reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Wielokrotnie takie rozmowy były. Często okupione moimi łzami, bo miałam dość ciągle bycia u kogoś a nie mając własnego kąta. On tego nie rozumie. Bo jemu dobrze. Jest u siebie a to że ciasnota to mu to zwisa. Owszem oboje pracujemy. Oboje mamy odłożone ale wiecznie słyszę, że czego chce się wyprowadzać skoro tu tak dobrze. No jasne dobrze. Mamusia dalej koło niego skacze jak koło kilkulatka. Wszystko zrobi. Często zastanawiam się po co ja mu w życiu byłam potrzebna. Skoro ma tak dobrze. On boi eie samodzielności i odpowiedzialności. Taka nie odcięta pępowina która trwa już ponad 40 lat. Chora sytuacja wiem i zdaje sobie z tego sprawę. Zawiklalam się w takie g... Ze nie potrafię z tego wyjść.
Na mojego podziałała terapia wstrząsowa, wiec moze czas postawić go pod sciana albo zona dzieci i wlasna rodzina albo mamusia. Jeśli nie wybierze ciebie to nie warto na niego tracić czasu. Ja swojemu dalam ultimatum a on wie ze nie rzucam slow na wiatr, krotka pilka szybki kaszel. Bardzo mi ciebie zal ,ale pamiętaj ze jestes silna babka i nie mozesz pozwolić dac sobie wejść na głowę. Nie ma nic gorszego niż zycie w takim trójkącie, od ciebie zalezy jak dalej potoczy się to wszystko bo na męża to nieliczylabym. Nie ma sytuacji bez wyjścia .
 
Pytanie do mam-czym się różnią badania połówkowe od standardowych wizyt z usg? Warto o coś zapytać? Czegoś się dowiem innego niż zwykle?
Na polowkowym sprawdza się głowie serce i anatomie czy wszystko rośnie tak jak powinno. Dużo jest artykułów nt badań prenatalnych tam jest dokładnie opisane. Ja na standardowych usg podczas wizyty mam tylko kilkusekundowe sprawdzenie czy wszystko ok. Dla mnie to kilka sekund A lekarz pewnie wszystko widzi to chce.
 
Na polowkowym sprawdza się głowie serce i anatomie czy wszystko rośnie tak jak powinno. Dużo jest artykułów nt badań prenatalnych tam jest dokładnie opisane. Ja na standardowych usg podczas wizyty mam tylko kilkusekundowe sprawdzenie czy wszystko ok. Dla mnie to kilka sekund A lekarz pewnie wszystko widzi to chce.
Ja mam zwykle 10 min i sporo sprawdza. Właśnie poczytałam-polecam u mamy ginekolog jest artykuł z pytaniami i odpowiedziami
 
Ja mam zwykle 10 min i sporo sprawdza. Właśnie poczytałam-polecam u mamy ginekolog jest artykuł z pytaniami i odpowiedziami
U mnie też mierzy wszystko na każdej wizycie, samo USG to z 10min. A prenatalne to w ogóle było wszystko wszystko mierzone, z pół godz leżałam, bo raz dopochwowo później przez brzuch, później znowu dopochwowo na plecach na boku na drugim boku, Doppler kolorowy
 
U mnie każda wizyta to jakieś 30 minut. Z czego do 10 poświęca na oglądanie malucha. Mierzy i sprawdza serduszko. Nie jest to aparat to szczegółowych badań.

USG 1 trymestru trwało jakieś 30 minut, z czego ponad 20 badał, a potem wypisywał papierki i omawiał te papierki i wyliczenia.
Podczas samego badania opisywał wszystko co widzi, mówił co widzi, także czułam, że biorę w tym udział, a nie tylko leżę. W poniedziałek będę się zapisywać na połówkowe, podejrzewam, że potrwa tyle samo, albo nieco dłużej.
 
Ja już po wizycie, wszystko w porządku-ryzyko wyszło niskie. Nie wiem czy chłopak czy dziewczyna bo nie był pewny i w pewnym momencie zwatpil i nie powiedział. Ale to nie ważne ważne że prenetalne Oki 😁
IMG_20200911_183122.jpg
 
reklama
Do góry