reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dokładnie. Tylko na plecach na noc. Inaczej to strach.
A co jeśli dziecko na plecach nie lubi lezec.? Nie lubi to nawet mało powiedziane mamy problemy z brzuszkiem i na rękach zaśnie i jak się położy ja na plecach jest płacz. A na brzuch to śpi ze 3 godziny. I w nocy próbowaliśmy. Podnosiliśmy ją bujalismy zasypiała odkładaliśmy i to samo. I ile można meczyc dziecko.
 
reklama
To są zalecenia amerykańskich pediatrow, np zalecania w Japonii są już zupełnie inne. Trochę wynika to z kultury spania - w Japonii łóżka są bardzo ascetyczne, podobnie łóżeczka.

Ja starszą córkę kładłam na pleckach tylko i potem chodziliśmy na rehabilitację z powodu słabych mięśni brzuszka. Teraz na noc dziecko śpi na pleckach lub na boku ale w dzień jedna drzemke ma na brzuszku i ja wtedy czuwam przy nim.

Dorzucam też wpis mamy fizjoterapeuty w tym temacie
to nie słyszałam o Japonii
W Polsce nie mamy odrębnych wytycznych i obowiązują zalecenia AAP można poczytać na stronie szpitali zresztą każda z nas taki instruktaż powinna dostać od Położnej. W moim wychodząc dostałam broszurę z dokładnie takimi samymi zaleceniami.

ja o tym, że szkodliwe jest kłaść spać na noc wtedy kiedy samemu się śpi ale to każdy sam podejmuje decyzje.
Mogę dodać jeszcze dla fanów monitora oddechu (sama nim jestem;)) że on nie wykryje duszenia się dziecka (dlaczego bo wykrywa tylko czy dziecko się rusza a to oznacza, że byłoby już za późno w sensie udusiłoby się więc też przestrzegam i to nie ona opinia tylko pana ze sklepu w którym kupowałam babysens 😒)
u mnie mały leży dużo na brzuszku w dzień razem ze mną co dziwne upodobał sobie najbardziej matę, która leży bezpośrednio na podłodze (mi trochę niewygodnie ale co tam) w łóżeczku kompletnie na brzuszku na brzuszku nie chce leżeć
Mam wykupione szkolenia na mama fizjo także też polecam 🤪 nie tylko artykuł ale cały jej kurs online bo jest mega przydatny Link do: mamafizjoterapeuta.pl
ja nie wiem czy dzięki ćwiczeniom z małym obrotów czy genom po prostu ale w jego wieku tj. 2 ms, wcześniak i już czasami podczas snu przekręca się sam na bok 🤗
 
A co jeśli dziecko na plecach nie lubi lezec.? Nie lubi to nawet mało powiedziane mamy problemy z brzuszkiem i na rękach zaśnie i jak się położy ja na plecach jest płacz. A na brzuch to śpi ze 3 godziny. I w nocy próbowaliśmy. Podnosiliśmy ją bujalismy zasypiała odkładaliśmy i to samo. I ile można meczyc dziecko.
nie myśl, że męczysz dzieciaczki uwielbiają bujanie 😆
pyzatym musisz wyrobić tzw nawyki i rytuały a jak teraz tego nie zrobisz to kiedy?
sprawdź kilka rzeczy:
-materac musi być twardy,
-jak Ci zasypia na rękach to jak już twardo śpi to go odkładaj
-znaczenie może mieć też ma otulenie dziecka mój wybudzał się przy każdym machnięciu rękami tj odruch moro potem zaczęłam go otulać i się przyzwyczaił teraz już nie muszę
-spróbuj też w wózku czy Ci zasypia na pleckach jak tak to może kwestia materaca
-na boku albo na brzuszku możesz usypiać a potem przekładać na plecki
-ostatnia opcja powiedz lekarzowi być może problem wynika z jakieś choroby i dziecko daje w ten sposób znać
 
