reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny a jakie dokumenty dostajecie po wizycie u lekarza? Albo po prenatalnych? Ja zawsze dostaje tylko zdjęcie, po prenatalnych tak samo. Znaczy lekarz mówił co i jak, pokazywał tłumaczył, ale tak jak piszecie że dostajecie opis czy cos takiego to ja nigdy nie dostałam...

Zdjęcia i trzy kartki A4 z dokładnym opisem co i jak po prenatalnych
 
reklama
Obojętne ze względu że ta ciąża jest można powiedzieć cudem 😁, ale tak 10 procent bardziej bym chciała córeczkę 😜 w sumie chyba właśnie dlatego że u męża same chlopaki i napewno nutka zazdrosci by była 😂 ale jak będzie chłopak to się nie zmartwię nawet na sekundę❤❤
No my to mogę powiedzieć zaliczyliśmy wpadkę z tym że i tak mieliśmy zacząć się starać ale za jakieś trzy miesiące. Nie sądziłam ze z przytulanek w pierwszy dzień dni płodnych coś wyjdzie a tu psikus🥰
 
Dziewczyny a jakie dokumenty dostajecie po wizycie u lekarza? Albo po prenatalnych? Ja zawsze dostaje tylko zdjęcie, po prenatalnych tak samo. Znaczy lekarz mówił co i jak, pokazywał tłumaczył, ale tak jak piszecie że dostajecie opis czy cos takiego to ja nigdy nie dostałam...
A prenatalne masz u swojego lekarza?
 
A prenatalne masz u swojego lekarza?
Tak u swojego. Wiem że on jakieś tam dokumenty co tam wydrukuje to ma w mojej karcie, co ładniejsze zdjęcia to też zachowuje sobie. Tak się zdziwiłam że tak naprawdę to w domu nic nie mam oprócz zdjęć, a inne dziewczyny z tego co piszą dostają cały opis.
 
Ja miałam w opisie łożysko na tylniej ścianie nisko, wiesz może czy to coś niepokojącego?

Nie wiem. Lekarz, który robił prenatalne w ogóle nic nie komentował, tylko w opisie miałam. Wizytę mam za 4 tygodnie, może się wtedy dowiem.

Dziewczyny a jakie dokumenty dostajecie po wizycie u lekarza? Albo po prenatalnych? Ja zawsze dostaje tylko zdjęcie, po prenatalnych tak samo. Znaczy lekarz mówił co i jak, pokazywał tłumaczył, ale tak jak piszecie że dostajecie opis czy cos takiego to ja nigdy nie dostałam...

Po wizycie to jak jest potrzeba dostaję receptę lub skierowanie na podstawowe badania.
O zdjęcie dla męża zawsze proszę, bo pewnie by nie dał.

Po prenatalnych opis na 1,5 strony A4. Tam wywiad z ciężarna do statystyki, typu, który poród, w którym tygodniu itp. Poza tym bardzo krótko o główce, sercu, brzuszku, kończynach, pomiary, tętno, łożysko itd. Na końcu wynik ryzyka trisomii 13, 18 i 21. I tyle.
Kopie opisu dostarczam do lekarza prowadzącego, który dał skierowanie na badania prenatalne, jako odpowiedź po badaniu.
 
Potwierdzam dawke 150, dwoch lekarzy mi potwierdzilo, prowadzacy ciaze mi napisal: Tak oczywiście proszę brać. Są różne markery ewentualnej hipotrofii natomiast nie są pewne dlatego Acard jest w profilaktyce. 150 mg na noc do 36 tygodnia ciąży. Jest to bezpieczne i dla Pani i dla dziecka.
A dlaczego masz acard z powodu wyników papa bo już się zgubiłam ?
 
@Marvelka89 gratuluje udanej wizyty!
@MamaTolka spokojnie, te wyniki to czasami sobie można włożyć... nie napisze gdzie ;) zobaczysz ze będzie dobrze.
Tylko Twoje nerwy i stres są niepotrzebne!

no mnie tez stresik trzyma przed jutrem 😏🙄
Ja to nie chce tylko usłyszeć ze znów serduszko nie bije. Tego się strasznie boje.
Nawet nie mysle o jakiś wadach itp. Tylko żeby żywe było dzieciątko. O to się modlę🙏🙏🙏

przespać noc, odprowadzić dzieci do szkoły i przetrwać do 13. Mój cel. A czy mi się uda?! Nie sadze 😏 bo się znam. Już chodzę nakręcona.
 
Tak u swojego. Wiem że on jakieś tam dokumenty co tam wydrukuje to ma w mojej karcie, co ładniejsze zdjęcia to też zachowuje sobie. Tak się zdziwiłam że tak naprawdę to w domu nic nie mam oprócz zdjęć, a inne dziewczyny z tego co piszą dostają cały opis.

To moze poproś o kopie opisu dla ciebie.
Widocznie nie widzi potrzeby, żeby go przekazać, skoro i tak zostaje u niego.
 
reklama
Hej dziewczyny, ja mam maraton po lekarzach w tym tygodniu 🤦‍♀️ takie zalety ciąży. Byłam dzisiaj u swojego lekarza, zrobił mi kolejne można powiedzieć prenatalne, mierzył dokładnie to samo co tamten lekarz wczoraj. Bo oczywiście odwalilam mu lekką histerię że kość udowa jest poniżej normy i co to znaczy :p okazało się że mój gin zrobił bardziej przejrzyste usg niż lekarz z wczoraj i wszystkie parametry policzył na nowo, to mnie trochę uspokoiło. Na dodatek wybił mi dość mocno z głowy robienie nifty czy sanco 🤔 Ale chyba ostateczna decyzja podejmę po wynikach z pappa, na które mimo wszystko patrzę z przymrużeniem oka ;) bo jak wiemy statystyka ma się średnio do rzeczywistości...

A w załączniku pokazuję swojego człowieczka, teraz gdzie widzę co gdzie jest, to jakoś łatwiej mi się z nim utożsamiać :) z tego co dzisiaj lekarz powiedział, jest duża szansa na chłopaka więc trochę tak jak przeczucia mówiły
 

Załączniki

  • 20200903_163744.jpg
    20200903_163744.jpg
    802,9 KB · Wyświetleń: 72
Do góry