reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

wywolanie z jakich powodow? Cukrzyca, nadcisnienie? 1 marca to bedzie tydzien przed terminem? O widze ze ktos zaputal o to samo. A nie boisz sie ze nie ruszy bo synek nie bedzie gotowy? Ja sie strasznie boje wywolywania i oxytocyny. Nigdy noe mialam 🙆
Ja w 39tc mialam wywoływany porod i poszło jak po masle, zaś z drugim same zaczęły się skurcze po zdjęciu szwu w 36tc
a niestety reszta nie byla gotowa wiec porod trwał 16 h
 
reklama
Ja dzisiaj dziewczyny miałam wizytę, wysiedziałam się jak głupia, zapisana byłam na 19 opóźnienie takie, że weszłam o 21. Dosłownie nocne wizyty. 35+5 malutka waży 2900, więc taki sredniaczek, nie powtórzy chyba wagi siostry i nie przekroczy 4200 :)
Wszystko w normie, przepływy itd jedynie wód mam sporo, nie jest to jeszcze wielowodzie ale AFI spore, dokładnie nie mierzyła ale mówi, że około 17-18. Ale jak tylko siadłam na samolocik to mówi, że już widać, że krocze się robi porodowe. Ale sama czuje, że już tam wszystko uciska na wylot ale szyjka zamknięta może delikatnie skrócona pani doktor mówi, że typowa szyjka wieloródki :)
 
Hejka 👋
Ja też już mało przybieram na wadze. Stanęło na 74, a to i tak ładnie 🙃
Byłam na usg we wtorek, dzidzia ma +/- 2600 g i ogolnie6ma się dobrze, tylko dalej siedzi sobie panicz zamiast się obrócić główką w dół 😶 Za 2 tyg. kolejne usg i ewentualny obrót zewnętrzny. Modlę się żeby sam się obrócił 🙏 Trochę też pocwiczę, oby się udało.
Co do spania, to nie ma problemów 😊 Śpię do 10, pachwiny bolą dalej przy chodzeniu, ale staram się chodzić żeby ta dzidzia się ułożyła. Jak będę leżała to jeszcze mniejsza szansa że się ułoży sam... Wasze dzieciątka już wszystkie główkami w dół?
 
Ja w 39tc mialam wywoływany porod i poszło jak po masle, zaś z drugim same zaczęły się skurcze po zdjęciu szwu w 36tc
a niestety reszta nie byla gotowa wiec porod trwał 16 h
jak widac porod to jedna wielka niewiadoma 🤷‍♀️ to w tym wszystkim jest najstraszniejsze brak wiedzy.

@KaśkaLi95 no to w sumie dobre wiesci z gabinetu, godzina prawie policyjna 😁

@Kokosek86 a widzialam ostatnio na Insta Momama pytanie do poloznej bylo o to co zrobic by bobasek sie obrocil, ale nie zapisalam sobie. Bylo kilka punktow. Bylo cos o cwiczeniach na kolanach, o rozmowie z maluszkiem, o wizycie u osteopaty i urofizoterapeuty (tu dlatego, ze moga buc jakies uciski powodujace brak obrotu), chyba jeszcze akupunktura 🙈 no i obrot zewnetrzny jako ostatecznosc.
 
Hejka 👋
Ja też już mało przybieram na wadze. Stanęło na 74, a to i tak ładnie 🙃
Byłam na usg we wtorek, dzidzia ma +/- 2600 g i ogolnie6ma się dobrze, tylko dalej siedzi sobie panicz zamiast się obrócić główką w dół 😶 Za 2 tyg. kolejne usg i ewentualny obrót zewnętrzny. Modlę się żeby sam się obrócił 🙏 Trochę też pocwiczę, oby się udało.
Co do spania, to nie ma problemów 😊 Śpię do 10, pachwiny bolą dalej przy chodzeniu, ale staram się chodzić żeby ta dzidzia się ułożyła. Jak będę leżała to jeszcze mniejsza szansa że się ułoży sam... Wasze dzieciątka już wszystkie główkami w dół?
Mój "wisi" głową w dół od 15 TC 🙈 od 29 TC mam skrócona szyjkę, póki co zamknięta i raczej twarda.

Chciałabym jeszcze ze 2 tygodnie z małym pochodzić 😁 dziś 36+2, młody tyje średnio 220-250 g tygodniowo więc za dwa tygodnie tak akurat będzie miał ok 3500-3600g
 
jak widac porod to jedna wielka niewiadoma 🤷‍♀️ to w tym wszystkim jest najstraszniejsze brak wiedzy.

