reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ile czasu temu był szczepiony? U nas też płacz jak diabli taki z bólu aż problem jest aby do piersi młodą dostawiać. Trzeba ją przytulać brzuszek do Brzuszka.
my codziennie kangurujemy po kilkanaście godzin. dzisiaj tylko rano 2 h mi się udało potem nieustanny płacz....
09.04 szczepiliśmy podobno do 42 dni się może utrzymywać.
 
reklama
kolki od rana hm raczej wykluczam nigdy tak nie mieliśmy.
mieliśmy szczepienia 9.04 5w1, wzwb, pneumokoki, rotawirus
odstawić rotawirus nam powiedziała że w konkretnym terminie się musimy zmieścic bo jak nie to współczuję szukać szpitala jak się zrobi wgłębienie jelita pomiędzy 5 ms a 1 rokiem 😕
nie wiem już co robić jakiś kosmos nadal śpi boimy się go nawet obudzić na jedzenie 🥶

Ja bym obstawiała szczepienie w takim razie... Jak w nocy będzie powtórka to jedź na sor niech lekarz go zobaczy. U nas jest tak, że do miesiąca po porodzie dziecko jest pod opieką szpitala, w którym się urodziło a w przypadku wczesniakow ten czas jest wydłużony do 3 miesięcy. I można wtedy jechać w każdej chwili do 'swojego' szpitala a nie na ogólny sor.
 
A to ten proszek Zygmunta Chajzera 😃 no to ide na całość i zamowie przez neta 😃
Ziggy to Chajzera? W ogóle nie kojarzę, ale ja tv nie mam 🙈🙈
Do białego lepiej sprawdza mi się Domol plus miarka wybielacza oxy, ale Ziggy tez jest spoko.

ja jestem załamana po całym dniu.😭
wszystko super było przez dwa dni od dzisiaj rano ciągły płacz i to taki przeraźliwy nie do ukojenia, cały się robi siny, czerwony na twarzy, drgawki rąk.
Kompletnie nic nie działa żadne termoforki, tulenie, kangurowanie czy inne...już nawet nie chce mi się wymieniać.... 😪
mieliśmy jechać do szpitala priv do 22 ale teraz w końcu usnął
niestety jak w nocy tak będzie to czeka mnie SOR na Banacha albo Niekłańskiej (podobno najgorszy z możliwych)
Dałam 0,6 ml paracetamolu może to pomogło i nakarmiliśmy usnął ale to pewnie z wycieńczenia.
Nie wiem co mu jest może to przez te szczepionki, nie wiem 🤷‍♀️
kompletnie zawodzimy na całej linii już nie wiemy co robić - popłakaliśmy się oboje z M
rano pediatra na g.8
nagraliśmy ten jego płacz
tyle się staraliśmy o tego maluszka nie darujemy sobie jak się coś stanie😔
Nic nie zawodzicie. Taki czas, trudny jakby nie patrzeć dla wszystkich rodziców, a u Was dodatkowo wcześniaczek. Na pocieszenie naszej koleżance z wrześniówek 2017 córcia urodziła się ponad 2,5 miesiąca przed czasem, 2 miesiące spędziła w szpitalu, naprawdę rokowania były średnie delikatnie mówiąc. Teraz jest w pełni zdrową prawie 4 latką. Jestem pewna, że w przypadku Waszego synka będzie tak samo. Rozumiem, że czujecie się słabo, bo robicie wszystko co możliwe, a on płacze, jesteście pod kontrolą lekarzy i na pewno wszystko się wyprostuje. Tulę mocno!
 
Ja bym obstawiała szczepienie w takim razie... Jak w nocy będzie powtórka to jedź na sor niech lekarz go zobaczy. U nas jest tak, że do miesiąca po porodzie dziecko jest pod opieką szpitala, w którym się urodziło a w przypadku wczesniakow ten czas jest wydłużony do 3 miesięcy. I można wtedy jechać w każdej chwili do 'swojego' szpitala a nie na ogólny sor.
właśnie się obudził sam bez płaczu
przebrałam i nakarmiłam.
M go nosi do odbicia i uśpienia narazie cisza.
my też mamy takiego swojego lekarza właśnie jutro go na 8 bo dzisiaj zadzwoniłam i powiedziałam o co chodzi to jest taki przyszpitalny schodzi z dyżuru do gabinetu przychodni. plus jest taki że jak będzie potrzebował wsparcia to może zadzwonić po każdego bo jest oddział nentologiczny.
ale boję się że do 8 nie dotrwamy 🙄
nie chce go wiezc na SOR państwowy bo tam to wszelakiej maści infekcje + pierwsze co się liczy to covid i generalnie zlewka bo wszyscy już zmęczeni.
 
A ja cieszyłam się ze mała śpi cały dzień pięknie 🙂a tu w nocy prawie nie chce. O 21 zasnęła wstała o 2, potem o 4 i teraz lezy przy mnie bo inaczej by nie zasnęła a tak to zaśnie budzi się to nie jest najlepsza noc
 
@Vanes ten SOR, tak jak mówisz to najgorsza opcja. Zresztą sądzę, że jak powiesz, że szczepiony był to od razu się zasugerują i głębić tematu nie będą.
Jakie zawodzimy?? Poprostu jesteście bezsilni, a to plus zmęczenie wykańcza. Współczuję bo człowiek chciałby pomóc maluszkowi a nie wie jak. Robicie wszystko co w Waszej mocy 😘
 
Dziewczyny, odnośnie szczepień.
Pneumokoki są już darmowe, prawda? A ile płacicie za rotawirusy?
Zapytałam tylko o 5w1,bo tą szczepimy a o resztę nie dopytałam.
Pediatra radziła nam przeczekać z tydzień od szczepienia i wtedy podać pneumokoki, ona nie jest zwolennikiem podawania wszystkiego na raz.
Myślałam, że zabiorę dzieciaki na wieś a tu wygląda na to, że będziemy co chwila w przychodni 🙄
 
Dziewczyny, odnośnie szczepień.
Pneumokoki są już darmowe, prawda? A ile płacicie za rotawirusy?
Zapytałam tylko o 5w1,bo tą szczepimy a o resztę nie dopytałam.
Pediatra radziła nam przeczekać z tydzień od szczepienia i wtedy podać pneumokoki, ona nie jest zwolennikiem podawania wszystkiego na raz.
Myślałam, że zabiorę dzieciaki na wieś a tu wygląda na to, że będziemy co chwila w przychodni 🙄

Rotawirusy są darmowe i od razu podawane są na pierwszym szczepieniu :-)

Moja dziś ma protest przeciwko cyckowi. Chcę jeść ale nie z cycka.
 
Dziewczyny, odnośnie szczepień.
Pneumokoki są już darmowe, prawda? A ile płacicie za rotawirusy?
Zapytałam tylko o 5w1,bo tą szczepimy a o resztę nie dopytałam.
Pediatra radziła nam przeczekać z tydzień od szczepienia i wtedy podać pneumokoki, ona nie jest zwolennikiem podawania wszystkiego na raz.
Myślałam, że zabiorę dzieciaki na wieś a tu wygląda na to, że będziemy co chwila w przychodni 🙄
Tak pneumokoki i rotawirusy są refundowane a meningokoki jeśli się zdecydujesz to są płatne 😉
 
reklama
Do góry