reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kielc i Okolic

truska - nie :-D Ja po prostu nie mam poczucia czasu i zawsze mnie @ zaskakuje a nie lubię tego :-p A że jestem tu codziennie to tak odruchowo patrzę i mnie @ nie zaskoczy :-D:-p

julita - nie udzielam się w ogóle na styczniówkach :-p raz tam chyba tylko zajrzałam - nawet mnie na swojej liście nie mają :-D

mroziku - spóźnione ale :

Sto lat Wiktorio :-D

A Emi grzeczniutka, a ja podsypiam bo ta pogoda jest śmieszna i ciśnienie i stąd moje drzemki :-p Za to Karola szaleje :-D
 
reklama
Piszę do Was z prośbą o pomoc w wysyłaniu tego tekstu.
Sprawa dotyczy 5 letniego Szymonka.


Na FB utworzyła się grupa, która chce pomóc Szymonowi, zgodnie z inicjatywą jednej z uczestniczek grupy zaczynamy interweniować gdzie się da:

Poniżej wklejam treść listu napisanego przez nią z prośbą o rozsyłanie do zaproponowanych instytucji i mediów oraz wklejanie tego posta na wszystkich forach, jakie przyjdą wam do głowy!

Szanowni Państwo;
My, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, my Internauci, my zwykli ludzie chcemy powiedzieć głośne NIE!
NIE DLA KATOWANIA DZIECKA!
NIE dla ignorancji służb mających chronić dzieci!
NIE dla nieudolnego sądownictwa!
Sprawa małego Szymona bardzo nas poruszyła! Wielu z nas nie mogło opanować łez w czasie słuchania tego nagrania:
YouTube - Kanał użytkownika RatujcieSzymona
Ojciec dziecka interweniował w prokuraturze w Częstochowie i na Policji przedstawiając nagrania jako dowód i oto te instytucje, mające chronić każdego obywatela, nie doszukują się w tym materiale oznak znęcania się nad dzieckiem, nie słyszą tam przemocy! Nie zgadzamy się na to i chcemy, aby natychmiast zainterweniowanio w tej sprawie. To dziecko jest straszliwie krzywdzone, matka znęca się nad nim fizycznie i psychicznie, a odpowiednie instytucje zwracają uwagę tylko na to czy dziecko "żyje w dobrych warunkach". Coż warte jest to, że dziecko jest ubrane, umyte i nakarmione, kiedy przeżywa taka gehennę, kiedy własna matka staje się jego katem? Otwórzcie oczy! Nie pozwólcie na to!
Czy ma się powtórzyć scenariusz, który tak często ostatnio przedstawiany jest w mediach? Do czego może posunąć się taka kobieta, niegodna nazwaniem jej matką? W ostatnich kilku m-cach słyszeliśmy już o niejednym podobnym przypadku, gdzie dziecko płaciło zyciem za to, że nikt nie zareagował:
- 6-miesięczna dziewczynka z Rudy Śląskiej, prawdopodobnie pobita przez ojca, zmarła w szpitalu.
- W Otmuchowie (woj. opolskie) zginęła niespełna czteroletnia dziewczynka. Prawdopodobnie została zamordowana. Policja zatrzymała podejrzanego - jej 27-letniego ojca.
- sprawa 2-letniej Wiktorii, która zmarła pod koniec stycznia w Żninie. Zarzut ciężkiego pobicia dziecka postawiono ojcu dziewczynki.
Rządamy natychmiastowej i SKUTECZNEJ interwencji w sprawie małego Szymona, domagamy się natychmiastowej izolacji dziecka od matki i możliwości rozmowy z psychologiem, rządamy zapewnienia dziecku natychmiastowego bezpieczeństwa!
Z poważaniem

Adresy:
instytucje:

częstochowska policja:
komendant@czestochowa.slaska.policja.gov.pl

częstochowska prokuratura:
okregowa@prokuratura.czest.pl

Rzecznik Praw Dziecka:
rpd@brpd.gov.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich
biurorzecznika@brpo.gov.pl

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy Niebieska Linia:
poradnia@niebieskalinia.pl

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej:
prasa@mpips.gov.pl

Kancelaria Premiera RP:
kontakt@kprm.gov.pl

Kancelaria Prezydenta RP:
listy@prezydent.pl

media:
TVN
kontakt@tvn24.pl

TVP
widzowie@tvp.pl

Polsat
interwencja@polsat.com.pl

Gazeta Wyborcza
redakcja_portalu@agora.pl

Rzeczpospolita
listy@rp.pl
 
Dziewczyny jestem tu "nową"mamuśką z Kielc...Może znajdzie się tu samotna mama która wybierze się z nami na wakacje z początkiem lipca?Moja 8letnia córka chce Turcję ale myślimy też o Bułgarii :-)
 
marzycielka - czytałam i podpisałam. A nie wiesz kiedy będzie program?
kasiekzuza - witaj. A dlaczego samotnej mamy szukacie, a nie może być z mężem? :)Tak z ciekawości pytam.
My jeszcze nie wiemy co z wakacjami robimy, bo ostatnio to nawet nie mamy kiedy pogadac
 
marzycielka - czytałam i podpisałam. A nie wiesz kiedy będzie program?
kasiekzuza - witaj. A dlaczego samotnej mamy szukacie, a nie może być z mężem? :)Tak z ciekawości pytam.
My jeszcze nie wiemy co z wakacjami robimy, bo ostatnio to nawet nie mamy kiedy pogadac


Dzisiaj o 19.45 w TVN Uwadze.
 
kusiek - chętnie bym się wybrała w ciepłe kraje ale już zarezerwowaliśmy Pragę na ten rok :sorry: A i Emi chyba za mała na tak dalekie wojaże :sorry:

Dziewczyny - ta pogoda jest do $^##$^
 
mrozik - nie wiem co z reportażem ale w gazecie jest że prokuratura ruszyła tyłki :tak: a podróż mamy nocnym pociągiem - o 22 wyjeżdżamy z Krakowa i o 7.40 jesteśmy w Pradze :tak: więc dziewczyny zwyczajnie prześpią podróż razem z nami w wagonach sypialnych :-D i powrotny mamy podobnie z tym że wcześniej będziemy w Krakowie bo wcześniej wyjedziemy. Niestety samochodu brak bo tak to by 4-5 godzinek było samochodem nad ranem i po krzyku ale ... my nie mobilni więc trzeba pociągiem :-p Ale w sumie lepiej dla mnie bo M nie ma prawka a ja nie lubię długich tras :-p Po za tym w Pradze samochód to koszmar - łatwiej się metrem wszędzie dostać :tak:
 
reklama
Sol - dokładnie. My samochód zostawiliśmy przy pierwszej stacji metra i dalej z przewodnikiem w ręce zwiedziliśmy część Pragi.
W sumie to fajny przewodnik udało nam sie nabyc, bo dużo zobaczyliśmy i to w jeden dzień. Tyle że bez dzieci, bo to było w 2006 roku, przy okazji wyjazdu do Karpacza
 
Do góry