reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Czesc

U mnei dzis dzien sie wczesnie zaczal i tak lubie, bo duzo rzeczy juz, ze tak powiem odfajkowalam. Maz sie zebral do pracy tez wczesniej i juz o 16 go odbierzemy :)

asinka_z -wspolczuje, bo faktycznie to bolesne, mam nadzieje, ze lekarz juz dzis Wam pomoze
tynia - napewno nie jest za mala, mysle, ze maja duzo chetnych i pewnie beda robic jakas selekcje, ja bym dorzucila jeszcze argument, ze jestescie obcokrajowcami i mowicie w domu tylko po polsku, i chesz zeby Wiki poszla jak najwczesniej, bo dzieki temu sie szybciej nauczy angielskiego i pozniej nie bedzie miala jakis problemow i zaleglosci w szkole
Olcia_rom - ja nalezalam do tej przychodni na Haworth Road i nie moge zlego slowa powiedziec, owszem czesto sie zdarzalo, ze nie mieli miejsc, ale wtedy byla konsultacja na telefon i potem trzeba bylo podjechac, zeby lekarz obejrzal, takze tak czy siak zawsze zalatwilam co chcialam, a na kaszel to oni tu nic nie przepisuja tak od razu, dopiero jak nie przechodzi przez dluzszy czas to zaczynaja leczyc
mamatrojeczki - auteczko bombowe, ja musialabym takie 2 kupic, bo bylaby ciagle bojka :-( a o kuchni tez myslalam, ale w koncu stwierdzilam, ze moja i tak bedzie w dalszym ciagu atrakcyjniejsza, bo to mama tam ciagle cos robi, ze odpuscilam w koncu, dla Maciusia kupilam takie duze zdalnie sterowane autko i garaz drewniany, a Kubie stol do grania z pilkarzykami i zestaw klockow lego.
 
reklama
Tak kasia.j ja wiem, że oni na kaszel nic nie daja, ale ta mala byla juz po dwoch konsultacjach telefonicznych i paracetamol brala juz od 3 dni. W nocy tak sie dusila, że az ja slyszalam na dole, bo mieszkam pod nimi. A lekarka nawet jej nie obsluchala. Bardzo mnie to wkurzylo, wiec wrocilysmy sie juz z za drzwi i po prostu nawrzeszczalam na ta babe i wtedy ja zbadala i powiedziala ze ma zapalenie oskrzeli i z lacha przepisala antybiotyk. Bardzo bylam tym zaskoczona bo to jest malutkie dziecko, ktore nie potrafi powiedziec co mu dolega, a my dorosli tylko mozemy sie domyslac jak sie meczy. :-(

Może wiec tylko my trafilysmy na taka dupowata lekarke - jakąś Pakistanke mloda.
 
Ostatnia edycja:
oooooooooo matko:shocked2::shocked2::shocked2:, ale macie wene :laugh2::laugh2::laugh2:
Na wstepie zdrowka dla wszystkich dzieciaczko;-):tak::tak:
Wczoraj was podczytywalam,ale po koniach nie mialam sily juz nikomu odpisac.

Kurde moi rodzice dzwonia:wściekła/y: wlasnie teraz no nic zajrze pozniej

aha jestem od dzisiaj na diecie kapuscianej ktos chce sie dolaczyc????? pewnie znowu nikt:-p:-p:-p:laugh2::laugh2::laugh2:
milego dnia mamuski
 
