reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Lekarz moze ci za darmo zmierzyc Nackenfalte na usg ale to nie jest dokladne badanie... i poza ta falda i ogolnym "podgladnieciem" organow nie wiele moze zrobic...
 
reklama
mi sie wydaje, ze moj ginekolog bylby w stanie na swoim sprzecie zrobic dokladne Nackenfaltenmessung, tylko sie mu to zwyczajnie nie oplaci. Ja mialam robione w 23. bezirku, bo akurat wypadl mi termin w swieta i w SJK ani w zadnym "instytucie" w Wiedniu nie bylo juz miejsca. Cudem dostalam sie do dr Linch. Wizyta trwala... 2,5 h. Bo dzidek sie zle ulozy i nie chcial obrocic, byly 3 podejscia, musialam cos zrobic zeby sie obrocil, zaliczylam chodzenie po schodach, spacer, sklony, lekkie podskoki, siku, jedzonko, picie, na koniec bylam skonana. I wobrazacie sobie taka "akcje" u ginekologa, ktory powiedzmy ma minimum 20 ciezarnych dziennie i polowie z nich nie uda sie dokladnie zmierzyc NFM za pierwszym razem, a z tej polowy jeszcze kilku za 2. razem. ale bylby mlyn...
 
Gorzena jeśli chodzi o L4 to nie jest tak łatwo... ja byłam na L4 ok 2 miesiące a od 1 stycznia jestem na Mutterschutz.. gdybym wiedziała, że będzie tak pod górkę to pracowałabym dłużej, ale mój szef sam namawiał mnie żebym poszła na L4 ze względu na szybkie tempo pracy, to że musiał dla mnie specjalne zajęcia wymyśla bo nie wszystko mogłam robić no i jeszcze krócej pracowałam, no nie było mu to na rękę..., lekarka rodzinna dała mi L4 najpierw na 8 dni a później na 6, a łącznie po 10 dniach już miałam pismo z Krankenkassy, że mam się wstawić na kontrolę...tak tak...mój szef też był w szoku.. dostałam zwolnienie na 3 tygodnie dzięki temu, że trafiłam na kontrolera łaskawego, który zaznaczył że nie powinien mi dawać zwolnienia... po trzech tygodniach znowu musiałam iść na kontrolę i dostałam na 6 dni bez możliwości przedłużenia.. znalazłam się w czarnej d.... szef nalegał żebym nie wracała, brzuch już miałam dość widoczny i w pracy byłoby mi naprawdę już ciężko i w efekcie końcowym dostałam urlop bezpłatny bo nie było innego wyjścia.. ogólnie... ja nie ściemniałam u lekarza, bo nie taki był mój cel, żałuję że zgodziłam się na to wszystko...tyle stresu


Jeśli chodzi o badania to ja miałam wszystko bezpłatnie zrobione w Semmelweis Frauenklinik tylko z tego co pamiętam trzeba się tam zgłosić do któregoś tygodnia
 
Tak, mamy szpital i tu chce rodzic Chyba przejedziemy sie tam w nast tyg i zapytam o wszystko Chyba mnie namowilyscie i tez zrobir te wszystkie badania Dzieki!
 
Witam sie po dłuższej przerwie... ucieli mi dostęp ale dlaczego... hmm ale wkoncu odzyskalam a tu tyle stron do nadrobienia... szok ;-) :p
Pozdrawiam serdecznie i milego dnia i weekendu ostatkowego życzę!
 
Czesc dziewczyny jak tam weekend?? U mnie bez zmian. Mala siedzzi dalej w brzuszku. Wczoraj mialam wizyte w szpitalu i wszystko w porzadku... Zero skurczy... Ech a to czekanie mnie dobija. Nastepna wizyta w srode jesli oczuwiscie nie urodze ;)
 
Anitaka dlugieeeee spacery ogolnie duzo ruchu moze cos ruszy. Aa jak nie to mowili kiedy wywolywanie? No to czekanie jest najgorsze.
 
Anitaka nie przejmuj się. Tak czy inaczej już bliżej niż dalej :)
A teraz pytanie. Gdzie kupię kawę zbożową? Chodzi o taką w torebkach. Ewentualnie rozpuszczalną. Mąż biedny przeszukał już kilka sklepów i nic :(
 
reklama
Karolask ja widzialam w sparze albo chyba w billi ale taka rozpuszczalna w torebkach nie widzialam.
 
Do góry