reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
ja też zamierzam pracować do końca roku


taaa...ja też byłam w transie i w sumie z niego nie wyszłam do dziś dnia:D


ja mam taki sam plan-wyprzedaże:)


ja też na codzien soczewki noszę, a w domu od razu ściągam i okulary do tv i kompa mam
Dziewczyny ja w pracy do Swiat I doslownie licze dni codzienne wstawanie o 5 mnie dobija.Wszystkie zakupy dla malenstwa planuje na okres po swietach licze na wyprzedaze.Mimo ze, to druga coreczka nie mam nic wiec wszystko porozdawalam wiec bede kompletowala wyprawke of poczatku :) ale to sama przyjemnosc!
 
agnieszkaala mój też niby 3 a interesuje się bardzo , nie wyobrażam sobie by nie było go na usg! nawet do położnej na wizytę chciał ze mną iść a tam tylko tętno płodu ciśnienie siuski i w sumie tyle[emoji4] chyba bardziej niż w poprzednich ciazach się interesuje. Do wyprawki to on się nie wtrąca bo się na tym nie zna, razem będziemy na pewno wybierać łóżeczko kolor wózka fotelik i jakieś tam dodatkowe gadżety a ciuszki zostawia dla mnie[emoji39] a co do pomocy facetów to ja ten błąd przy pierwszym robiłam i generalnie na początku związku ze wszystko zrobię lepiej sama. O ile nie miał problemów ze zmianą pampersa to już np usypianie dzieci to moje zadanie. Kąpać ich malutkich nie chciał bo mówił że się boi a teraz tylko tata kapie młodszego bo starszy to sam sie ogarnie.

Z pieluszek to starszakowi kupowałam huggies i były dobre tak samo chusteczki. Młodszy trochę te huggies nosił bo akurat chwilę później je wycofali, a chusteczki... używałam przy nim 2 tyg i wyszły koszmarne odparzenia, wtedy uratował mnie bepanthen i mycie pupy samą woda a także częste wietrzenie. Ze dwa trzy dni miał dosłownie rany na pupie po tych chusteczkach, a później przerzucilam się na pampersa.
 
Kunalesna też lubię rossmanowerossmanowr produkty- płyn do kąpieli dla dzieci, krem do opalania taki żółty, chusteczki nawilżające ròźowe ( niebieskich nie lubie) . Pieluch nie używałam jedynie już dla starszaka pielucho-majtki. Z posłucham o mam porównanie z huggisami, happy ( tylko je chyba wycofali?), pampersy wszystkie typy I dada i dla mnie pampers Premium Care i zielone. Ale na pewno też spróbuję babydreamy dla malucha ale na początek kupię te co już znam.

Ja planuje iść na zwolnienie w połowie grudnia.
 
Jolka nam 8 lat minelo we wrzesniu, a po slubie 4 miechy.

Z tym "odrzuceniem" to chyba też zalezy od tego jak tata sie angazuje,bo u mojej kol jest dramat..ona wszystko robi w domu,pracuje jeszcze,z dzieckiem a on nawet chleba nie kupi a jak ona wraca wieczorem po pracy z dzieckiem to on jedzie na rower i gra na kompie...od kad sie dziecko urodzilo(ponad rok) nawet nie spia w jednym pokoju...bo ona bedzie go budzic jak bedzie wstawac do dziecka...a on nie może wstac?! To tez jest jej wina bo mu podklada wszystko pod nos,sprzata itd. Ja rozumie ze jakby siedziala w domu to moglaby miec wiecej na glowie jak on dlugo w robocie,ale tez musi pomagac. Kurde ale pracują razem tyle samo w podobnej pracy to bez przesady....

f2w3d5qprlh5l1ep.png
 
Kunalesna też lubię rossmanowerossmanowr produkty- płyn do kąpieli dla dzieci, krem do opalania taki żółty, chusteczki nawilżające ròźowe ( niebieskich nie lubie) . Pieluch nie używałam jedynie już dla starszaka pielucho-majtki. Z posłucham o mam porównanie z huggisami, happy ( tylko je chyba wycofali?), pampersy wszystkie typy I dada i dla mnie pampers Premium Care i zielone. Ale na pewno też spróbuję babydreamy dla malucha ale na początek kupię te co już znam.