Cześć!
U nas dzisiaj w nocy był Mikołaj:tak:;-). Zabarał list, który Filip wczoraj napisał. No i Filip obudził nas wszystkich o 6.15:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: żebyśmy zobaczyli, że Mikołaj zjadł ciasteczka i wypił mleko, które zostawiliśmy na parapecie.
Ampar- przepis na naleśniki: 1,5 szklanki mąki (ja robie z angielskiej, dla mnie bez różnicy), 2 jajka, 2 łyżki cukru (jak na krokiety to oczywiście bez), szkanka mleka, 3/4 szklanki wody, szczypta soli, łyżka oleju. Zmiksować i smażyć na oleju. Ważna jest dobra patelnia. Ja mam małą teflonową. Nic sie nie przykleja i łatwiej obrócić na druga strone. Powodzenia:-p
Olcia_rom- dobrze, że tak zareagowałas. Tu trzeba czasami huknąć żeby cos załatwić. A jeśli chodzi o nude to poczekaj aż się maleństwo urodzi i na pewno nie będziesz na nią narzekała.:tak:
Kasia.j- fajne prezenty wybraliscie. Na pewno chłopcy będą przeszczęśliwi. A co do wyjazdu do Barcelony to ja bym pojechała. Odprężysz się po trudnych ciążowych początkach i odpoczniesz przed narodzinami maleństwa. Zawsze możecie wziąć urlop w szkole.
Tyniaiwiki- zdrówka dla Wiki. Filip tez juz nie może doczekać sie dyskoteki
AgnieszkaUk- dobrze, że lekarstwo zadziałało. Ale się nadenerwowałaś na lekarza. Nie dziwie się. Ja jakoś nie narzekam na moją przychodnie (zapisana jestem w centrum). Jeszcze nie zdażyło się żeby mnie nie przyjeli jeśli mówie, że to emergency appointment. No i zawsze dostaje coś więcej niż paracetamol.
Możesz mi napisać o co chodzi z tymi voucherami? Dostaje się zniżke czy to są takie bony? Bo musze kupiś sobie pare rzeczy na wyjazdem i może bym skorzystała.
mamatrójeczki- ja uwązam, że prezent jest bardzo fajny i na pewno Chris bedzie zadowolony. Może wyrośnie z niego następca Gordona Ramseya:-D Dobrze, że mama załatwiła sprawe z kasą.
Roksanna- dobrze, że jesteście zadowoleni z opieki. A to był prywatny szpital? Bo chyba nie jesteście ubezpieczeni w Pl?
Doris- ale fajnie, ze jedziecie na całe wakacje. Aaaa i znalazłam zaproszenie. Było cały czas w torebce tylko w takiej kieszeni do której nigdy nic nie chowam.

No to się rozpisałam. Pozdrawiam
 
Mamatrójeczki no to też przeszłaś. Aż 3:szok:. Widzi teraz dobrze? A Chris czemu leżał w szpitalu? Mati po wybudzeniu koniecznie chciała wenflon zdjąć i tak się awanturowała z tego powodu. Dobrze że mama odzyskała pieniążki, a tą france to bym gołymi rękami....
Doris bo ja wczoraj się położyłam późno spać. Z resztą Mati śpi nam do 9 (śpi po 14 godzin, ale w dzień nie) to ja buszuje po internecie. Od jutra się kończy laba, jedziemy do mnie a tam internetu niet :-(, może wytrzymam.
AgnieszUK super że Nikoli ulżyło. A leki no cóż dzieci nie lubią tego. Chyba musisz na siłę. :zawstydzona/y:
Olci_rom on był wyprostować felgę ale nie było co prostować. Potem jak wyważali koła to obejrzeli dokładnie tarcze i to jest właśnie przyczyna. Skoro gołym okiem widać top musi być nieźle. Jeszcze czeka nas wymiana.
Asinka_z oby Ci coś dali dla Oli, żeby się dziecina nie męczyła. Dorosły to dorosły się przemęczy. Głowa do góry.
Tynia do przedszkola nie a na dyskotekę tak. Oj nieładnie :-D:-D.
 
Roksana na szczęście skończyło się dobrze. Ma wszczepioną sztuczną soczewkę i przy pomocy szkieł kontaktowych widzi dobrze. Co do Matyldy i wenflonu to dobrze, że mogłaś być przy niej i przypilnować. Pamiętam jak Marek miał roczek i leżał pod kroplówką i nie pozwolili mi z nim zostać w szpitalu to przywiązali go bydlaki do łóżeczka. Na drugi dzień wzięłam go na własne rządanie do domu. Zresztą dziecko inaczej się czuje z rodzicem. Co do kuchni to napewno sie ucieszy, tym bardziej, że na akumulator ma już quada i przy tej pogodzie za często nie może pojeździć :wściekła/y:. Tylko, że tamto auto co chciał mój mąż jest na pilota i on mógłby strować małym :-D cwaniak. Aha, a co Chrisa to leżał 3 dni tutaj w szpitalu, gdyż dostał jakieś zapalenie i spuchł mu siusiak i miał problem z oddawaniem moczu. Muszę powiedzieć, że miał opiekę tutaj super i do tego ja mogłam z nim być całą dobę. Porownując szpital w Polsce a tutaj, to wolę tu 100%.
 
