reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hmm w dokumentach ze szpitala jest napisane, że 10 dni po terminie wywołują więc jak nic nie ruszy to pewnie 30.01 do szpitala a do tego czasu co drugi dzień ctg no ale zobaczymy co tam jeszcze powiedzą , mam nadzieję, że jednak samo się zacznie bo nie chciałabym mieć wywolywanego porodu no ale to nie jest ode mnie niestety zależne
 
reklama
Kurcze ja tez dzis dostalam dokumenty ze szpitala i az mnie przeraza tlumaczenie tego tyle tego jest :/
Wierze tez bym nie chciala wywolywania mam nadzieje ze moje nie bedzie az tak uparte i sie urodzi do konca stycznia. Bubcia a mowili co do szpitala jest potrzebne? Bo ja tego na kartce nie mam a zapomnielismy sie dzis dopytac.
 
Nic nie ma oznak. W tamtym tyg mialam jakies klucie w kregoslupie a potem w podbrzuszu ale przeszlo. Chodze... Sprzatam... I nic a bubcia gdzie kupilas herbatke z lisci malin ;)
 
Ola u mnie lista do szpitala:
Szlafrok, kapcie, przybory toaletowe, ręczniki , stanik do karmienia ( rozmiar większy niż normalnie) , ubrania dla dziecka na wyjście, muzyka na porodowke na cd albo kasecie, aparat albo kamera, leki które bierze się normalnie, urządzenie do mierzenia cukru dla cukrzyków

Anitaka w 8. Bezirku na kochgasse jest taka naturalna drogeria i tam jest ta herbatka, nazywa się geburtsvorberaitungstee, tam też kupiłam ten olejek do masażu
 
Macie rację, że jak przyjdzie co do czego to będzie się podejmować na bieżąco decyzje, jednak gdzieś tam myśli jakieś krążą hehe tym bardziej, że na Mutterschutz jest więcej czasu na przemyślenia ;P

Bubcia501 a Ty jesteś zapisana do Semmelweis? Ja tam idę 3 lutego na kontrolę, to będzie 37 tydzień :)

Jeśli chodzi o to co zabrać ze sobą do szpitala to pewnie też zależy w jakim zdecydowałyśmy się rodzić. Jeśli chodzi o Semmelweis to mam informacje od koleżanki, że w zasadzie potrzebne są jakieś rzeczy dla nas samych typu do mycia, klapki pod prysznic, szlafrok, ciuchy na wyjście, jak ktoś woli to piżama aczkolwiek jest tam ich pod dostatkiem (i ręczników i koszuli) także można się obejść i bez. Do maleństwa ponoć potrzebne są tak naprawdę tylko ciuszki na wyjście, ale ja na pewno kilka gadżetów wezmę.

Znalazłam też na jednym blogu Mamy w Austrii co mniej więcej jest potrzebne. Można się tym zasugerować.
https://praktycznyblogdlamamwwiedni...12/14/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala-na-porod/
 
No u mnie niestety nic po polsku. No ale w mniejszych miastach nie ma co na to liczyc tak jak na polska polozna. Ale przynajmniej bez kolejek spokoj cisza i ogolnie malo ludzi :)
 
No pewnie w każdym szpitalu jest inaczej z ta lista ale myślę że mniej więcej podobnie

Mkarolka Niee ja w semmelweisklinik tylko na akupunkture chodzę a zapisana jestem na porod do rudolfstistung
 
Ogólnie ciążę stwierdzają w 8tc, ale niektórzy lekarze wydają MKP już wcześniej. Ja miałam stwierdzoną w 5 tygodniu, MKP dostałam w 7.
A co do znieczulenia, gdybym rodziła naturalnie pewnie spróbowałabym bez, a później darła się, żeby mi podali:laugh2: Ale z racji "lenistwa" zaklepuję narkozę.
 
reklama
Do góry