Juz zdjęcia kupy nie zrobię bo bym musiala przegrzebać kosz ale była taka ciemno musztardowa taka trochę pod zieleń. Może faktycznie w moim pokarmie jest problem. Bo mam problem z ograniczeniem słodyczy tyle że jem np jakiegoś eklera tylko raz dziennie. No i mało owoców z racji tego że np sama jak zjem banany to już mam zaparcia murowane. Jedynie co to ryby uwielbiam i jem na potęgę np łososia na kanapkach.
no fakt ale może następną🤣
zielona kupa to nie jest źle nasz ma taką po tym mleku mm
ale wcześniej tez miał podbarwione zielenią bo przyjmuje żelazo więc też ok
generalnie jak robi tą kupę tylko co ileś dni to chyba ok gorzej jak widzisz, że ma trudności pręży się , boli brzuszek itd i to po samym kp więc wtedy bym z Pediatra skonsultowała
ale wiadomo mądry człowiek po szkodzie ja już moje maleństwo mam 2 ms swoje już przeżyłam z nim i też ze mnie panikara 😁 więc dla świetego spokoju weź pogadaj z pedi.
 
A co jeśli dziecko na plecach nie lubi lezec.? Nie lubi to nawet mało powiedziane mamy problemy z brzuszkiem i na rękach zaśnie i jak się położy ja na plecach jest płacz. A na brzuch to śpi ze 3 godziny. I w nocy próbowaliśmy. Podnosiliśmy ją bujalismy zasypiała odkładaliśmy i to samo. I ile można meczyc dziecko.
Wiesz ciężko doradzać, wytyczne to jedno ale to Ty najlepiej znasz swoje dziecko bo jesteś z nim cały czas więc wiesz jak z nim postępowac😊😉 od tych wszystkich wytycznych, zaleceń to się nieraz można tylko zestresować macierzyństwem.😅 a przecież nie o to chodzi. Oczywiście nie twierdzę, żeby nie czytać, ja też różne artykuły czytam ale nieraz wracam do starych sprawdzonych metod mojej mamy, ona nie miała kiedyś internetu a nas wychowała i nic nam się nie stało, nie można w końcu dać się zwariować 😉
 
Mój za to nie trawi leżenia na brzuchu. No nawet minuty nie chce uleżeć a powinien, choćby ze względu na możliwość przepukliny. No już nie mam pomysłu na Niego.

Dziewczyny pomysł na jutrzejszy szybki obiad?
Wogóle jak sobie radzicie z gotowaniem przy Maluchach?

Mała od poniedziałku do przedszkola, w sumie się cieszę bo nie ma kontaktu z dziećmi. Nie wiem co z nich powyrasta jak ta cała sytuacja będzie się przeciągać 🤔😤
 
Mój za to nie trawi leżenia na brzuchu. No nawet minuty nie chce uleżeć a powinien, choćby ze względu na możliwość przepukliny. No już nie mam pomysłu na Niego.

Dziewczyny pomysł na jutrzejszy szybki obiad?
Wogóle jak sobie radzicie z gotowaniem przy Maluchach?

Mała od poniedziałku do przedszkola, w sumie się cieszę bo nie ma kontaktu z dziećmi. Nie wiem co z nich powyrasta jak ta cała sytuacja będzie się przeciągać 🤔😤

Ja nie gotuję, nie ogarnęłabym tego. Wykupiliśmy abonament w pobliskiej knajpce i przynoszą nam dwudaniowy obiadek do domu. :)
 
reklama
Mój za to nie trawi leżenia na brzuchu. No nawet minuty nie chce uleżeć a powinien, choćby ze względu na możliwość przepukliny. No już nie mam pomysłu na Niego.

Dziewczyny pomysł na jutrzejszy szybki obiad?
Wogóle jak sobie radzicie z gotowaniem przy Maluchach?

Mała od poniedziałku do przedszkola, w sumie się cieszę bo nie ma kontaktu z dziećmi. Nie wiem co z nich powyrasta jak ta cała sytuacja będzie się przeciągać 🤔😤
oj ja to dzisiaj zupa pomidorowa z makaronem do tego kulki małe mozzarelli wszamaliśmy z M i pycha 🤗 tak miałam ochotę na jakąś zupę przy tej beznadziejnej ponurej pogodzie 🥱, mały u mnie też marudny właśnie mi usnął i oczywiście na co bym nie wpadła w dostawce bo w łóżeczku nie chciał ot tak dzisiaj dla odmiany🙄
a nie zamknięte do 25.04 coś mi się o uszy obiło
no mamy rocznik pandemiczny mam nadzieję, że to się skończy bo ja nie wiem jak ten rocznik się odchowa,
sąsiadka się śmiała że chów klatkowy ale jak tak dalej pójdzie to chyba tak będzie...🥶
 
Do góry