reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Cze kochane.
No i jednak zadzwonili, ze nie ide do pracy:-(. Podobno jest jakies skarzenie czekolady czy cos w tym rodzaju i odwolali wszystkie weekendowe zmiany:dry:. Wiec siedze w domu. U Gabrysia troszke lepiej, juz poprosilam mame zeby przyslala mi cos od goraczki w czopkach. A poki co sama dzis sprobuje cos dostac w Bootsie.
Yowka- ja w przeciwienstwie do dziewczyn:-p popieram to , ze bedziesz miec oddzielny pokoik dla malego. Moj Gabrys prawie od samego poczatku spi sam w swoim pokoiku, zaraz obok mojej sypialni:tak:. Swierzo upieczone mamy maja tak wyczulony sluch, ze uslysza byle szmer, a poza tym mozesz przeciez zaopatrzyc sie w elektroniczna nianke i dokladnie slyszec co u Twego maluszka sie dzieje;-). U mnie bylo tak, ze przez pierwsze 3 tygodnie Gabrys spal u mnie w sypialni, ze mna w lozku. Wiadomo w tych pierwszych tygodniach chce sie miec maluszka bardzo blisko by moc go lepiej poznac, jego temperament i potrzeby. Poza tym ma sie wieksza pewnosc ze wsio jest ok:blink:. Jak Gabrys skonczyl 3 tygodnie przenioslam go juz do swojego pokoiku, by sie do niego przyzwyczajal i do swego lozeczka rowniez:tak:. Co prawda ganialam do niego w nocy czesto:baffled::ninja:, ale z tygodnia na tydzien coraz mniej. A teraz to juz nie mam zadnego problemu, klade wieczorem do lozeczka, gasze swiatlo i wychodze. Gabrys sam ladnie zasypia i spi do rana:yes::wink:. A my z mezem mamy sypialnie tylko dla siebie:biggrin2:, co uwazam, ze jest najzdrowsze i dla zwiazku i dla dziecka. No chyba, ze ktos nie moze inaczej tak jak Niunka.
Co do pampersow to dla mnie sa rzeczywiscie najlepsze, z tanszych pieluszek calkiem niezle sa pieluszki Asdy i Tesco. Polecam. Ale pampki czy huggiesy wcale nie musza Cie kosztowac drogo. Wystarczy, ze zalogujesz sie na tych stronach:
1) Register with Pampers.com and learn more about your baby

2)http://www.huggiesclub.com/uk//active-baby/secure/join-huggies-club/
Bedziesz co jakis czas dostawac poczta kupony na pieluszki, wtedy ich cena bedzie podobna do tych tanszych:yes:.
Co do kosmetykow to u nas Jonson's baby sie nie sprawdzily:no: ( moze za wyjatkiem szamponu do wlosow), wiec nie polecam. Jak dla mnie to na te pierwsze tygodnie najlepsze byly kosmetyki Oilatum, tyle, ze te sa troche drogie:oo:. Niepotrzeba Ci tego wiele, wystarczy jakis plyn do kapieli i balsamik po niej, choc po plynie Oilatum dla niemowlat balsam wcale nie jest potrzebny, bo skora jest juz dobrze nawilzona:happy2:.
Sudokrem jest super. Jak Gabrys byl malutki to uzywalam go przy kazdej zmianie pieluszki. Pozniej coraz mniej zastepujac tanszymi kremami do pupy i zasypka. Teraz uzywam sudokremu lub jego podrobek tzw medicated cream (duzo tanszy, choc rownie skuteczny) tylko na noc i jest ok:tak:.
Jak bedziesz miec jeszcze jakies pytanka to chetnie cos podpowiem. Poza tym zaraz Buziaczek i Niunka urodza i tez beda sie dzielic swoimi doswiadczeniami.
Pozdrawiam i caluje Was wszystkie.
Buzka
 
