reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Czesc dziewczyny ale dawno nie zaglądałam. Maly ma juz 10 dzień. Biegamy po urzedach zeby wszystko zalatwic i.szybko jechac do pl. A tak to drzwi sie nie zamykaja wiecznie goscie. Mamy kryzysy z przystawianiem sie do piersi. I to od wzlotow do upadkow czasem zlapie za pierwszym czasem za czterdziestym podejsciem. Zdj z tel nie moge wyslac a tu komp. sie dodatkowo zepsul. Śpimy malo w nocy za to w dzien karmienie nawet co 4 godz. A te Wasze dzieciaczki przedlodkie i takie duze. Jak ogarniemy sprzet tez pochwalimy sie dlugimi wloskami [emoji4] pozdrawiamy z Igorem[emoji8][emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej Paula super, że wszystko dobrze. Ja wiem, że na to nie ma wpływu na początku za bardzo bo jak dziecko niechce to nie zmusisz, ale spróbuj przystawiać częściej w dzień niż co 4h. Wiem, że łatwo się mówi, bo moja poza skokami(wtedy to co 1,5 h, a nawet co 30 minut) za nic niechciała częściej niż co 3h. 2,5 to już był max. Dziecko łatwiej się potem przestawi na tryb dzień/ noc. W dzień częste jedzenie, a w nocy rzadziej i spanie. Lepiej dla laktacji jak częściej i lepiej dla Ciebie potem jak te dłuższe przerwy będą nocą :) ale oczywiście jak dziecko ma taką dłuższą 4godzinną przerwę na spanie i nie dopomina się jedzenia to znaczy, że najedzone :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
No właśnie probujemy teraz czesciej bo mamy końcówkę zoltaczki i musi duzo jesc i czesto sikac i kupki zeby szybciej przeszlo. A miala ktoras z was taka luszczaca sie skórę u dziecka ? Mi powiedzieli ze to normalne ale caly brzuszek sie łuszczy i niewiem czy to natluszczac czy lepiej zostawic

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula moja Łucja miala taka skore. Na raczkach nozkach brzuszku ale ja nie ruszalam... Kąpiel wszystko ze tak powiem zmyla:)
Nie uzywalam zadnych oliwek itd. Chociaz mialam tego wszystkiego pelno.

Lucja dzis lepiej. Od 19 spala i dopiero po 3 obudzila sie zjesc mleko i wstala o 6. Ale w dzien spi czesto ale krotko. Dzis juz katar gesty ...juz tak nie leje sie.
Tylko nie da sobie zapryskac woda morska ani odciagnac kataru. Dopiero jak zasypia to wtedy. Ale zawsze cos.

No ja polowe dawki wlasnie dostalam zeby podawac jej. Syrop i kropelki ma.
Syrop slodki ale krople takie gozkie ze nie bardzo chce buzie otwierac.

Kupilam tez wit C dla maluchow w kropelkach. Krzywi sie ale ladnie wszystko Bierze do buzki:)
 
Anitaka a co to za krople??
U nas Laura zrobiła sobie nocne party od 3ciej do 5tej :/

Paula Laura miała taką skórę na zgięciach nad kostkami i nadgarstkami. Normalnie takie płaty, ale samo zeszło po kąpieli. U maluchów to normalne, zwłaszcza tych długo siedzących w brzuchu. Mają zmarceryzowaną skórę i to samo schodzi. Laurze smarowałam oilatum może 2 razy na brzuszku, ale to tylko na lini pampersa miała, ale ta wyglądała już inaczej. Bardziej jak taka sucha skóra u dorosłego, jakby ją pamper ocierał...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
No to sie troche uspokoilam bo faktycznie cale platy skory odchodza i ja tez nic nie uzywam oprocz oilatum do kapieli. Pupy tez mu niczym nie smaruje bo nie ma zadnych odparzen.
Anitaka oby Lucji przeszlo szybko bo chyba nie ma nic gorszego jak dziecko choruje, ale jak juz katar gęstnieje to powinno byc lepiej. [emoji4]


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula gratulacje dla Ciebie. Zdrówka dla Ciebie &Igorka
Jak coś służę rada w kp, powodzenia, dasz rady, nie poddawaj się bo choć ciężko to warto. Przystawiaj jak pisze Karolask wiecej w dzien, gilgaj po podbrudku ;) zeby przestawic troszkę na dzień noc ale wiadomo takie maleństwa jedzą czasem na okrągło i nie przetłumaczysz ze wtedy wiecej a wtedy mniej. Trzeba przetrwac i sibie czasem tez dzien z nocami zamienic ;) :) 3 mam kciuki!

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziwczyny macie jakiś sprawdzony jogust naturalny dla maluchów tutaj? Bez zbędnych dodatków typu mleko w proszku? I od kiedy podawałyście maluchom? Może tak mi się jakoś wapń uda przemycić jak młoda niechce mleka za dużo pić. A co patrze na skład to dupa, wszędzie napisane, że zgodne z jakąś tam normą...czyżby były ok czy poprostu mleko w proszky i inne specyfiki w jogurtach to austriacki standard rrr... muszę chyba znaleść tą normę :D
Gotowymi jogurtami "dla niemowląt" pełnymi cukru, czy przetworzonych owoców i innego syfu niechce jej faszerować.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry