reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Anitaka nie wiem jak u cb w szpitalu ale u mnie np. Wszystkie dokumenty sa potrzebne w szpitalu i oni sie zajmuja wszystkimi formalnosciami my juz nic nie musimy robic :)
 
Anitaka Anmeldebescheinigung to jeden z najważniejszych dokumentów, bez tego nie zlożysz wniosku o Familienbeihilfe a co za tym idzie o Kinderbetreuungsgeld... Myślę, że jak już macie wyrobione, to wystawią Wam papier bez problemu.

Gratuluję wszystkim nowym mamusiom, dużo zdrówka dla Waszych pociech!
Dziewczyny to jak jest w końcu z tym Familienbeihilfe? Niby ma iść wszystko automatycznie i nie trzeba składać wniosków...a Wy co zrobicie?
 
Ja o FBH starałam się jeszcze przed tą zmianą, więc faktycznie mój błąd z tym składaniem wniosku, ale Anmeldebescheinigung tak czy siak trzeba mieć, Standesamt zbiera wszystkie informacje i sprawdza czy wszystko się zgadza.
 
No zmiana jest świeża, ostatnio (21.01) byłam w Finanzamt to widziałam babki z takimi wnioskami jeszcze dlatego cały czas mnie to zastanawia czy dla spokoju mimo wszystko nie złożyć papierów, jak się młody urodzi i przebrniemy przez te wszystkie formalności to będę przeszczęśliwa ;)
 
Ja nic nie składam, chyba pisałam już nawet, że dostałam list i mam im wysłać Anmeldebescheinigung moje i dziecka. I potwierdzić numer konta. Bez tego ani rusz :)
 
reklama
Do góry