reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Cześć,

czy któraś z Mam, chodzących do dr Teodoropolus-klein, ma może jej nr na komórkę? Chciałabym się zapisać do niej, ale w rejestracji powiedzieli mężowi, że już nie można. Bardzo by mi na tym zależało i chciałam spróbować osobićie. Dziś od rana moja malutka gorączkowała, wpadłam w panikę, bo szybko rosła jej temp, póżniej zaczęła cała drżeć, aż wreszcie zrobiła się ospała i wogóle nie chciała podnosić główki:( myślałam, że zawału dostanę. naszczęście spadła jej temp i póki co nie byłam w szpitalu, ale martwie się i pewniej bym sie czuła jakbym mogła zadzwonić do polskojęzycznego lekarza.
 
reklama
ola8806-Witaj, ja niestety nie posiadam nr kom Pani dr. przepatrzyłam strony internetowe ale wszedzie podany nr do rej. A to czemu nie mozna zapisać dziecka do Pani dr? nie ma juz miejsc czy co? bo ja na dniach bede rodzić i chciałam zapisać do tej pediatry?
 
Drogie Mamy mam jeszcze jedno pytanie w sprawie FB i KBG. Wnioski na to wyslalam w jednym dniu. Decyzje i pieniazki otrzymalyscie w jednym momemcie? Czy to jest tak ze najpierw przydzielane jest FB, papiery potwierdzajace przyznanie FB przychodza do krankenkasy i dopiero wtedy wysylany jest wniosek o KBG?
 
Pauluska ja niestety nie wiem, powierzyłam całą papierkową robotę pani księgowej, wczoraj wzięła wszystkie potrzebne dokumenty i teraz czekamy :)

Kochane Mamy, jakby któraś z Was szukała ubranka do chrztu, to mogę polecić sklep na Brunnengasse 41-43 w 16. Bezirku (zaraz obok Brunnenmarkt), mają go Polki :)
 
Ostatnia edycja:
pauluska_sz kazda decyzja pisemna powinna przyjsc do 3 tygodni,pieniadze tez. Do krankenkassy trzeba dowieźć decyzje z finanzamtu o rodzinnym,jesli nie masz po 3 tygodniach zadnej informacji ani z krankenkassy ani z finanzamtu trzeba zadzwonic bo np w finanzamcie o mnie zapomnieli czekalam 2 miesiace az zadzwonilismy tam jak sie okazalo mojego wniosku o rodzinne nikt nie rozpatrywal ot tak.
Z innej beczki co tu dobrego na plamy marchewkowe kupic bo vanisch nie dal rady,poradzcie cos prosze.
 
Elzbieta1986 ostatnio koleżanka poleciła mi mydełko na plamy - Gallseife, kupiłam w dm. Jest też w postaci sprayu. Przed praniem nacieram plamę tym mydełkiem, moczę jakiś czas w gorącej wodzie i potem wrzucam do pralki. W dziecięcym proszku nie chciały mi puszczać plamy z kupki, mydełko sobie poradziło, ale nie wiem jak będzie z marchewką. Możesz spróbować, mydełko kosztuje coś koło 2€, więc nie będzie żal jak nie zadziała :)
 
Dzisiaj przyszlo mi potwierdzenie z finanzamtu o przyznanie rodzinnego. Przyznali mi na dwa lata od czerwca 2013 do czerwca 2015 na dwojke dzieci ale ja jestem tutaj od lipca 2012 i za moje pierwsze dziecko zaden zwrot mi nie przyszedl. Czy ktoras z mam tak miala? Czy moze to rozliczenie przyjdzie kiedy indziej? I jeszcze jedno FB wyplacaja co dwa miesiace ale pieniazki wyplacane sa pod koniec drugiego czy np 1 dnia trzeciego miesiaca? :)
 
Witam po krotkim urlopie :-)
Patili ja jestem modem tutaj :-) watek osobny dobra mysl i sie zrobi plus trzeba przepatrzec calosc i pokopiowac :yes: ale musze znalezc chwilke.Postaram sie w tym tyg to zrobic.Ale z tego co sie orientuje to i tak kazda z nas moze zakladac nowy temacik :-) Tylko kopiowac musze ja.Co do lekarzy to tez byl osobny temat i tam tez o gina powinnysmy pytac :tak: ale nieraz nowe mamy malo pisza i tylko info szukaja a jak juz maja co chca uciakaja i nie pisza z nami dalej :eek:
Pobyt w pl byl meczacy ale ogolnie ok.W piatek bylam u gina i Victor ze mna podgladal dzidzie i pokazal nam sie siusiak :-D moje dziecie mega szczesliwe prawie gabinet z radosci rozniosl heheheh.Sorki,ze tak tylko o sobie ale pozniej cos szkrobne bo domu jeszcze nie do konca odgruzowalam....
 
reklama
Hej dziewczyny, mam takie pytanie :) Wiecie moze gdzie moge zrobic test ciazowy beta hcg? Wizyta u ginekologa dopiero za tydzien a ja juz bym chciala wiedziec. Dziekuje z gory.
ps. jestem z wiednia
 
Do góry