reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Załączniki

  • Capture+_2019-08-31-11-17-52.png
    Capture+_2019-08-31-11-17-52.png
    821 KB · Wyświetleń: 80
  • Capture+_2019-08-31-11-16-13.png
    Capture+_2019-08-31-11-16-13.png
    542,9 KB · Wyświetleń: 78
  • Capture+_2019-08-31-11-15-42.png
    Capture+_2019-08-31-11-15-42.png
    412,1 KB · Wyświetleń: 79
reklama
to zalezy jaki ruch. Bo jednak startowanie z intensywnym ruchem na samym poczatku ciazy, jak sie do tej pory miało siedzący tryb życia, dla organizmu takie fajne nie jest. I może stanowic zagrożenie dla ciąży, bo jednak jest to dodatkowe obciążenie dla organizmu. Dlatego w wiekszosci przypadków ruch jest polecany po 12 tygodniu, jeśli dotychczas nie był on stałym elementem.
Ja byłam bardzo aktywna przed ciąża. Ruch był dla mnie stałym elementem, wiec moze odnoszę się do siebie, ale mimo to, że nic sie u mnie nie dzieje i lekarz nie ma nic przeciwko to prowadzący i tak próbują mnie chyba zniechęcić do zajęć :)
 
Ja byłam bardzo aktywna przed ciąża. Ruch był dla mnie stałym elementem, wiec moze odnoszę się do siebie, ale mimo to, że nic sie u mnie nie dzieje i lekarz nie ma nic przeciwko to prowadzący i tak próbują mnie chyba zniechęcić do zajęć :)

No mnie na szczescie nikt nie zniecheca.
Ale z jogi zwyklej przeniosłam sie na joge dla ciezarnych. Mam farta, ze zajecia są o normalnych godzinach a nie porannych.
Prowadzących trochę rozumiem, bo jesli nie ogarniali zajęć dla ciezarnych, nie szkolili sie w tym zakresie to mogą sie trochę obawiać prowadzić zajecia z kims w ciąży. Bo jednak nie wszystkie cwiczenia są wskazane.
 
można zapytać dlaczego Ci zlecili akurat teraz?
Ja mieszkam w Norwegii jak zajechalam do z Polski ponad 30h jazdy samochodem miałam przez sobotę i niedzielę mocne bóle brzucha, poszłam w poniedziałek rano do ginekologa i on powiedział że z dzieckiem wszystko ok, ale magnes przepisał przez to że skarzylam się na ból brzucha plus migiczaca powieka chyba przez 2tyg mnie męczyła co godzinę oraz duphaston dał na zaś, moja ginekolog miała wolne i mnie przyjęła dopiero 12 dni pozniej I powiedziała że z dzieckiem ok, szyjka ok jak to powiedziala "jest mięciutko duphaston nie potrzebny) kazała tylko skończyć 2 opakowanie i ono mi się kończy we wtorek. A magnez z sprawdziłam i mam wysoka normę więc przestaje go brać bo te mdłości są nie do zniesienia, wcześniej mogłam jeść wszystko a teraz dany moment utknie coś w gardle i albo włączę i trzymam a jak nie muszę lecieć do toalety.
 
Hej dziewczyny:) a czy ktoras z Was zazywala duphostan od poczatku ciazy badz nawet przed i czy juz go odstawiala? Jak to przyjal Wasz organizm? Nie bylo zadnych plamien po odstawieniu? Ja w tamtym tyg. mialam kilkudniowe delikatne plamienia a juz w tym tyg mialam zalecone zeby zmniejszac dawke i nie wiem czy tak zrobic czy skoro sie pojawily lepiej brac dalej.. Do swojej ginekolog ide dopiero za pare dni i sama nie wiem...
 
Hej dziewczyny:) a czy ktoras z Was zazywala duphostan od poczatku ciazy badz nawet przed i czy juz go odstawiala? Jak to przyjal Wasz organizm? Nie bylo zadnych plamien po odstawieniu? Ja w tamtym tyg. mialam kilkudniowe delikatne plamienia a juz w tym tyg mialam zalecone zeby zmniejszac dawke i nie wiem czy tak zrobic czy skoro sie pojawily lepiej brac dalej.. Do swojej ginekolog ide dopiero za pare dni i sama nie wiem...
Ja przyjmuje, ale na razie do ok.16 tygodnia mam byc na duphastonie dopoki lozysko nie przejmie na dobre swojej funkcji. Takze jeszcze doswiadczen z odstawiania nie mam.
 
reklama
Ja brałam luteinę, jak mi się skończyło opakowanie to przestałam brać, byłam na wizycie dostałam receptę na nowy gdyby brzuch bolał. Nie mówiła nic o tym, ze trzeba odstawiać krokami. Tylko, Żeby brać do końca i tyle. Brzuch mnie jednak pobolewa czasem wiec chyba sobie wykupie to opakowanie profilaktycznie.
 
Do góry