reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Inofs Duphaston czyli progesteron systentyczny nie podnosi wyniku w badaniu krwi :) Spokojnie, na pewno działa. Duphaston ma takie samo działanie jak progesteron ale nie jest wykrywalny w badaniu progesteronu we krwi. Nie masz się czym martwić
 
reklama
Nam udalo sie po luteinie :) i wciaz ja stosuje tak dla bezpieczenstwa chociaz tylko raz dziennie dopochwowo :) no moj maz tez caly czas liczy wlasnie na chlopaka a najlepiej na blizniaki. Wczoraj na usg zobaczyl tylko jedno dziecko i juz zrozumial, ze nie ma co miec nadziei na dwojke za jednym zamachem. Moze nastepnym razem :)
Dzisiaj zobaczylam wpis u mamyginekolog na insta o tym, ze miala kilka poronien i zdolowalam sie bo zadna ciaza nie jest w stu procentach pewna. Tyle dziewczyn skomentowalo wpis o swoich stratach. Dlatego wlasnie w ostatnim czasie bylo mnie tutaj mniej,bo jak nie raz czytalam o dziewczynach i o plamieniach to bylo mi smutno na sama mysl. Doluje się czytajac niektore rzeczy tutaj i o tym jak my sie tym martwimy. To mi nie sluzy,bo niepotrzebnie sama sie martwie o siebie :)
Najważniejsze to trafić na dobrego gina. Moja szwagierka też miała problemy z zajściem w ciążę, poronienie. "Przerobiła" kilku ginekologów i dopiero ten ostatni ją dobrze zdiagnozował. Okazało się że ma jakąś tam wade krzepnięcia krwi, która na jej zdrowie nie ma wpływu. Problem robi się dopiero podczas ciąży (dokładnie nie zagłębiałam się w temat) w każdym razie było to przyczyną jej poronienia. Wystarczyło badanie krwi i podczas ciąży Clexane podskórnie. Teraz ma 2 zdrowych, rozbrykanych dzieci :D
Tak właściwie to plamienie w ciąży nie zawsze oznacza najgorszego. Ostatnio czytałam, że właśnie teraz jakoś na przełomie 14 16 tyg mogą się pojawić. Ja tam jak mam jakiś problem obdzwaniam szwagierki albo koleżanki i mnie to uspokaja, bo często okazuje się, że one miały podobnie i nie ma czym się przejmować. :)
Chociaż Tobie na pewno jest ciężej. Ale jesteśmy już na dobrym etapie :) Już tyle tygodni za nami :) Jak to ostatnio mój gin. podsumował "gratuluję, 1/4 ciąży ma pani już za sobą" ;P
Wrzuć zdjęcie z usg :)
 
Ja też jestem zdania że może to dlatego że mala spała nie martw się kochana na zapas .A ty jakie masz ciśnienie jesteś może niskociśnieniowcem?
Ale jeśli się bardzo martwisz to idź do ginekologa i poproś żeby posłuchał tętna małej detektorem tętna po chwili będziesz mieć wynik i będziesz spokojniejsza
Generalnie kupiłam dedektor tętna płodu wczoraj, ale chyba mała się rusza przez co skacze od 90 do 200
 
Jadlas coś słodkiego? Że stresu tak mogło być, skoro lekarz nic nie powiedział niepokojącego nie masz się czym stresować, moja nie mierzuoa pulsu bo stwierdziła że nie ma sensu, te normy niektóre są wyssane z palca mówiła że do 10 tygodnia ważny jest puls jaki jest dokładnie a później oczywiście gdyby był poniżej 100 można by się było przyczepic po ostatnim usg mam dzisiaj 14+6 I dzisiaj mam położna ona właśnie będzie sprawdzać samo serduszko bo usg nie robią, jak mi poda puls TO Ci napisze po 14, a też na 80% dziewczynka więc będzie niższy.
Dziękuje ci bardzo ❤️
 
Właśnie wyszłam z badań prenatalnych.. dzisiaj było USG i krew pobrana, wyniki z krwi za tydzien. Tetno 158, wielkość malenstwa 66,2mm. Termin porodu pokrywa się z tym z OM ;) Lekarka powiedziała że jak na ten moment wygląda na dziewczynkę ;) W trakcie badan jak usłyszałam bicie serduszka to poczułam taka ulgę że się popłakałam ;)
 
Właśnie wyszłam z badań prenatalnych.. dzisiaj było USG i krew pobrana, wyniki z krwi za tydzien. Tetno 158, wielkość malenstwa 66,2mm. Termin porodu pokrywa się z tym z OM ;) Lekarka powiedziała że jak na ten moment wygląda na dziewczynkę ;) W trakcie badan jak usłyszałam bicie serduszka to poczułam taka ulgę że się popłakałam ;)
Super że waytsko dobrze z córeczka [emoji7] pochwal się zdjęciami maleństwa [emoji3059]
 
Malutka najpierw grzecznie dała się pomierzyć a później zaczęła się kręcić :) na pierwszym zdjęciu ma paluszek w buzi :)
 

Załączniki

  • IMG_20190904_144622.jpg
    IMG_20190904_144622.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 90
  • IMG_20190904_144657.jpg
    IMG_20190904_144657.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 89
reklama
Do góry