reklama
czesc dziewczyny:-)
Karolcia i Buziaczek Kolezanki podpowiedzcie jak to bylo u was z tymi przepowiadajacymi skurczami.
Cholerka bo u mnie ani widu , ani slychu. A moze sa ale ich poprostu nie odczuwam. A moze to byly skurcze , wtedy kiedy byla w szpitalu, co tak sie zwijalam z bolu. Opiszcie mi jak to wyglada , no i wydaje mi sie ze powinny juz zaczac wystepowas jakies skurcze. Kurcze , a moze nie bede ich miala tylko jak mnie weznmie to juz na dobre?:szok:
Wiecie ponarzekam jeszcze troszkie, problem w tym ze nie moge spac z tym brzychole:wściekła/y:, az mnie krew powoli zalewa. najlepiej gdybym mogla to spalabym na siedzaco lub stojaco. Chociaz i tak by sie pewnie nie dalo , bo cholernie plecy bola, zwlaszcza jak za duzo chodze. Ciezar robi juz swoje.
Buziaczek wiedze ma podobne problemiki z plecami. No widzsz tak to juz jest. A kiedys mnie zastanawialo co te baby w ciazy tam stekaja?:confused: A tu masz ci baba klops. Teraz juz wiem:-D
No kobitki to lece na zakupki, a przy okazji maly spacerek.
Karolina to co umawiamy sie w przyszlym tyg. Gdzies tak sroda - czwartek?
papa
 
Witam Wszystkie Mamusie i Dzieciaczki:-)
Jak sie macie? Co nowego u Was slychac?

Niunka19-82 - Nigdy nic nic nie wioadomo Kochana:tak:, mozesz urodzic juz w 37 tygodniu, wcale nie jest powiedziane, ze do terminu donosisz.:no:Zobaczysz jak ten czas szybko minie do 36 tygodnia:-p a potem..ostatnie dni:szok: i czym blizej jestes 40 tygodnia to zastanawiasz sie nad tym czasem ktory tak szybko minal i nie zauwazylas:tak:nawet kiedy ja tak mam, strasznie nie moglam sie doczekac chociarz tego 35 tygodnia, a tu juz 38tydzien prawie:szok: nawet nie wiem kiedy to zlecialo..:no:i czym blizej porodu to boje sie i wole zeby jeszcze sobie posiedziala, ale czasem napada Mnie przyplyw odwagi-energii i moglabym w tym momencie rodzic a tu NIC. zero i cisza. czuje ze Moja Blaneczka Kochana Coreczka zaskoczy wszystkich i bez wczesniejszych objawowzlapie Mnie cos w danym momencie i koniec - zniknie brzunio!:-p:szok::shocked2:Moze bedziesz jeszcze pierwsza..he he

Yowka - No Kochana nie martw sie szybko Ci minie ten czas. Zobaczysz.
A co do kregoslupa to powiem Ci cos :tak:- przy kolejnej wizycie zglos to swojej Midwife..Ona powinna Ci zaproponowac pas na kregoslup.:blink:
Ja powiedzialam.. ze bardzo Mnie boli i ze nie moge siedziec i chodzic:-( wiec Ona MNie umowila na wizycie w szpitalu ,(pobranie pomiarow Mojego obwodu brzuszka) i za jakis tydzien :-pznow mialam sie zglosic na odebranie tego pasa..wsumie juz jak go odebralam to nie byl Mi potrzebny:dry::laugh2:, bo bol ustapil tez mialam bol kregoslupa wlasnie w tym czasie co Ty:sorry: bo Mala uciskala gdzies na kregoslup i jak juz sie przekrecila glowka w dol bol ustapil:tak: i do dzis rzadko wystepuje.

