reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Hej laseczki, miałyście rację ze II trymestr to zupełna zmiana samopoczucia. Śmigam jak mały samochodzik ... hmmm a raczej już całkiem spory i coraz większy z przodu ;-).
Niunia to dobrze że nie wiemy kiedy nastąpi rozwiązanie, bo nie byłoby niespodziewanki. Brzusio moim zdaniem jest już dosyć duży jak na 18 tydzień, ale ja nie mam porównania, zapytaj dziewczyny bo one widziały na żywo. U midwife byłam w czwartek i piątek tydzień temu, z czego w piątek pobrali mi krew. Powiedzieli że jeśli coś będzie nie tak to zadzwonią w ciągu 3 dni. Dziś środa i nikt nie dzwonił, więc mam nadziję że nic niepokojącego nie wykazały. Ja też biorę witaminki Sanatogen Pronatal w różowym opakowaniu, ale mi się kończą. Powiedziałam o tym położnej licząc że dostane receptę czy coś takiego i dostanę je za darmo, a ona powiedziała że już nie musze brać witamin, tylko dobrze się odżywiać. jakoś mi się nie chce wierzyć:no:.
Wrzucam zdjęcie na którym chyba widać brzusio zrobione 2 tyg temu.

Pozdrowionka, trzymajcie się sucho w te brytyjskie ulewy:-)
 
reklama
czesc wszystkim
Znowu pada i ciagle pada , nawet na spacer nie mozna wyjsc.:wściekła/y: Ach ta Anglia , a w Polsce takie upaly .
No no powoli zaczyna byc widoczny, zobaczysz jeszcze troche i wyskoczy ci z dnia na dzien , nawet nie bedziesz wiedziala kiedy.
Ja mialam takie cos niby cos tam bylo widac , ale w ciagu doslownie 2-3 tyg, jak mi wyskoczyla pilka to sama nie wierzylam ze w tak krotkim czasie moze satac sie taki wielki, no a potem coraz wiekszy i wiekszy, az wyglasz jak wieloryb:-D
Ewka co do witaminek , to nie przestawaj brac , i tez mowili ze mam wyniki dobre i ze moge przestac zazywac. Ale ja swije i tak biore cala ciaze , a wyniki perfekcyjne:tak:, zreszta nie jest sie w stanie sporzywac wszystkiego w takich ilosciach na jakies jest zapotrzebowanie w czasie ciazy. Takze ja na twoim miejcu nie odstawialabym. Musisz zobaczyc co jest napisane na ulotce , bo u mnie wyraznie napisali za moge cala ciaze i w okresie karmienia tez je zazywac.Praktycznie caly czas, az zakoncze karmic piersia.
Co do tabletek , popros kogos zeby przyslal ci z Polski , lepiej brac ciagle te same. , a jezeli nie masz mozliwosci to moge ci odstapic opakowanie swoich , bo mam zapas na dlugie miesiace.

No dziewczyny w ten weekend maz zaczyna skladac mebelki dzieciece , a potem pranie i ukladanie wszystkiego . Mysle ze chyba powoli juz czas , moze przez ten szpital ostatnio , mamy troche stracha i lepiej zeby wszystko na poczatku dziewiatego miesiaca bylo gotowe na tip - top.
Tak to sobie wszystko wymyslilam.
Karolina co tam u was i malgego Kedziorka?
Duza buzka dla malego lobuzka:-D

Cfcgirl - jak tam u ciebie atmosferka i samopoczucie?

Hej dziewczyny czemu sie znowu nie odzywacie?
Buziaczek - ciebie to wszedzie pelno , ale chociaz ty masz czas na czytanie wszystkich postow, papa pozdrawiam. Przy okazji ladny ten twoj brzusio . Widzialam w galeri brzuszkow i nie tylko;-)

mam nadzieje ze wszystkie sie odezwa.
 
Na dworze deszczowo , a w sercu trochę bardziej slonecznie , bo jakoś próbujemy z mężem naprawić stosunki. No ale zobaczymy, nie chce zapeszać...Na razie ok.
Jutro wolne i fryzjerka do mnie wpada. Będe się na bóstwo robiła. O ile sie uda. A zaraz idziemy na kręgle...
Karolinko poczytaj sobie to. To jest Halifax Council
Calderdale and Kirklees Careers Service Partnership provides the following services:
Careers advice for all ages
Job vacancies for young people
A careers library of jobs and training from A to Z
Halifax Careers Centre is open from 10am to 5pm, Monday to Friday.
Contacts:
Halifax Careers Centre
16 Alexandra Street, Halifax
Tel: 01422 342106
Jak będziesz szukała pracy może warto się tam udac.
a oto link do calej strony
Calderdale Council - Welcome

