reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Aj
Kochana ju z dawno odebrałam. Miało być do 10 dni roboczych. Miałam wykonane 16.09 więc nastawiłam się, że skoro wysyłane tak daleko to pewnie te 10 dni będzie. Ale już 21. 09 miałam telefon że wyniki są.
Ajc to przepraszam musiałam przegapić to jak pisałaś. Nie wiem czy pisałaś też czy wszystko w porządku z tymi wynikami? I gdybyś mogła napisać co było nie tak że zdecydowałaś się na to badanie, napewno to pisałaś ale już mi się miesza wszystko, tak się stresuje tymi wynikami..
 
Aj
Ajc to przepraszam musiałam przegapić to jak pisałaś. Nie wiem czy pisałaś też czy wszystko w porządku z tymi wynikami? I gdybyś mogła napisać co było nie tak że zdecydowałaś się na to badanie, napewno to pisałaś ale już mi się miesza wszystko, tak się stresuje tymi wynikami..
Pisałam od razu, ale przy takiej ilości różnych informacji można się pogubić. Miałam wykonane badania prenatalne. Wyszło tam ryzyko trisomii 21 pośrednie. Mimo konsultacji z lekarzem nie miałam konkretnych informacji czy dziecko może być chore. A że psychicznie bym nie dała rady z chorym dzieckiem to w końcu zdecydowałam się na badanie. Poszukałam odpowiedniej przychodni z oryginalnym testem nifty z konsultacja lekarska. Wyniki wyszły we wszystkich trisomiach niskie i podaje 1 do kilkunastu tysiąc bądź milionów. I przy okazji została określona płeć dziecka. Przeżywam wszystko dlatego zdecydowałam się zrobić to badanie. Ryzyko w badaniach prenatalnych było 1:308 więc tylko o 8 więcej niż już określenie ryzyka wysokiego. Dlatego nie dawało mi to spokoju.
 
Zaczęly się typowe objawy typu sikanie co chwilę. Zgaga wróciła ze zdwojoną siłą. Z rana zaczęła mnie głowa boleć wzięłam Paracetamol. Poczekam czy pomoże. Byłam w sklepie z produktami dla dzieci. Pokręciłam się chwilę. Spojrzałam na laktatory ubranka nawet w zabawki weszłam. A na koniec rzuciłam okiem na wózki. A wyszłam ze smoczkiem do butelki dla młodej i opaska na wlosy dla niej😃
 
Zaczęly się typowe objawy typu sikanie co chwilę. Zgaga wróciła ze zdwojoną siłą. Z rana zaczęła mnie głowa boleć wzięłam Paracetamol. Poczekam czy pomoże. Byłam w sklepie z produktami dla dzieci. Pokręciłam się chwilę. Spojrzałam na laktatory ubranka nawet w zabawki weszłam. A na koniec rzuciłam okiem na wózki. A wyszłam ze smoczkiem do butelki dla młodej i opaska na wlosy dla niej😃
U mnie 2 dzień zgaga też jest i zaraz zwariuje, okropne uczucie 🤯 do sikania już się chyba przyzwyczailam 😊
 
U mnie nie wiadomo co będzie pewnie dopiero na połówkowym się dowiem no i u mnie 16t1d i 3 ciąża a brzuch spory zwłaszcza jak coś zjem to już w ogóle 🤭 o matko jaka waga! Ale cesarkę miałaś tak?
Tak dwie w sumie więc czeka mnie 3cia zapewne.
Takie przeciągania czuje i ruchy delikatne, ale mam łożysko na tylnej ścianie więc lekarz mówił że szybko ruchy poczuje. Ja kupiłam pozytywkę taką cichutką i z miłą melodyjką i zaczęłam puszczać brzuszkowi. Podobno dziecko zaczyna słyszeć w 16tym Tc więc rozpoczęłam umuzykalnianie wiercipięty.
 
reklama
Do góry