Nie martw sie ja tez tak mialam-balam sie panicznie do niedawna(boj sie nadal ale juz nie tak jak kiedys):szok: ale poczytaj sobie duzo artykulow i stron na temat porodu:tak: obejrzyj na internecie inne porody-filmiki, i wogule wiecej widomosci Ci sie przyda:tak:, ale nie bierz wszystkiego do Siebie:no: bo kazdy porod jest INNY kazda Kobieta inaczej to wszystko przechodzi, i po przeczytaniu mniej wiecej bedziesz wiedzia co Cie - Nas czeka :dry:i:sorry: bedziesz wiedziala jak sie zachowac itp. Mnie np. Wiedza uspokoila i teraz jak juz jestem na koncowce-na dniach -porod to Moja psychika sie zmienila serio strasznie to odczuwam ze jestem bardziej pewna Siebie, pewna tego ze dam rade!:laugh2:Usmiechnij sie wszystko Ci opowiem napewno jak bylo itp. i nie bede obwijac w bawelne bo Ja wole wiedziec wszystko jak jest.:blink:
Pomarudz Sobie ulzy Ci :tak:
 
Yowka - ale Ja sie nie sugerowalam cena wiec nie za bardzo moge Ci pomoc.
Ja kupila caly zestaw z firmy J&J-kosmetyki.
Pampersy-New Born.
Do pupci- Sudocrem.
Chusteczki - Pampers-sensitive.
Wydaje Mi sie..ze po kazdej zmianie pieluszki-przynajmniej ja tak bede robic:-D, ale bardzo malo jesli sudocrem bo jest bardzo wydajny i w nadmiarze nie spelnia swojego dzialania-tak gdzies dziewczyny mowily, duzo jest tych kosmetykow do pupci zalezy od skory dziecka i czy jest alergikiem, Ja mam tez do pupci-puder.
Karolina55 - Ciesze sie ze z Synkiem juz coraz lepiej.:-)Masz racje jesli ma sie elektroniczna Nianie i wyczulony sluch to czemu nie ;-). Ja myslalam..:confused: ze od samego poczatku chcecie umiescic dzieciatko w pokoju obok:zawstydzona/y: a nie ze po miesiacu..chyba zle zrozumialam:-p:sorry:sorki.
Karolcia to jest bardzo dobra metoda :) :tak::-D

Ja tez chce swoja Blancie tak nauczyc.. ze poloze i Ona sama zasnie nie chce machac rekami i cudowac by usnela-Moja Tesciowa Mi tak poradzila. A na poczatku bylo Ci latwo tak go zostawic? Czy plakal??:confused::blink:
Ja sie wlasnie juz zapisalam tam i mi przyslali :tak:kuponik.Ciekawe kiedy juz Ja bede mogla mowic na podstawie swojego doswidczenia.Jak narazie wielka cisza:-(.

A czy moze byc tak..:confused: ze bez wczesniejszych dolegliwosci - nagle dostane skurczy i rozpocznie sie ta wielka oczekiwana chwila?:confused::confused:
 
Niunka19-82 - Wiesz co Moja Droga powiem Ci szczerze, ze Mi np. wylecial czop pod koniec 35 tygdonia i druga jego czesc w 36tygodniu:tak:, ale to tylko dlatego.. ze zylam w pospiechu, dzwigalam, stres, nerwy, i ciagle zmeczenie(przemeblowanie itp.).
I jak widzisz do tej pory chodze z brzuszkiem a Blanka w srodku ciagle.
Miewam czasem uklucia, pobolewanie w podbrzuszu,delikatne skurczyki.. ale sama nie wiem czy to jest to:confused: czy mozna te boliki nazwac skurczami:confused::confused::dull::sorry:
A napewno tym bardziej nie sa One regularne i nie do zmierzenia na czas.
Mi sie wydaje ze Ja dostane w pewnym momencie boli i zacznie sie cala akcja .
I nie bedzie zadnych przygotowan. uhhh stracilam juz glowe ..codziennie czekam przygladam sie swojemu cialu i nic nie ma:sorry::-:)zawstydzona/y: a tu juz 38 tydzien :no:szok.
 
