reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

U nas jest tak cały czas, są momenty ze pięknie pije z piersi, a są momenty ze pręży się właśnie w literę C i ryk niemożliwy przy tym jest. Teraz moja mloda ma okres ze wgl by nie spala. I to nawet zaczyna mieć miejsce w nocy.
Moja tak ma jak przeciągnie i nie śpi 3-4 h tak jak wczoraj i dzisiaj. Dzisiaj też tak robiła, ale już nie tak długo i w końcu zasnęła. Bo nie spała od 14:30 do 19, bo mieliśmy gości i dodatkowo dzisiaj moja Nelka ma miesiąc, więc domowa sesja zdjęciowa zrobiona 😀🥰
Kiedy u nas bywało podobnie trzymałam mała przy cycku, w ogóle nie piła tylko zasypiała z otwarta buzka a sutek musiał być w pobliżu. Czekałam aż zapadnie w głębszy sen i odkładałam do kołyski.
To moja też często zasypia przy piersi i to mi akurat pasuje, bo jest to słodkie i w sumie jak puści pierś to powoli ja wyciągam i leżę chwilę przy niej a potem odchodzę.
Ja wgl śpię na łóżku z małą. Narzeczony w salonie na kanapie śpi 😜 Ale to dlatego, że my się karmimy na leżąco, bo tak się nauczyłyśmy w szpitalu ( tam spała ze mną codziennie w łóżku) a do 3 tyg po porodzie nie umiałam jeszcze siedzieć przez blizny w kroczu, więc łatwiej mi było w domu karmić na leżąco, więc w nocy też musiałam ją mieć przy sobie i z nią spać, bo łóżka nie mamy szerokiego 200x140 więc we trójkę byśmy się nie zmieścili. Ale planujemy trochę przemeblować pokój i w końcu dostawić łóżeczko małej do naszego łóżka, byśmy mogli z narzeczonym razem spać w końcu 😁
Co prawda nie karmie piersią, a odciagnietym mlekiem, ale moja ma to samo od kilku dni. Potem jeszcze jej się ulewa i nie schodziłyby z rąk, chyba kolejny skok rozwojowy 😩 ma 6 i pół tygodnia
No moja to też uwielbia się nosić i powoli zaczyna być nieodkładalna 🙉 na rękach może spać godzinami jak się chodzi, jak usiądę to już nie pasuje 😅 poleżeć nie polezy w łóżeczku, żebym mogła iść coś zrobić na chwilę bo po chwili marudzenie 😅 A jak jest wyspana, nakarmiona i przebrana to może leżeć i rozglądać się i usmiechac, ale tylko jak się z nią rozmawia, jest się przy niej. Sama czasem też polezy jak ja zainteresuje coś, ale większość to lubi się nosic 😁
 
reklama
Masz rację, trzeba korzystać z tego, bo ten czas na kangurowania minie 😞 Ja tylko jak mogę i mała potrzebuje to na pół leżąco siadam z nią na kanapie i tak sobie śpi na mnie brzuszek do brzuszka, ale normalnie przez ubranie i potrafi tak spać 2h a ja sobie serial oglądam 😀 Ona ogólnie bardzo lubi się przytulać tak brzuszkiem do mnie, bo zawsze gdy ja odbijam to ona mi zasypia 😅 A jak ja odłożę to pobudka. Wgl jest taka, że niestety sama w łóżku nie zaśnie, trzeba nosić 😅 Przy cycku nie raz zasypia, np. dzisiaj w nocy, pobudka 1:30, dałam jej cycka, ja oczywiście zawsze lekko przysypiam i ona zasnęła 😅 A zawsze jest tak, że po karmieniu wstajemy na odbijanie, potem zmiana pieluchy i usypianie, a tu mi odpuściła pierwsza pobudkę 😂
U mnie malutka też lubi spać na moim brzuchu
 
Mia zasypia 19-20. Później pobudka około północy. Poźniej 4-5 i śpimy do 9

Matko jedyna zazdroszczę! U nas coś zaczynają się problemy. Malutka ładnie w dzień dziś spała i nagle chlusła przez sen i był płacz. Dobrze że łóżeczko jest podniesione na książkach bo tak nie chce myśleć co by mogło być. Tak tylko posprzątać trzeba było.
 
U nas jest tak cały czas, są momenty ze pięknie pije z piersi, a są momenty ze pręży się właśnie w literę C i ryk niemożliwy przy tym jest. Teraz moja mloda ma okres ze wgl by nie spala. I to nawet zaczyna mieć miejsce w nocy.
My pijemy z butelki ale teraz też mamy dni że nie chcemy spac 😳 dlatego mało się odzywałam i nie zaglądałam do was bo mamy okres noszenia na rękach i w dzień spimy na rękach chwile i budzimy się i tk cały dzień 😳
 
my z M wkoncu wpadliśmy w rytm żeby przetrwać ten skok u małego to pół h wcześniej karmimy niż wypada dzięki temu mały nie wypada w trans płaczu, dzisiaj w chuście 6h, kąpiel i tak przesypia. max pół h płaczu uff oby tak do końca 12 tc😁🤪
dzisiaj ja tylko karmiłam resztę robił M
mówię Wam mam tak obfity okres że koszmar co 1h kubeczek oprożniam ☹️ nospy max, ibupromy max i termofor i poszły w obrót 😞.
załamka nigdy nie miałam ani tak obfituje miesiączek ani bolesnych ledwo dzisiaj żyje 🥶🥲
 
my z M wkoncu wpadliśmy w rytm żeby przetrwać ten skok u małego to pół h wcześniej karmimy niż wypada dzięki temu mały nie wypada w trans płaczu, dzisiaj w chuście 6h, kąpiel i tak przesypia. max pół h płaczu uff oby tak do końca 12 tc😁🤪
dzisiaj ja tylko karmiłam resztę robił M
mówię Wam mam tak obfity okres że koszmar co 1h kubeczek oprożniam ☹️ nospy max, ibupromy max i termofor i poszły w obrót 😞.
załamka nigdy nie miałam ani tak obfituje miesiączek ani bolesnych ledwo dzisiaj żyje 🥶🥲

Wspolczuje. Ja znow mam mocne krwawienia ale z odbytu. Zadzwoniłam o teleporade. Zobaczymy co będzie. Mloda mi w nocy praktycznie nie spala. Masakra.
 
reklama
Do góry