reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2016

Manka ja spotkania z polozna nie mialam. Dopiero okolo 16 tyg bede miec ;)

Asia ja tez poronilam i u mnie tez zatrzymalo sie serduszko, a ciaza byla mlodsza o tydzien wg 1 usg.

Witam Slonko ;) Mamy termin na ten sam dzien ;)

Nailie wg opowiesci kolegi to widocznie tylko pomiary i tetno, ale zobaczymy za 2 tyg jak bedzie wygladala wizyta.

Przylaczam sie do Juany tez bym nie zdecydowala sie urodzic nieuleczalnie chorego dziecka.



Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Witam kolejne nowe mamusie, duzo juz nas :)

Dziewczyny, z tymi paznokciami to nie dajmy sie zwariowac jak to ktoras napisala :) duzo czytalam o tym i lampa UV to znaczy promienie ktore wytwarza nie sa szkodliwe dla maluszka. Oczywiscie, nigdy nie trzymam jej w kierunku brzucha ale w dzien w ktorym dowiedzialam sie o ciazy bylam tak szczesliwa ze az zrobilam sobie paznokcie :D

Wloski tez mam zamiar wyfarbowac przed samym wyjazdem do Polski :)

A co do usg to kusi mnie wizja w Polsce i jak tylko uda mi sie znalezc jakas fajna pania ginekolog to od razu ide sprawdzic maluszka :)

Co do chorob i downa, owszem chce wiedziec ale nigdy bym nie usunela ciazy, po prostu chcialabym sie na to jakos nastawic, przygotowac bo wiadomo, ze takie dziecko potrzebuje innej i intensywniejszej opieki ;)

Bar bra ale Ci dobrze na tych wakacjach !! :D
 
Ostatnia edycja:
Czy któraś z was była już po cesarce w ciąży? Jak się ma sprawa ze zrostami? Coś mnie dziś pobolewa podbrzusze w różnych miejscach, zastanawiam się czy to nie przez zrosty..muszę zapytać o to gina na wizycie.
 
arusiowa, Zrobione miałam wszystkie możliwe badania, zespół antyfosfolipidowy wyszedł mi na granicy normy i teraz przyjmuję wszystkie leki jakie się da, i wierzę bardzo głęboko, że się uda.
U mnie 2 poronienia przez zatrzymanie serduszka i 2 ciąże pozamaciczne z usunięciem jajowodu. W dwóch pierwszych ciążach od razu było coś nie tak, dzieci były młodsze o 2-3 tygodnie, a owulacja monitorowana więc nie było pomyłek

No to niezłą przeprawę miałaś... Współczuję strat i przeżyć :zawstydzona/y: Ja swoją pierwszą ciążę straciłam pod koniec 3 miesiąca, na prenatalnych okazało się, że wszystkie pomiary są stosowne do wieku 12+3 tylko serduszko nie biło :zawstydzona/y:. Do dziś nie daje mi to spokoju, bo przyczyny nie poznałam. Też robiłam badania na zesp. antyfosfolipidowy, ale one wykluczyły tą przypadłość. Zapobiegawczo w ciąży z synkiem łykałam acard do III trymestru, teraz też to robię, a poza tym nie wiem co mogłabym zrobić więcej. Po tej akcji z moją współpracownicą znowu jestem pełna obaw, a na początku jakoś tak bezstresowo podeszłam. Musze jakoś wytrzymać jeszcze ok 3 tygodnie, po prenatalnych wreszcie wypuszczę powietrze ;)

Pozatym nawiązując do tematu ciężkich chorób płodu i decyzji o przerwaniu/donoszeniu ciąży, życzę żeby żadna z nas nie musiała stawać przed takim dylematem... Podziwiam osoby, które decydują się na nieprzerywanie ciąży mimo ewidentnego braku narządów, które są potrzebne dziecku do życia (np. mózg). Chyba nie mogłabym donosić ciąży mając świadomość, że dziecko odejdzie zaraz po odcięciu pępowiny :zawstydzona/y:
 
Hej kochane :)

Sylvi ja też prawdopodobnie bede miała cesarkę ze względu na przebytą operacje serca oraz ryzyko odklejenia sie siatkówki w jednym oku i tez nie wiem nic na ten temat :// nie chce tej cesarki bo po co.. Wole naturalnie bez leków i narkoz. Na mnie jeszcze żadne znieczulenie nie działa podczas narkozy do zabiegu się wybudzam, wiec na pewno cesarka bedzie bolesna :/

Zrobiłam wyniki na toxo igg 0.0 niestety a igm 0.180 - oba wyniki ujemne ale po co te znikome przeciwciała igm? Stresuje sie ze jezeli nie są 0.0 to może jakas styczność z toxo mam i ciało reaguje. Czy moze kazda ma jakiś tam odestek tych przeciwciał igm?

A jeszcze nieźle sie zestresowalam ostatnio bo w 8 tygodniu nagle wszystkie objawy ustały.. Mdlosci osłabły ból piersi tez.. Myślałam ze poroniłam, polecialam do lekarza ale na szczęście nic sie nie stało :) maluch dalej rośnie i serducho wali jak młot
 
cesarka nic nie boli jak było w moim przypadku szybko doszłam po zabiegu a co do zrostów to mi lekarz powiedział ze mam bardzo dobrze to na usg wychodzi i jak by było cos nie tak to by wam lekarz powiedział ja nie wiem czy teraz tez nie bede mieć casarki decyduje tu neurolog bo mam przepukline w kregosłupie ledźwiowym własnie ide za tydzien i sie dowiem ja wizyte mam 1 wrzesnia
 
Sernik ja mam następujące wyniki toxo:
Igm - 0,358
Igg - ujemny

Moja pani doktor nic nie mówiła żeby ta znikoma liczba jakaś szkodliwa była. Powiedziała, że dobry wynik to jest. Ważne, że teraz się nie przechodzi :)
 
Sernik ja miałam dokładnie tak samo i to przed wyjazdem na urlop i też poszłam sprawdzić ;).
Sylvi- ja jestem po cesarce. Narazie nic mnie nie ciągnie, ale lekarz mówił, że rana też jak brzuch będzie rósł może boleć, bo się będzie rozciągać.
 
Volka - jeszcze przed wyjazdem to ja pewnie bym w ciągu minuty jak głupia zrezygnowała ze wszystkiego, taka panikara jestem :)

A co do cesarki to wiem, że u NORMALNYCH osób jest ona całkowicie bezbolesna, ale ja niestety cierpię na zespół antywrażliwości nerwowej :/ czyli każde znieczulenie działa bardzo słabo, podczas narkozy wybudzam się itp wizyta u dentysty to jakiś koszmar :( a podczas zabiegu na serce (na szczęście nie na otwartym, tylko przez pachwinę tętnicą do serca) leżałam półprzytomna na głupim jasiu, co chwila wybudzałam się z uśpienia - coś strasznego :<



w57vlqxw9d3m6qq1.png
 
reklama
Nigdy sie nie zastanawialam, co bym zrobila gdyby dzidzia byla chora :/ zalezy tez pewnie kiedy bym sie o tym dowiedziala. Jakos nawet o takich rzeczach nie mysle, i tak z pewnoscia przed kazdym usg bede sie denerwowala.
 
Do góry