Kochane jestescie,ze mozna Wam sie wyzalic i jeszcze do tego liczyc na Waszą pomoc.Mysle,ze sprobuje na poczatek z pampersami newborn-wezme je do szpitala i na poczatkowe tygodnie..a jak maluch bedzie wiekszy to zaczne od Huggiesow albo od 2 pampersa...potem bede kombinowac bo troszke sie boje tanszych pieluszek na poczatku kurcze chociaz zasobnosc portfela jest dla mnie istotna bardzo :-(.Slyszalam juz wlasnie o tych z Tessco zdaje sie fioletowe...nie wiem jeszcze nie patrzylam na ceny i podobno dobre sa tez z Lidla te z Ciena...tak czytalam na forum doswiadczenia innych mam.Zaraz loguje sie na tych stronkach co mi podalas na te kupony Karolinko-dzieki kochana.
A wlasnie dziewczyny co do tego brzuchola i problemow ze snem...to moj tez jest niemalutki choc to dopiero 6 miesiac i jeszcze kregoslup mi nawala.Tez mam problemy ze snem juz. Wyprobowalam poduszki-takie srednio twarde-podkladam sobie lezac na boku jedna pod noge jedna pod brzuch (tu raczej miekka) i jedna srednio twarda pod glowe-tak aby wszystkie trzy bylu mniej wiecej w jednej lini.Powiem Wam,ze duzo lepiej mi sie spi.
Tez bym chciala spac z maluszkiem w jednym lozku na poczatku ale mamy male lozko niestety i nie moge teraz kupic nic wiekszego. Ciezko mi z brzucholem i partnerowi zreszta rowniez teraz sie na nim pomiescic w miare wygodnie.Jest ono do tego dosc wysokie i bala bym sie nawet spiac sama z malym,ze mi nie daj Boże spadnie w nocy:no:.A nie chce Mojego partnera wyganiac do Livingu-jeszcze by na nas to nie bardzo wplynelo-nie bylo by to zdrowe rozwiazanie...hmmm..moze jeszcze cos pomysle nad materacami.Albo w ostatecznosci na kilka pierwszych tyg. lozeczko w sypialni bede trzymac.
 
Yowka - Ja tez nie bede ciagle kupowac pampersow(pampers huggies) i tych drogich pieluszek:no: , jak Dzidzia podrosnie to zmienie na inna firme tansza moze tesco:tak:. Bo to jest wkoncu tylko pieluszka (ktora dlugo nie jest na pupie.. bo sie ciagle zmienia), a One nie sa tanie - wazna by byla chlonna i nie odparzala pupci !! Chociarz w Anglii nie sa takie drogie jak w Pl te pieluszki, ale jesli ktos uzywa tylko pampersow bez pieluch tetrowych to bedzie wydawal mnostwo £ na pieluszki.
Ja bym chciala w domciu uzywac tetrowych, a na wyjscia i na noc oraz w gosci pampersik, bo ja mam wrazenie ze lepiej jak pupcia oddycha sobie .:blink:

Niezly patetnt masz z tymik poduszkami. Najwazniejsze ze sie sprawdzaja.:tak::-D

Ja mam akurat teraz duze lozko(i nadal Mi czasem na nim jest ciasno)..ale tez nie dawno kupilismy, bo wczesniej spalismy na single(z miesiaca na miesiac im wiekszy brzuch bylo coraz mniej miejsca) a teraz na dobule.
Malenstwo sie tez zmiesci u Nas ale nie ma takiej potrzeby przyzwyczajania jej do Naszego lozka , jak obok stoi jej lozeczko.
 
