reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Lykam jak mały pelikan każdą szczęśliwie zakończoną historię po złym wyniku Pappa. Serio. Tak nadziei ociupinke to zawsze dodaje.

. Nie wiem czy pisałam, ale moja amniopunkcja już ma wyznaczoną datę. Wtorek 14:45. Trzymajcie mocno kciuki! [emoji846]
Tez mam taka koleżankę gdzie na usg ok wyszło pappa bardzo zle i zrobiła nifty i okazało się ze jest wszystko dobrze... także te pappa mogą być delikatnie przekłamane...
 
reklama
Powiedzcie dziewczyny, niektóre pisały, że mają podobnie jak ja.... Dużo z Was ma takie noce do bani? Jest 14 tydzień, wymarzyłam sobie ,że teraz będę sobie super spała.🥴 Zakupiłam poduchę ciążową. Do niedawna padałam o 22. Nagle dramat mam, siknąć idę sobie do 3x do rana, wiercę się, kręcę ciągle mi żle. Zasypiam po 24, budzę się i leżę od 5-6, dosypiam czasem od 7-8, jak tam dalej pójdzie to ja pierdziu!🤭
Oh ja nie pamiętam już co to przespana noc 😂🤣 od 3 tygodni zasypiam o 22 budzę się na pierwsze siku o 3:00 kładę się, potem pobudka o 4:00 na siku, potem o 5:00 siku i o 6:00 oczywiście też na siku i już nie mogę potem zasnąć :(
 
Mój za to chciał być przy porodzie a ja nie chciałam i miałam rację bo mnie tylko denerwował a później się chwalił jak mi to pomagał. No i prawie lekarza pobił bo chciał kleszcze użyć bo nie miałam skurczy a była druga faza. No ale dzięki temu był tylko proznociag i nie było ślady na główce 😊
Właśnie mój ma taki charakter ze pewnie tez by mnie denerwował 😀 czasami chce być dowcipny a wychodzi mu całkiem odwrotnie....ale jednak czułaby się lepiej przy nim bo zna mnie od góry do dołu ☺️😁
 
Pije herbatę bo uwielbiam no nie dajmy się zwariowac
Ja przed ciaza uwielbiałam herbatę z miodem i cytryna wlasnie o takiej jesiennej porze. I chęć na nią mi wróciła i całe szczęście, bo po za wodą nie mogłam nic pić. Codziennie na wieczór taka herbata zwykła ekspresowa z miodem i cytryną idzie. Jakby tak słychal wszystkiego to nic by nie jadł i nie pił 😄
 
Lykam jak mały pelikan każdą szczęśliwie zakończoną historię po złym wyniku Pappa. Serio. Tak nadziei ociupinke to zawsze dodaje.

. Nie wiem czy pisałam, ale moja amniopunkcja już ma wyznaczoną datę. Wtorek 14:45. Trzymajcie mocno kciuki! [emoji846]
Serio, ale ten test Nifty właśnie wyszedł dobry. Chłopczyk zdrowiutki i śliczniutki. 🥰 Znam jeszcze jedną osobę ,która rodziła w tym roku, też płakała, podejrzenie było po prenatalnym ,że chłopiec może mieć zespół Downa, nie znam dogłębniej sytuacji ,co było dalej, Finał taki, że chłopiec również zdrowy,
Powiem tak, nie ma nigdy pewności, testy nie przesądzają o losie i idealna ciąża o szczęśliwym zakończeniu, Takie są fakty. Ja jak wy mam mnóstwo obaw, wiele wiem, jestem panikarą po przejściach. Wyczulona jak nie wiem co, ale na prawdę pozostaje mieć nadzieję, dbać o siebie na ile to tylko możliwe, Mocno trzymam za Ciebie kciuki, wierząc w pomyślność badania, 😘
 
Ostatnio właśnie również czytałam o przezierności karkowej, że to również nie jest od razu przesądzające o losie dzieciątka. Czasami podwyższone po prostu jest, nie potrafią wyjaśnić czemu, a dzieci są zdrowe. Normy lab są tak ogólne, że czasami ktoś ma odstępstwa, ale nic złego to nie oznacza ,jest zdrowy. Skoro jak któraś z Was tu pisała, niestety nie wiem, która, to było bardzo dawno temu, że jakiś lekarz jej mówił ,że niedoczynność tarczycy potrafi te testy pappa zafałszować.. to na prawdę nie dajmy się zwariować.
 
Czekam na wyniki, jeśli coś wyjdzie nie tak, zanim będą mi wciskać inwazyjne, postanowiliśmy, że zrobimy najpierw właśnie Nifty. Koleżanka gin. mówiła mi ost, , że teraz kosztują 1800zł . Szczerze nie wiem ,czy to regionalnie czy jak, ale ponoć. Z resztą wolę wydać każdą sumę, ale jednak to bezpieczniejsze. Moja koleżanka rodziła w marcu 2020. Pappa wyszło żle, co się najadła nerwów i strachu to jej, robiła Nifty i wyszło ok. Synek zdrowy.
Poszukam też u siebie i jednak zrobię by uspokoić siebie. Bo cały czas mnie to męczy.
 
reklama
Dziewczyny a ogólnie nie moZna pic czarnej? Ja ja pije dwa razy dziennie bo dla mnie dzień bez herbaty nie moZe istnieć (kawy nie pije w ogóle). I nie można??
To nie jest tak ,że nie można pić wcale. Czarna zawiera teinę, co ponoć spowalnia przyswajanie kwasu foliowego i wypłukuje np. magnez czy wapń, z resztą podobnie jak kawa. Kawę można pić w ciąży do dwóch filiżanek, czarną herbatę z umiarem również. Nie należy jednak jej pić do posiłków, popijać leków, suplementów.
 
Do góry