Caluski
 
Cfcgirl- dziekuje Ci kochana za pamiec:-), napewno poczytam. Choc narazie ciagle brakuje mi na wszystko czasu, szczegolnie ostatnio. Moj ukochany byl we wtorek w szpitalu i operowali mu oczka, teraz lezy w lozku i potrzebuje mojej opieki zanim dojdzie do siebie, a do tego Gabrys, sprzatanie, gotowanie, zakupy i tak w nieskonczonosc:-(. Nie wiem kiedy znajde czas na prace, szczerze to caly czas czekam na odpowiedz w sprawie child i working tax credit. Jesli dobrze pojdzie to nie bedzie mi sie oplacalo narazie isc do pracy:cool2:. Zobaczymy.
Co do chrztu to jeszcze nie zdecydowalam, musze sie nad tym na spokojnie zastanowic i zadzwonic do tego proboszcza po informacje.
Niunka- to teraz fajoskie dni Cie czekaja:-D. Milo jest tak wszystko przygotowywac dla dzidzi. Malutkie, rozkoszne ubranka, mebelki i inne pierdulki. I wcale nie jest za wczesnie, juz nie wiele Ci czasu zostalo i trzeba pewne rzeczy zrobic poki masz sile. Pod koniec bedziesz juz tylko wypoczywac;-).
Juz wypralam pokrycie bujaczka i mozna go odebrac;-), napisz kiedy bys po niego chciala sie zjawic.
Ewcia- sliczne zdjecie, kwitniesz w tej ciazy:tak:. Szkoda, ze pogoda sie zepsula, bo fajnie jest tak sobie popiknikowac na trawce w cieply dzionek. Ja tez chetnie bym tak sie gdzies wybrala z Gabrysiem i polezala na kocyku na swiezym powietrzu:happy2::cool2:. Mam nadzieje, ze wkoncu przestanie padac. Brr:errr::oo::ninja:.
Yowka- co tam u Ciebie? Przydaly ci sie troche informacje ode mnie?
Buziaczku- witaj:-). U ciebie to chyba najblizej do porodu ze wszystkich ciezarowek. Jak twoje samopoczucie?
Buziaki
 
witam wszystkie babki w ten deszczowy dzionek
mam juz dosyc tej angielskiej pogody , tylko czlowieka przygnebia taka pogoda, :-(, mam nadzieje ze przyszlym tyg. bedzie lepiej z pogoda to chociaz na spacer wyjsc mozna.
Karola,
ale masz urwanie glowy, maz i obowiazki , dobrze ze nie obecnie pracujesz , bo to by dopiero ciezko bylo.
Pozdrowienia dla mezulka i niech szybko wraca do zdrowka;-):-). A tak wogole co to za operacja i co jej zawdziecza?
Piszesz ze czekacie za pieniazkami , npewno sie uda wkoncu ty nie pracujesz. Mysle ze powinniscie dostac jakas dotacje , no i masz racje ze wtedy sie nie bedzie oplacalo isc do pracy. My tez czekamy , ale na becikowe , ktore mozesz otrzymac pobierajac juz jakis benefit, no niby mamy working tax , ale facet u ktorego oddawalam forme powiedzial ze oprocz tego potrzbujemy miec child tax. Skad skoro to pierwsze dziecko i jeszcze nie narodzone:wściekła/y:, cholera zawsze cos, nic nie moze byc tak jakbys tego chciala. Trudno teraz chyba musimy czekac az sie maly urodzi , potem starac sie o child tax , a dopiero potem o becikowe.
Krew by czlowieka zalala:wściekła/y::-(. Glupia Anglia!!!!!!!!!!!!!!

Acha dostalam krowke:tak: , to na ktora dostalam od ciebie kupon. Ale fajowa i smieszna:-D
A co do lezaczka , to mysle ze przyszlym tyg. nie dam rady , ale jeszcze w nastepny chyba tak , oczywiscie jezeli ty bedziesz miala wiecej wolnego czasu, bo przeciaz ja mam caly czas wolny i jestem bez obowiazkow jak narazie.
Jeszcze sie zdadamy. W przyszlym tyg. planuje porzadkowac wszystko.
A moze w przyszly weekend wpadniemy na chwile z mezem ? Co ty na to?
Dziewczyny co tam u was ?
Pewnie kazda chodzi przez ta pogode zakrecona i ospala co?
Ja tez masz juz dosc deszczu , a w Polsce tak goraco.
Buziaczek jak tam twoje samopoczucie dzisiaj, laeiej?
 
Witam ;-)
Karolina55 - Ja jestem jedna z pierwszych Lipcoweczek termin mam na 7/7/7 !!
Zdrowko wsumie dobrze dopisuje nie powinnam narzekac, tylko czasem mam mdlosci, puchna Mi rece i nogi !! Po za tym strasznie nie moge sie doczekac jestem juz spakowana do szpitala, lozeczko rozlozone i ubranka wraz z poscielka poprane i poprasowane takze raczej juz Mala moze sie spokojnie rodzic !! ale wydaje Mi sie ze bedzie w terminie lub nawet po :baffled::sorry2:chociarz bardzo bym chciala juz ja miec !!
Z dnia na dzien czuje, ze coraz blizej i blizej Mi do porodu inaczej sie czuje i inaczej moj organizm funkcjonuje !! Budze sie czasem w nocy..i mam wrazenie ze juz rodze :shocked2: eh ale to tylko Moja wyobraznia !! No coz tak to jest jak ktos mysli 24/24h o jednym !! Moj Maz to juz gada do brzucha i zapewnia mala ze tu jest lepiej niz w srodku !!hehe tak sie nie mozemy doczekac ...u Was tez tak pewnie bylo?!