Dziewczyny ja dostaje ciagle kupony zniszkowe od pampersa i huggiess i w polaczeniu z promocja w sklepie to ich cena czasem jest tansza niz tych niby tanich pieluszek. Takze nigdy nie bylam zmuszona by kupowac tansze. Kupilam je coprawda, ale bardziej z ciekawosci, i asda badz tesco sa naprawde super.
Co do nawilzanych husteczek to na poczatku uzywalam tylko tych z pampersa badz huggies, a teraz to roznie jak podleci i jaka akurat wypatrze promocje. Ogolnie to nie wydaje wiecej niz 1go funta na jedno opakowanie husteczek.
Buziaczku co do snu niemowlat to naprawde bywa roznie. Czasem zdazaja sie takie aniolki co od samego poczatku przesypiaja prawie cale noce, ale to rzadkosc. Niestety wiekszosc maluszkow przez dlugi czas czesto sie budzi w nocy i domaga karmienia, przytulenia itp. Bardzo duzo bedzie zalezalo od Ciebie jak przyzwyczaisz mala do snu. Poczatki nie sa proste. Ja zanim dotarlam do dobrych poradnikow na ten temat troche sie z maluszkiem nameczylam. Polecam bardzo ksiazke "Jezyk niemowlat" Tracy Hogg, jak rowniez "Kazde dziecko moze nauczyc sie spac", ktore mozna nabyc w ksiegarni wysylkowej MERLIN przez internet.Te pierwsza warto przeczytac zanim jeszcze sie dzidzia urodzi. Mozesz rowniez przeczytac ten artykul :
Usnij Wreszcie , ja na niego natrafilam jak Gabrys mial trzy mies i zaczelam wprowadzac go w zycie. Co z czasem okazalo sie dla nas zbawienne. I ja i Gabrys zaczelismy sie wysypiac. No ale jeszcze wszystko przed Toba, jak mala sie urodzi i bedziesz miec jakies pytanka, to zawsze sprobuje cos podpowiedziec.
pozdrawiam
 
Karolcia jestes super...Twoje rady jako mamy naprawde sie wszystkim Nam przydadza..tak sobie czytam o tym spaniu maluchow i naprawde świetny artykul..ksiazki tez kupie w Pl bede w sierpniu...juz zreszta mam niezla biblioteczke w domku :-).Wyslalam zgloszenie na stronkach..czekam na kupony i dopiero pojde kupic pieluszki na poczatek.Thx :):*
Buziaczek...nasze lozko jest troszke wieksze od singla ale nie jest to tez podwojne.Teraz chce King size jak tylko bede miala wiecej pieniazkow.Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to,ze w Pl mam nowa sypialnie..nową kuchnie pod wymiar z nowoczesnymi sprzetami,wielka szafe z lustrami itd...wszystko nowe.Mieszkalam sobie osobno dluzszy czas (po rozwodzie) i tak sie zaopatrywalam pokolei w rozne sprzety....a teraz chetnie bym to przywiozla tutaj tylko,ze to taki kawal drogi.Nie ma mi kto tego tu zwiezc a jest tego naprawde sporo i jak dowiadywalam sie w firmach transportowych to ja nie wiem ale oni chyba poszaleli z cenami..zupelnie sie nie oplaca.No i chyba bede zmuszona posprzedawac wszystko w PL bo zalega u moich rodzicow-cala piwnica zawalona :(a ty tak cholernie by mi sie to wszystko przydalo:(szczegolnie moje ogromne łożko sypialne i zmywarka do naczyn
 
reklama
czesc dziewczyny :-)

alez sie rozpisalyscie.
Babeczki co do tych papersow to my z mezem kupilismy na poczatek Huggies, zreszta jak karolina zaznaczyla otzrymujemy juz kuponiki na pieluszki i husteczki , wiec sie oplaca. Zreszta teraz akurat jest promocja w sklepach na huggies no i minus kuponik = TANIOCHA.
Wiecej na ten temat nic narazie nie moge powiedziec ,ale za jakis czas bedziemy sie wymienialy oswiadczeniami juz wszystkie.:tak:.

No a u nas jakos leci Szymon niezle cisnie i sie rozpycha , kurcze az sie sama dziwie ze takie malesntwo taka sile juz posiada:szok::-D.
No babaki milego weekendu , papa lece wbac kapiel i na shoping. Papa
 
Do góry