reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Galway i Galway-Salthill

madbebe - jezeli dr Sempka nie jest juz twoim gp to musisz jak najszybciej znaleźć drugiego - dr Cudo lub Blach - twój wybór. pod koniec ciąży bedziesz biegac co drugi tydzień na kontrolę do swojego gp.
a co do tego, czy ginekolog powinien przyjmować w ramach maternity... no cóż - słyszałam różne opinie, min. od polskiego lekarza, że nie powinna, bo jest specjalistą a nie lekarzem ogólnym - bo niby masz za darmo ale i tak za kazdym razem płacisz (bynajmniej ja tak miałam, bo ani razu nie spytała, czy chcę usg, czy nie - tylko robiła. a jak raz powiedziałam, że nie chcę, bo kilka dni wczesniej byłam w PL i tam zrobiłam 3D, to nie była zbyt miła atmosfera...) ale nie sugeruj się moją opinią - może u Ciebie było inaczej.:) ja przeniosłam się do dr Cudo i jestem zadowolona. inne dziewczyny też:)
 
reklama
madbebe - jezeli dr Sempka nie jest juz twoim gp to musisz jak najszybciej znaleźć drugiego - dr Cudo lub Blach - twój wybór. pod koniec ciąży bedziesz biegac co drugi tydzień na kontrolę do swojego gp.
a co do tego, czy ginekolog powinien przyjmować w ramach maternity... no cóż - słyszałam różne opinie, min. od polskiego lekarza, że nie powinna, bo jest specjalistą a nie lekarzem ogólnym - bo niby masz za darmo ale i tak za kazdym razem płacisz (bynajmniej ja tak miałam, bo ani razu nie spytała, czy chcę usg, czy nie - tylko robiła. a jak raz powiedziałam, że nie chcę, bo kilka dni wczesniej byłam w PL i tam zrobiłam 3D, to nie była zbyt miła atmosfera...) ale nie sugeruj się moją opinią - może u Ciebie było inaczej.:) ja przeniosłam się do dr Cudo i jestem zadowolona. inne dziewczyny też:)

wlasnie chodzi o to ze do ginekologa nadal chodze do dr Sempka, ale nie wiem jak z lekarzem, ktory bedzie pozniej szczepil moje dziecko..bo przeciez nie zrobi tego ginekolog:-( Wiec powinnam po prostu pojsc do Cudo, jesli ja wybralam i powiedziec ze chce zeby byla moim gp po urodzeniu, czy jak? nie wiem :no::wściekła/y:
 
wlasnie chodzi o to ze do ginekologa nadal chodze do dr Sempka, ale nie wiem jak z lekarzem, ktory bedzie pozniej szczepil moje dziecko..bo przeciez nie zrobi tego ginekolog:-( Wiec powinnam po prostu pojsc do Cudo, jesli ja wybralam i powiedziec ze chce zeby byla moim gp po urodzeniu, czy jak? nie wiem :no::wściekła/y:
ale chodzisz do Sempki w ramach maternity scheme ?:confused: bo z tego co wiem, to ona zrezygnowała z prowadzenia ciąż (m.in. na własnym przykładzie... w czerwcu kazała mi znaleźć GP, który poprowadzi mnie do końca) ale czekaj czekaj... chodzisz do niej i za każdym razem płacisz (chyba 50 euro) czy ona wypełnia Twoją kartę ciąży? czy powiedziała Ci, że masz znaleźć nowego GP? bo do niej mozesz iść kiedy chcesz, ale płacisz, a w ramach maternity scheme u GP nie płacisz za nic. czy Sempka bada Ci za każdym razem ciśnienie, mocz itp? czy tylko robi usg i zwykłe badanie gin? bo z Twojego opisu wynika, że chodzisz do niej "prywatnie" jak do ginekologa, zgadza się? jak odpowiesz mi na te pytania, to może wtedy uda mi się jakoś Ci pomóc:tak: bo troszkę niejasno napisałaś ;-)
 
ale chodzisz do Sempki w ramach maternity scheme ?:confused: bo z tego co wiem, to ona zrezygnowała z prowadzenia ciąż (m.in. na własnym przykładzie... w czerwcu kazała mi znaleźć GP, który poprowadzi mnie do końca) ale czekaj czekaj... chodzisz do niej i za każdym razem płacisz (chyba 50 euro) czy ona wypełnia Twoją kartę ciąży? czy powiedziała Ci, że masz znaleźć nowego GP? bo do niej mozesz iść kiedy chcesz, ale płacisz, a w ramach maternity scheme u GP nie płacisz za nic. czy Sempka bada Ci za każdym razem ciśnienie, mocz itp? czy tylko robi usg i zwykłe badanie gin? bo z Twojego opisu wynika, że chodzisz do niej "prywatnie" jak do ginekologa, zgadza się? jak odpowiesz mi na te pytania, to może wtedy uda mi się jakoś Ci pomóc:tak: bo troszkę niejasno napisałaś ;-)

nie, chodzę do niej prywatnie (na to wygląda) bo zrezygnowała z przyjmowania w ramach maternity ale nie z prowadzenia ciąż; gdy byłam u niej ostatnio, wypelnila mi karte. Mowila mi ze rezygnuje z tego, bo jej sie nie oplaca i zebym sobie znalazla ginekologa ktory przyjmuje w ramach maternity, ale nie chce chodzic do zadnego Irlandczyka, a ta druga polska ginekolog rowniez przyjmuje tylko prywatnie. Poza tym juz niewiele mi zostalo do konca ciazy wiec o ginekologa sie nie martwie tylko o lekarza dla dziecka. Sempka bada mi cisnienie, a mocz badaja w szpitalu...
A Ty do jakiego ginekologa chodzisz?
 
