

@Qruszon u mojego schodzila skóra (zreszta u kazdego z moich dzieci), ale akurat na jadrach nie widzialam tego. W pachwinach dobrze wycieraj do sucha przy zmianie pieluchy i smaruj kremem z cynkiem np Weleda (zolte opakowanie) ma dobry sklad.
Skóry nie nawilżaj, ale mozesz do kapieli dodawać kilka kropli olejku np migdałowego. Dziala jak balsam, a mniej pracy i lepszy sklad. Emolienty maja raczej slabe sklady (miedzy innymi w skladzie pochodna ropy naftowej 🤮)
 
reklama
dla mnoe tez dziwne jak meza nie ma w sypialni. Na szczescie pryz żadnym dziecku sie nie przeniósł do salonu 🙈
daj sobie czas na powrót do formy. Przeciez twoje cialo zmienialo sie przez 9 mcy. Wiec tyle czasu powinno wracac do stanu sprzed ciazy. Ja planuje zaczac pomalu ćwiczyć jak znajde wiecej czasu 🤪 ciekawe jak to zrobię bo przy tej mlodszej dwojce mam mnustwo pracy.

Moj Leon miewal zimne rączki kiedy dlugo spał. Ale zdarzalo sie to tylko jak mial bawelniane body. Nigdy kiedy mial wełniane.

ja kupilam szczotke do ciała jrszcze przed porodem i nie mam kiedy tego zrobic. Dzisiaj bralam prysznic w 5 minut. Bo jestem sama z dwojka. Maly spal w wózku, a 3 latka ogladala bajkę. Ja w sttesie mylam wlosy zakrecajac co chwile wodę by sluchac ewentualnego płaczu😱 a tak uwielbiam te momenty kiedy moge wziac cieply prysznic.

@Qruszon u mojego schodzila skóra (zreszta u kazdego z moich dzieci), ale akurat na jadrach nie widzialam tego. W pachwinach dobrze wycieraj do sucha przy zmianie pieluchy i smaruj kremem z cynkiem np Weleda (zolte opakowanie) ma dobry sklad.
Skóry nie nawilżaj, ale mozesz do kapieli dodawać kilka kropli olejku np migdałowego. Dziala jak balsam, a mniej pracy i lepszy sklad. Emolienty maja raczej slabe sklady (miedzy innymi w skladzie pochodna ropy naftowej 🤮)
Dziękuje olej ze słodkich migdałów zastaosuje, sama używam przy AZS także pomaga.
Uspokoilyscie mnie dziewczyny
 
Laski jakaś niemoc mnie dopada. Chyba za mało się dzieje, choć nie mam na nic czasu 😅 Zrozum tu babę 😅
Współczuję tych problemów z samoakceptacją... Ja już wróciłam do wagi sprzed ciąży. Brzuch jest jeszcze trochę wiotki, ale widzę dużą poprawę od tego co bylo 5 tyg temu.
My z mężem jeszcze nic nie działaliśmy. Za tydzień mam wizytę u położnej to sprawdzi mi szwy i zrobimy cytologię i się dowiem czy już można 😁
Ojej też jestem momentami sama wieczorami z dwójką. I usypiam starszaka, karmiąc Frania... Kąpiele tylko w 5 minut.
Cieszę się, że młody kupki już tylko w dzień robi :-)) I w miarę śpi w nocy. Zwykle robi 3,4 pobudki na jedzonko. Nie jest źle.
 
Hej dziewczyny z racji porodu po terminie (12.04) a termin 31.03:-) cc Mały Wojownik 3500 g i 56cm.
Wróciliśmy do domu. Pisze do Was jako już doświadczone mamy💗 mierze małemu temperature 37,2-37,3… wiem, ze noworodek mampodwyzszona, ale mały po urodzeniu mial antybiotyk, cpr miał podwyższone. Ja GBS dodatni.
Martwi mnie ta temp, bo kolezanki, które urodziły dzieci maja 36,7, 36,9.
W mieszkaniu w dzień 21stopni także nie przegrzewały
U mnie to samo dodatni gbs i dziecko po porodzie podwyższone crp do 42, dostawaliśmy przez 5dni antybiotyk dozylie, mi nie podali całego antybiotyku podczas porodu a właściwie zaczęli dopiero podawać jak miałam już 7cm i powiedzieli ze zaraz rodze. I było to za 40min. U mnie u dziecka temperatura 36,7
 
U mnie to samo dodatni gbs i dziecko po porodzie podwyższone crp do 42, dostawaliśmy przez 5dni antybiotyk dozylie, mi nie podali całego antybiotyku podczas porodu a właściwie zaczęli dopiero podawać jak miałam już 7cm i powiedzieli ze zaraz rodze. I było to za 40min. U mnie u dziecka temperatura 36,7
Masz zalecony dicoflor? Dla Maleństwa?
 
U nas zaczynają sie chyba problemy brzuszkowe. Od dwóch dni większość dnia to przeraźliwy płacz. Zauważyłam, że częstotliwość kup dramatycznie spadla. Na ogol w trakcie dnia było ich co najmniej 6,7 i więcej. A od wczoraj tylko 3. Myśle, że to może być problemem. Dziś idziemy na konsultacje do neonatologa wiec przy okazji się podpytam. Zobaczymy co powie 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Czy dopadły któregoś maluszka pleśniawki? Konkretniej się przyjrzałam buzi przy ziewaniu i na policzkach od środka biały nalot, który wg mnie nie jest pozostałością mleka i tak się zastanawiam czy leczyć czymś aptecznym czy lekarz 🤔
 
Do góry