reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Pinka25 Przesliczny jest Twoj Erys:) a ja rodzilam naturalnie 24h:) umeczylam sie bardzo ale tu wszystko stawiaja na naturalnosc i mimo ze mama byla ustawiona buzka do spojenia lonowego(w zwiazku z czym ja potrzaskalam jak szklanka) i taka duza to mowili ze jest ok. Tyle ze juz pod koniec to chyba z 6 ich przylecialo pomoc mi wypychac moja kruszynke. Az biedactwo sie pod koniec przydusilo w kanale i jak sie urodzila to byla fioletowa jak sliwka, nie oddychala, dostala 5 pkt na poczatku. No ale na szczescie byly sprytne polozne i odrazu dostala tlenik i jakis masaz jej robili i wszystko skonczylo sie dobrze, po 10 min miala juz 10pkt.


Jak minal dzisiejszy dzionek kobietki? u nas dzis byli goscie. A teraz mala drzemie, maz w pracy i zostalam sama na placu boju. o 19 kapiel, moze usnie po 20stej to bede mogla poogarniac i poprasowac zaleglosci:)
 
maddusiia- kurcze to niezła akcja z twoim porodem ale najwazniejsze ze corcia cała i zdrowa no i ze tobie nic sie nie stało;-)

my dzis bylismy chwilke na spacerku bo zimo okropnie i ten wiatr:baffled: ja tez musze poprasowac ale jakos mi sie nie che:no:
 
No i zasnela mi kruszyna:)Do 3-4 rano bedzie cisza:)
Szczepia tu na zoltaczke dzieci? bo wyczytalam w czerwonej ksiazeczce cze hapatis B tylko niektore dzieci, od czego to zalezy?
 
maddusia na zoltaczke sa szczepione dzieci rodzicow pochodzacych tylko z regionow zagrozonych choroba, np kraje afrykanskie, pytalam sie pediatry w szpitalu, czy Mlody powinien byc szczepiony, a ona, ze nie, bo Polska nie jest na tej liscie...
 
tak sie wlasnie zastanawialm jakie to kraje:) a swoja droga w Polsce chyba na zoltaczke jest obowiazkowe. A podawalas witamine d3 bo tego tez tu sie nie podaje, mi ciotka polozna z Polski powiedziala ze tu inny klimat i zeby wychodzic czesto na sloneczko bo czasem nadmiar jest bardziej szkodliwy niz niedobor. Takze ja nie daje, za co zostalam lekko skrytykowana przez kolezanki z Polski.
 
zadnych witamin nie dawalam....karmilam Mlodego piersia do 11 miesiaca i polozna stweirdzila, ze witaminy ktore ja przyjmuje (bralam te dla karmiacych matek), Mlody tez dostaje, no i jak napisalas, czeste wychodzenie na sloneczko duzo daje....wczesniej tez pisalas, tutaj stawiaja na nature i nie lubia ingerowac za bardzo, co mi odpowiada na przyklad...kazda matka robi co uwaza najlepsze dla swojego dziecka..
 
MELDUJE SIE !

maddusia - od 20 do 3-4 nad ranem spi bez jedzonka ? Tylko marzyc...

Pinka- czyli jakie masz szkielko ...? Pierwszy raz slysze ze zdjecie zalezy od szkielka :rofl2: tlumacz spocjalistko :)
 
Ja wlasnie tez zaczelam brac te dla karmiacych matek. Mi odpowiada ale nie wszystko bo tez czasami maja taki olewczy stosunek:)i wszystko dla nich jest OK:) no ale na szczescie nie ma tego nadmiernego przegrzewania dzieci jak w Polsce.
A wracajac do szczepionek mamy nasza w nastepny wtorek, mam nadzieje ze mala dobrze ja zniesie:)
 
reklama
mala-gorzatko fakt nie moge narzekac spioch mi sie trafil niezly:) ale to chyba w matke bo ja tez lubilam sobie pospac:)
a Ty widze spodziewasz sie drugiego malenstwa. Wiesz juz czy chlopiec czy dziewuszka? Czy dopiero w 27 nastepne usg?
 
Do góry