nie, chodzę do niej prywatnie (na to wygląda) bo zrezygnowała z przyjmowania w ramach maternity ale nie z prowadzenia ciąż; gdy byłam u niej ostatnio, wypelnila mi karte. Mowila mi ze rezygnuje z tego, bo jej sie nie oplaca i zebym sobie znalazla ginekologa ktory przyjmuje w ramach maternity, ale nie chce chodzic do zadnego Irlandczyka, a ta druga polska ginekolog rowniez przyjmuje tylko prywatnie. Poza tym juz niewiele mi zostalo do konca ciazy wiec o ginekologa sie nie martwie tylko o lekarza dla dziecka. Sempka bada mi cisnienie, a mocz badaja w szpitalu...
A Ty do jakiego ginekologa chodzisz?

no to wszystko jasne teraz :-) po pierwsze - nie musisz szukać ginekologa do prowadzenia ciąży - w irlandii ciążę prowadzi zwykły GP, a nawet jeżeli chciałabyś iść do irl ginekologa, to raczej nie udałoby Ci się ;-) przyjmują tylko w szpitalu "w nagłych wypadkach":tak: moim zdaniem idź jak najszybciej do Medical Castle Centre, gdzie przyjmuje dr Cudo i powiedz na recepcji, że chcesz się zapisać do dr Moniki jako GP w ramach maternity scheme, bo Twój poprzedni GP zrezygnował. dadzą Ci do wypełnienia formę i będziesz już miała nowego GP. nie powinno być problemu. po drugie - ile razu byłaś już w szpitalu na wizycie? bo powinni Ci powiedzieć, kiedy masz się zgłosić do GP, a kiedy wrócić do nich. więc jezeli wyznaczą Ci wizytę u Twojego GP, to od razu zapisz się u dr Moniki. po trzecie - jeżeli chodzi o mocz, to za każdym razem GP w ramach maternity scheme bada Twoją próbkę, a nie tylko w szpitalu, bo to jest bardzo ważne ze względu na kontrolę poziomu cukru (aby wykluczyć zatrucie ciążowe i innne) np. ja chodzę teraz co tydzień na zmianę do GP i do szpitala i co tydzień w obu miejscach badają mój mocz. tak więc moim zdaniem - zapisz się szybciutko do dr Moniki Cudo (która jest pediatrą, więc będziesz miała opiekę dla Maleństwa), a do ginekologa możesz chodzić wg uznania :tak: szczerze mówiąc, to moja ostatnia wizyta u dr Sempki była w czerwcu i od tamtej pory nie byłam u gin. jeżeli nie ma komplikacji i ciąża przebiega prawidłowo - to nie musisz chodzić - ale to jest tylko Twój wybór :tak: (z tym ginekologiem), bo nie każdemu uśmiecha się płacić jeszcze 50 euro ;-) mam nadzieję, że jakoś klarownie Ci to wyjaśniłam :sorry2: jak coś to pytaj śmiało :-D
 
andzulina - teraz już wszystko wiem i dziękuje Ci niezmiernie za wyczerpujące wyjaśnienia :-) , nie miałam pojęcia, ze tak to wygląda, myślałam ze po prostu mam chodzić na zmianę do szpitala i do ginekologa :-) moja ciąża przebiega bezproblemowo (odpukać) wiec rzeczywiście nie uśmiecha mi się płacić za wizyty, a mała i tak jest juz zbyt duza i ruchliwa na usg, tym bardziej ze nic sie zlego nie dzieje
dziekuje Ci raz jeszcze!!!
pozdrowienia
 
hej madbebe - cieszę się, że udało mi się to wszystko jakoś klarownie wyjaśnić ;-) no i cieszę się, że Twoja ciąża przebiega bezproblemowo. tak więc pędź szybciutko do nowego GP i nie trać kaski ;-) bo wydatków to jeszcze sporo przed Tobą :tak: a jak masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, to pytaj śmiało - zawsze znajdzie się ktoś, kto coś będzie wiedział na dany temat :-)
 
myślę ze z tym gp jednak poczekam aż mi powiedzą w szpitalu kiedy mam się zgłosić, bo wizytę mam we wtorek (wiec pewnie 2tyg. po niej trzeba będzie odwiedzić gp)
co do wydatków - mam już większość rzeczy, ale płacić jeśli nie muszę i tak mi się nie uśmiecha :-)
te forum to skarb :-)
 
madbebe nie czekaj z tym GP az do nastepnej wizyty w szpitalu, bo na pewno powiedza, ze masz zglosic sie za 2 tyg. do GP. Po co szukac na szybkiego, dobrze jesli dr Cudo jeszcze bedzie miala miejsce i zdecyduje sie Ciebie przyjac, a jesli nie? Obudzisz sie z reka w nocniku. Nie ma na co czekac, GP miec musisz tak czy inaczej.
Pozdrawiam.
 
reklama
madbebe nie czekaj z tym GP az do nastepnej wizyty w szpitalu, bo na pewno powiedza, ze masz zglosic sie za 2 tyg. do GP. Po co szukac na szybkiego, dobrze jesli dr Cudo jeszcze bedzie miala miejsce i zdecyduje sie Ciebie przyjac, a jesli nie? Obudzisz sie z reka w nocniku. Nie ma na co czekac, GP miec musisz tak czy inaczej.
Pozdrawiam.

Cudo byla moim gp jeszcze jak pracowala na salthillu wiec raczej nie powinno byc problemu z przyjeciem (mam nadzieje), ale na wszelki wypadek zajrze tam jutro:tak:
 
Do góry