reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Pięknie, w ogóle wszystkie imiona jakie tu czytam są nie takie popularne.
Anastazja można mówić Nastka.
U mnie też teściowa coś tam marudziła ze Amelie jej się nie podoba, ale mnie to wkurza i od razu mówię ze w sprawie imienia decydujemy tylko my.
U mnie pierwsza córka ma na imię Nadja i też mruczeli a potem już wszyscy się przyzwyczaili.
Amelia również ładne imię :-) właśnie mojej teściowej imię które wybraliśmy się podoba, moja mama to by chciała abyśmy dali Matylda. Dla mnie szorstkie imię
 
reklama
Pięknie, w ogóle wszystkie imiona jakie tu czytam są nie takie popularne.
Anastazja można mówić Nastka.
U mnie też teściowa coś tam marudziła ze Amelie jej się nie podoba, ale mnie to wkurza i od razu mówię ze w sprawie imienia decydujemy tylko my.
U mnie pierwsza córka ma na imię Nadja i też mruczeli a potem już wszyscy się przyzwyczaili.
Popieram u mnie też wielkie oburzenie było bo co to za stare i brzydkie imię Sara ale w nosie miałam ich gadanie bo to moja i męża decyzja grunt że nam się podoba 😁 teraz nawet nikt nie komentuje 😊 to My rodzice decydujemy a nie rodzina znajomi 😉
 
A ja was zapytam, też dziewczyny macie bezsenne noce? Ja już powoli zapominam o tym ze przespalam cala noc bo mala kopie, lub budze sie w strachu, dziś sobie uświadomiłam o porodzie sprawę i się wystraszyłam ( pierwsze dziecko )
 
Dziewczyny. Wraz ze studentami psychologii chcemy stworzyć/udostępnić narzędzia, dzięki którym każda z mam z brzuszkiem i w połogu będzie mogła zadbać o swoje emocje. Dlatego też przygotowałam całkowicie anonimową ankietę, której wypełnienie zajmuje średnio 10 minut. (jeśli udostępnisz w niej login, nikt poza mną go nie pozna)

Dlaczego to robimy? Od marca coraz więcej dziewczyn z forum zgłasza się do mnie z różnymi sytuacjami kryzysowymi ( dziękuję za zaufanie). I już wiadomo, że w sytuacji pandemii warto zadbać o samopoczucie i zdrowie psychiczne. A zależy mi ( a właściwie całej grupie, z którą pracuję), żebyś czas ciąży i połogu przeżyła możliwie jak najspokojniej.

Bardzo proszę wypełnij ankietę (nawet, jeśli czujesz się ok). Pomożesz innym mamom. Jeśli masz jakieś pytania, bądź wątpliwości - napisz do mnie. Ostatnią dużą BB ankietę wypełniło prawie 1000 osób. Liczę, że tym razem będzie podobnie. Bo w BB dziewczynach jest siła i sa najlepsze - w ciągu pierwszych 10 minut dostałam 17 ankiet :) Ogromnie dziękuję każdej z was za pomoc. Zdjęcie dla przykucia uwagi
ciaza_lozko1.jpg
 
A ja was zapytam, też dziewczyny macie bezsenne noce? Ja już powoli zapominam o tym ze przespalam cala noc bo mala kopie, lub budze sie w strachu, dziś sobie uświadomiłam o porodzie sprawę i się wystraszyłam ( pierwsze dziecko )
Ja mam całkiem przestawione chodzę spać koło 21:30w nocy się budzę prawie codziennie nie śpię tak z 2-3h i potem usypia m do jakiejś 7-8godziny.
Stres i niepokój cały czas, mala kopie, kompletnie nie mogę spać na plecach.
U mnie ta ciąża jest wielka niespodzianka już nieplanowana, po wcześniejszych wielu niepowodzeniach, ciągle mam stracha żeby urodzić w terminie, nie wczesniaka,
Poród też się boję, czekam na termin omówienia cesarki.
 
Ja mam całkiem przestawione chodzę spać koło 21:30w nocy się budzę prawie codziennie nie śpię tak z 2-3h i potem usypia m do jakiejś 7-8godziny.
Stres i niepokój cały czas, mala kopie, kompletnie nie mogę spać na plecach.
U mnie ta ciąża jest wielka niespodzianka już nieplanowana, po wcześniejszych wielu niepowodzeniach, ciągle mam stracha żeby urodzić w terminie, nie wczesniaka,
Poród też się boję, czekam na termin omówienia cesarki.
Tak samo sie boje i tylko modlę się by była w terminie
 
Tez mam problem ze spaniem od wczesnej ciąży, pobudka w nocy i 2- 3 h przerwy z niewiadomo jakiego powodu ale w szóstym miesiącu trochę lepiej, nadal się budzę po kilka razy w nocy do toalety ale dosyć szybko udaje mi się usnąć. Jakoś udało mi się przesunąć godzinę pójścia spać. A najlepsze z tego wszystkiego są te rady żeby teraz się wyspać bo później z dzieckiem to się nie da😤. Jak ostatnio kuzynka mi tak poradziła to jej powiedziałam, że to tak jak ja bym komuś poradziła żeby poszedł do toalety załatwić swoje potrzeby na cały miesiąc 😅bo ile można 😉
 
Tez mam problem ze spaniem od wczesnej ciąży, pobudka w nocy i 2- 3 h przerwy z niewiadomo jakiego powodu ale w szóstym miesiącu trochę lepiej, nadal się budzę po kilka razy w nocy do toalety ale dosyć szybko udaje mi się usnąć. Jakoś udało mi się przesunąć godzinę pójścia spać. A najlepsze z tego wszystkiego są te rady żeby teraz się wyspać bo później z dzieckiem to się nie da😤. Jak ostatnio kuzynka mi tak poradziła to jej powiedziałam, że to tak jak ja bym komuś poradziła żeby poszedł do toalety załatwić swoje potrzeby na cały miesiąc 😅bo ile można 😉

Dokładnie 😂 albo weź tu zaśnij jak dziecko wpycha Ci w boli swoje nóżki bądź rączki, ze czasem z bolu idzie się wykręcić jak uderzy 😂
Dziś w nocy od 2 do 4 nie spalam bo oczywiście dziecko aktywne 😂
 
Dokładnie 😂 albo weź tu zaśnij jak dziecko wpycha Ci w boli swoje nóżki bądź rączki, ze czasem z bolu idzie się wykręcić jak uderzy 😂
Dziś w nocy od 2 do 4 nie spalam bo oczywiście dziecko aktywne 😂
A w dodatku wszyscy wkolo smacznie spią😂 a jak masz ułożone łożysko? Bo ja mam na przedniej ścianie i chyba dzięki temu mój maluszek jest bardziej delikatny i z tym póki co nie mam problemu 😉 ale bezsenność rozumiem doskonale😅
 
reklama
A w dodatku wszyscy wkolo smacznie spią😂 a jak masz ułożone łożysko? Bo ja mam na przedniej ścianie i chyba dzięki temu mój maluszek jest bardziej delikatny i z tym póki co nie mam problemu 😉 ale bezsenność rozumiem doskonale😅
Też na przedniej ścianie i o delikatności nie ma mowy. Obecnie upodobała sobie lewy bok i jak na nim leżę to mi pcha tam chyba nogę na potęgę i mnie kopie 😂 teraz też wojuje. Czasem owszem łożysko tłumi ruchy ale wystarczy się położyć i cały brzuch chodzi 😂
 
Do góry