reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Serio? Ja biorę 4 tabletki dziennie luteiny i właśnie zaczyna mi się 12 tydzień. Wczoraj na wizycie lekarz nic mi nie mówił. Zapytam 19.08 mam prenatalne u innej lekarki.
Podobno dawki lekarz dostosowuje indywidualnie. Ja osobiście biorę zapobiegawczo tylko i wyłącznie.
nie miałam badanego progesteronu.
Tabletki sprowadzone z Polski tutaj u mnie mi ich nie przepiszą. Prywatnie jeździłam do Dublin do Polskiej kliniki w zeszłym roku i po poronieniu miałam właśnie takie wskazania (dlatego tym razem tez nie chciałam ryzykować i również stosuje te same wskazania) dokładnie jakoś do 12 tygodnia brałam może trochę dłużej bo Pani doktor kategorycznie zakazala nagłego zaprzestania brania luteiny miałam to zrobić delikatnie stopniowo żeby nie było tak zawanego szoku. LUTEINE podają też na wywołanie okresu i właśnie wtedy bierze się je np tydzień (Nie wiem konkretnie jak dlugo i jakie dawki) i nagle się poprzestaje podawanie po kilku dniach dostaje się miesiączke.
 
No że mógł tak bardzo mało urosnac.. I do tego to słuchanie serca chwilowe, nawet nie zdążyłam zareagować żeby nie włączal dzwieku... A czytam, że może szkodzić
Nie martw się. Takie kilka sekund nic dziecku nie zrobi.

Czy wielkosc CRL (zarodka) jest mniej więcej zgodna z tabelą na zdjęciu?

Tylko pamiętaj, że nie jesteś komputerem. Teraz urósł 2-3 mm przez tydzień, a później będzie rósł 1 mm dziennie.
Screenshot_20190813-194244.jpeg
 
Ja nie używam, moja pierwsza ciąża... Choć nie zarzekam się że w zimie się na krótki seansik noe wybiorę. W Norwegii kobieta chodziła że mną na basen i saunę później to siedziała dłużej niż ja a była w 8 miesiącu, minęłam się z nią u lekarza to już z ślicznym bobaskiem szła ;) widzisz zakazuja się opalać, moja mama oczy na mnie wielkości spodkow zrobiła że ja taka brązowa w ciąży a jak dawniej w polu pracowały na słońcu w żniwa to wszystko ok było.

No właśnie, wszyscy odradzają a Norweżki przecież to nieważne, czy w ciąży czy nie [emoji23]
Jak zasłabne to mnie TŻ wyniesie - jeśli iść to tylko z nim.
Jutro mam wizytę, 3 tygodnie nie sprawdzałam co u fasolki, stresuje się trochę
 
reklama
Do góry