Ja planuje iść na zwolnienie w połowie grudnia.
huggies wycofali na pewno. A z pampkow to ja jeszcze polecam tę toujours z lidla, używałam przy młodszym jak skończył jakoś 1,5 roku i były świetne nie uczulaly dobrze dopasowane[emoji4][emoji4]
 
huggies wycofali na pewno. A z pampkow to ja jeszcze polecam tę toujours z lidla, używałam przy młodszym jak skończył jakoś 1,5 roku i były świetne nie uczulaly dobrze dopasowane[emoji4][emoji4]
Mowi sie ze pampers najlepsze ale jak nie uczulaja i sie sprawdzaja to uzywalam tez tanszych przy dziecku i tak mnostwo wydatkow :) lidlowe tez fajne a chusteczki to mialam dada z biedry i tami z rossmann w sumie do dzis mamy je w domu kacperek nie chce uzywac zwyklego papieru toaletowego.

Moja matka juz szaleje ze dziecku do kapieli to jakis oilatum trzeba i wogole dyrdymaly jakies a ja uwazam ze jak nie ma problemow ze skora to po co odrazu takie specjalistyczne plyny. Mnie w rumianku kapali i zyje :Dprawda ze kobieta nadziana to po cholere sie rozejrzec najprosciej wszystko z gornej polki ha ha
 
Ostatnia edycja:
Jolka nam 8 lat minelo we wrzesniu, a po slubie 4 miechy.

Z tym "odrzuceniem" to chyba też zalezy od tego jak tata sie angazuje,bo u mojej kol jest dramat..ona wszystko robi w domu,pracuje jeszcze,z dzieckiem a on nawet chleba nie kupi a jak ona wraca wieczorem po pracy z dzieckiem to on jedzie na rower i gra na kompie...od kad sie dziecko urodzilo(ponad rok) nawet nie spia w jednym pokoju...bo ona bedzie go budzic jak bedzie wstawac do dziecka...a on nie może wstac?! To tez jest jej wina bo mu podklada wszystko pod nos,sprzata itd. Ja rozumie ze jakby siedziala w domu to moglaby miec wiecej na glowie jak on dlugo w robocie,ale tez musi pomagac. Kurde ale pracują razem tyle samo w podobnej pracy to bez przesady....

f2w3d5qprlh5l1ep.png
o kurna to już masakra!! ja bym nie wytrzymała, czyli ten mój to jednak pracus przy tym co piszesz... obiad ugotuje, zakupy zrobi, posprząta(ale do tego wymaga motywacji słownej ode mnie[emoji16]) no i przy dzieciach też już teraz wszystko może zrobić bo tak jak wcześniej pisałam bal się kąpać jak były malusie a usypianie łączyło się z moim nocnym karmieniem.
 
reklama
Mowi sie ze pampers najlepsze ale jak nie uczulaja i sie sprawdzaja to uzywalam tez tanszych przy dziecku i tak mnostwo wydatkow :) lidlowe tez fajne a chusteczki to mialam dada z biedry i tami z rossmann w sumie do dzis mamy je w domu kacperek nie chce uzywac zwyklego papieru toaletowego.

Moja matka juz szaleje ze dziecku do kapieli to jakis oilatum trzeba i wogole dyrdymaly jakies a ja uwazam ze jak nie ma problemow ze skora to po co odrazu takie specjalistyczne plyny. Mnie w rumianku kapali i zyje :Dprawda ze kobieta nadziana to po cholere sie rozejrzec najprosciej wszystko z gornej polki ha ha
co do kapania to ja w pierwszych dniach codziennie nie kapalam dzieci, np co 3 dni ale zamiast kąpieli brałam miskę z wodą, gabke i delikatnie ciałko wycieralam gąbką. A moja mama w panikę wpadala jak to tak dziecka codziennie nie wykąpać[emoji12]
 
Do góry