@KaśkaLi95 no to w sumie dobre wiesci z gabinetu, godzina prawie policyjna 😁

@Kokosek86 a widzialam ostatnio na Insta Momama pytanie do poloznej bylo o to co zrobic by bobasek sie obrocil, ale nie zapisalam sobie. Bylo kilka punktow. Bylo cos o cwiczeniach na kolanach, o rozmowie z maluszkiem, o wizycie u osteopaty i urofizoterapeuty (tu dlatego, ze moga buc jakies uciski powodujace brak obrotu), chyba jeszcze akupunktura 🙈 no i obrot zewnetrzny jako ostatecznosc.
Dzięki za tip 😊 Mieszkam w takim rejonie Norwegii, gdzie osteopaty czy urofizjo nie ma 🙃 Będę z tymi ćwiczeniami działać. Są filmiki na yt. Trzymajcie kciuki żeby się udało 🙏
 
Mój "wisi" głową w dół od 15 TC 🙈 od 29 TC mam skrócona szyjkę, póki co zamknięta i raczej twarda.

Chciałabym jeszcze ze 2 tygodnie z małym pochodzić 😁 dziś 36+2, młody tyje średnio 220-250 g tygodniowo więc za dwa tygodnie tak akurat będzie miał ok 3500-3600g
Zazdro kochana 😊 Życzę Ci tych dwóch tygodni z maluszkiem pochodzić w brzuszku 🤞🤞
 
❤️

U mnie mama i siostra też obie na oxy. Mama ogólnie moją siostrę rodziła dobre 24 godziny, w końcu lekarze się zlitowali, podali oxy i poszło w godzinę 🙈 z kolei siostra dwa lata temu miała kilka razy podawana oxy, niestety w połowie porodu było zatrzymanie akcji i małą trzeba było wyciągać próżniowo. Podobno siostra się psychicznie zablokowała i dlatego akcja się zatrzymała 😕 dla porównania koleżanka rok temu miała podane trzy czy cztery kroplówki oxy bo mimo całkowitego braku szyjki nie zaczęła się akcja 🙈 oxy na nią w ogóle nie zadziałała, nawet nie miała okazji poczuć co to skurcz 🙈 także u każdego inaczej ☺️ jedne po oxy bardzo boli, inne sobie chwalą bo szybko a na jeszcze kolejne nawet nie działa 😉 ja wiem że u mnie będzie najpierw oxy a potem balonik i masaż szyjki 🙈 staram się o tym nie myśleć 😅
Tak jak mówisz scensriusze mogą być różne, ale podobnie przy naturalnym poradzie, dlatego również staram się nie myśleć za dużo;)
Hejka 👋
Ja też już mało przybieram na wadze. Stanęło na 74, a to i tak ładnie 🙃
Byłam na usg we wtorek, dzidzia ma +/- 2600 g i ogolnie6ma się dobrze, tylko dalej siedzi sobie panicz zamiast się obrócić główką w dół 😶 Za 2 tyg. kolejne usg i ewentualny obrót zewnętrzny. Modlę się żeby sam się obrócił 🙏 Trochę też pocwiczę, oby się udało.
Co do spania, to nie ma problemów 😊 Śpię do 10, pachwiny bolą dalej przy chodzeniu, ale staram się chodzić żeby ta dzidzia się ułożyła. Jak będę leżała to jeszcze mniejsza szansa że się ułoży sam... Wasze dzieciątka już wszystkie główkami w dół?
U mnie już chyba od 22 tyg. na każdym USG głową w dół i ta kwestia akurat się nie zmienia, ale u mojej bratowej synek zmienił pozycję miedzy 36-38 tyg. z 4 razy góra, dół, góra, dol:p więc czasami dzieci potrafią pod koniec nieźle fikać. Spróbuj tez mocno angażować miednicę krążenia, kołysanie itp może pomoże się przekręcić, a na pewno nie zaszkodzi:)
 
Z tym obrotem to chyba bardziej pod kobiec fikaja dzieci ktore sa drobniejsze i maja duzo wód plodowych. Bo moje dzieci z wiekszych i tez od praktycznie polowy ciazy leza zawsze w pozycji główkowej.

@Kokosek86 oby sie udalo obrocic, ale jak cos lepiej ppczytaj sobie o cc by byc swiadoma co cie czeka. To lepsze niz potem byc zaskoczona.
 
reklama
A jak u was wyniki morfologii? U mnie zaczęły płytki krwi spadać poniżej normy, 120tysi a położna mówiła, że przy niskich wartościach czasami anestezjolog nie chce podać zzo
 
Do góry