Niunka19-82 - Dziekuje,Dzis juz o wiele lepiej ...bo pogoda ladniejsza !! wlasnie przekladam ubranka malej i tak strasznie nie moge sie juz jej doczekac ...ahhh! a jak u Ciebie ?? skad wy wiecie o tych wszystkich naleznosciach i pieniazkach ? o co macie sie starac i gdzie? ja nie wiem czy mi sie cos nalezy czy nie? ja nie pracowalam w anglii !! Tylko moj maz pracuje ..wiecie co Mi sie nalezy ?? powie mi o tym polozna czy ktos??
 
buziaczek
ciesze sie ze z taba juz lepiej:-), wcale ci sie nie dziwie , bo juz sama sie nie moge doczekac malenstwa, ale jeszcze troszkie musze poczekac.
Co do tych wszystkich benefitow, to nie wiem czy polozna ci powie, ale z tego co ja wiem to mozesz sie starac ( mimo ze nie pracowalas w Angli):
- maz jako jedyny zywiciel rodziny stara sie o Woring tax
- Otrzymacie rowniez child tax
- no i becikowe 500f.
Nie wiem czy o czyms zapomialam, acha jeszcze dostajesz cos na dziecko jakies 17f, na tydzien.
O wszystko mozesz spytac w Reveniu. Tam ci podpowiedza , a jak chcesz formy to najprosciej zadzwonic do nich i ci przesla, ty wypisujesz i czekasz za kaska.
Acha o te becikowe to w Job Center.
papa- ide robic cos do jedzonka
 
Cze kochane.
Pogoda rzeczywiscie do du..:angry:, ale co zrobic, Boze moze w przyszlym tygodniu sie troche rozpogodzi. U nas troszke lepiej, moj ukochany zdrowieje. Mial powazna wade wzroku i ja mu poprawiali, za darmo:yes:. W Polsce chcieli za to gruba kase:oo2::realmad:. A ja dostalam wczoraj telefon i na weekend ide do pracy, wiec chlopaki musza sobie dac rade sami. Ojojoj:unsure::shocked2:. Bedzie mi smutno, bo praktycznie przez dwa dni nie zobacze Gabrysia :sad:(12to godzinne zmiany, od 8.00 do 8.oo), no i zeby dali rade:errr:. A i z Wami pogadam dopiero w poniedzialek.
W Citizen advice Beaure powiedzieli mi, ze troche kaski mi sie nalezy i jesli to prawda i dostane tyle co mi powiedzieli to rzeczywiscie nie bedzie mi sie oplacalo pracowac:happy2::cool2:. Ale papiery zlozylismy juz w styczniu i nadal czekamy na odpowiedz:baffled:, fakin siet:wściekła/y:. Cos tam im sie namieszalo z moim National Icurance Number, niech to szlak trafi:angry:. Ile jeszcze mam czekac? Taka jestem zla na ta sytuacje, ze sobie nawet nie wyobrazacie.Poki co musze isc do pracy, bo nam ciezko zyc z jednej wyplaty:dry:. Byc moze mi tez sie nalezalo te 500 funtow:confused:, ale bylam nie doinformowana i nawet sie nie ubiegalam, bo wmowiono mi, ze mi sie nie nalezy. A teraz to juz za pozno, napewno nie przyznaja:no:. Fak fak fak.
Niunka fajno, ze dostalas krowke. Mam jeszcze jeden kupon. Jak Ewcia wysle mi na priva swoje dane z adresem, to wysle taki jeden na jej imie i tez dostanie taka krowke:tak:. Ewcia- co ty nato?
Buziaczku to rzeczywiscie juz bardzo blisko, chociaz ja chodzilam w ciazy 42tygodnie, czego Tobie nie zycze:no:. Jak tylko cos sie zacznie to dawaj nam znac;-).
Co do benefitow to wszystko zalezy od tego ile Twoj maz zarabia. Najlepiej jak udacie sie do Citizen Advice Beaure w swoim miescie, nie pozniej niz 3 mies po urodzeniu maluszka. Ale lepiej wczesniej, bo na benefity sie troche czeka. W tym biurze wam wyjasnia co dokladnie wam sie nalezy i gdzie nalezy sie po to udac.
Buzka:-)
 
reklama
Karola
Twoi mezczyzni napewno dadza sobie rade , pewnie bedzie ciezko , ale jakos sie da. ;-) A z ta praca to chociaz sobie troche sobie zarobisz:tak::-).
Z ta wada twojego meza , to ma cholerne szczescie co do tej darmowej operacji , dobrze ze skorzystaliscie , bo jak piszesz w polsce wszystko kosztuje gruba kaskie, a jak chcesz darmowo to czekasz pare lat bo lista dluga.
Pa milej pracy , a twoi napewno przetrwaja- dwaj twardziele:-)
papa
 
Do góry