Ania1812, Ampar ja do naleśników też używam angielskiej mąki, nawet wszyscy u nas w domu mówią , że z tej są lepsze naleśniki i bardziej chrupkie :tak:
Tynia i Wiki , tak jak pisałam juz Roksanie, Chris ma juz quada na akumulator i niezbyt często ma okazję nim jeździć. A jeżeli chodzi o kuchnie to wybrałam tą , ponieważ ma dużo rożnych przycisków i wydaje sporo dźwięków i jest z dobrej jakości plastiku. Oglądałam inne w Mathercare i Toysrusie i innych sklepach i wybór padł na tą. Co do przedszkola, to myślę, że możechodzić o miesiąc narodzin. Jeżeli do sierpnia to jest liczona tak, jakby rok wyżej. I wtedy są 2 godziny bezpłatne na dobę,jeżeli dziecko młodsze to trzeba płacić. Zapytaj czy o to chodzi.
AgnieszkaUk ja uważam, że kuchnia nie należy tylko do dziewcząt, nigdy też nie robiłam takich podziałow. No ale każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. U mnie gotujemy ja i mąż. I często dzieci wolą jeść to co on ugotuje. No i robi super pierogi, mniam :tak:
Olcia nie ma się czego bać, poboli i przestanie, a napewno będziesz nagrodzona za to cierpienie. Najważniejsze by dzidzia była zdrowa, reszta się nie liczy. No i przytulając maleństwo zapomina się o bólu :tak::-D
 
KasiaJ Też świetny wybór. U mnie na piłkarzyki dla Chrisa za wcześnie, a dla starszych to musiałby być mega duży stół :-D .Na to niestety miejsca nie mam :-( . A sterowany samochód już jest i niestety rzucony w kąt. Mam nadzieję, że ta kuchnia chociaż chwilę go zajmnie. Zobaczymy na jak długo.
Tak z grubsza chyba odpisałam wszystkim. Niestety ja zaraz do pracy. :wściekła/y:
Życzę wszystkim miłego popołudnia :tak:
 
reklama
hej
Nie wiem czy wy tez tak macie ale ja musze co chwila myc okna. Plesn mi sie robi i caly czas sa wilgotne:wściekła/y: nie wiem czy ten pochlaniacz wilgoci to wlasnie na to????????????????? bo jak tak to dostalam od sasiada i chyba go zalacze:cool:
Roksanna1- ja? obrazac? na ciebie? No co ty:-D:-D:-D
mamatrojeczki- szymonek do tej pory lubi sie kuchnia bawic:tak: Wiec prezent moze byc trafiony;-)
Agnieszkauk- ja tez jestem chetna na bony jezeli masz jakies jeszcze na zbyciu- tym bardziej ze wlasnie od jutra zaczynam prezenty robic. Na pewno juz nie bede nikomu wyrywac tak jak ostatnio- bardzo mi sie z reszta przydaly:tak:
asinka-z- oj wspolczuje- wyglada to na infeksje pecherza:-( Ja kiedys mialam bardzo czesto- szkoda ze nie wiem co dla malych dzieci w takiej sytuacji :-(
Mam nadzieje ze szybko jej cos podadza i nie bedzie sie meczyla:tak:
kasiaj- jak ja ci zazdroszcze ze juz prezenty sa:tak: Ja od jutra zaczynam- mam liste na jakies 20sztuk:wściekła/y: A sorki bo nie pamietam- jedziecie do polski na swieta?
Ania1812- dzieki za przepis;-) ale sie usmialam z mikolaja :-D:-D:-D Szymon wczoraj wstal o 6 i chcial budowe z lego ukladac- jeszcze z zamknietymi oczami o tym mowil:-D:-D
Marta84- ja sie chetnie dolacze jak przyjedziesz i mi kapuscianke ugotujesz;-):-D

Ide- w koncu kura domowa ze mnie pelna geba- sterta prasowania czeka:tak:
 
Do góry